Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Elvetetni vagy megtartani azt...

Elvetetni vagy megtartani azt a babát ebben az esetben?

Figyelt kérdés

Csak egy elméleti kérdés!


Adott egy fiatal nő,aki nemrég ment férjhez.Valaki elrabolta és megerőszakolta,de megkerült,persze kemény pszichológiai problémái vannak.


Kiderül,hogy 8 hetes terhes attól,aki megerőszakolta (az illető meghalt azóta).Ő viszont nem azt érzi,hogy kitől van a gyerek,hanem magát a babát,akinek ver a szíve stb...

Az abortuszt egyértelműen gyilkosságnak tartja,nagyon hevesen tiltakozik ellene.


A férjét is nagyon szereti,de ő viszont azon a véleményen van,hogy vetesse el,bár a nő még az erőszak traumáján sincs teljesen túl.


2013. márc. 2. 17:53
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Nehéz döntés, mivel ez a baba élete végéig emlékeztetni fogja, hogy milyen traumán ment keresztül. Azt viszont nem tudom mondani, hogy mi lenne a helyes ut.
2013. márc. 2. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
56%
Én biztos nem tudnám megtartani, de más helyébe meg nem tudom beleképzelni magam, hogy ő mit látna jónak...
2013. márc. 2. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 liony20 ***** válasza:
100%
nem vagyok az abortusz hive sőt.. elitélem én is de ez egy nagyon durva könyörtelen tragédia :( én elvetetném ha ilyen helyzetben lennék mert lehet hogy minden pillanatban ahogy ránéznék a gyerekre eszembe juthat... és egy ilyen traumát nagyon nagyon nehéz megemészteni és elfelejteni... az is előfordulhat hogy az anyában később agresszió jelei törnek fel a kicsi iránt... és még bánthatja is
2013. márc. 2. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Nem az a szerencsétlen tehet róla,de...hát tényleg nehéz döntés.
2013. márc. 2. 18:03
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Ebben az esetben szerintem az örökbe adás a legjobb. Mivel az erőszakon sincs túl, viszont az abortuszt gyilkosságnak tartja. Így azt sem tudná feldolgozni.
2013. márc. 2. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Úgy gondolom, hogy ezt a nőnek kell eldöntenie, egy pszichológussal karöltve.

Én nem tudom, hogyan döntenék, mert nem voltam még csak hasonlóban sem.

Ebben az esetben nem hiszem, hogy van jó tanács. Mert mindenki kívülálló.

2013. márc. 2. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Megtartanám. Ha a férjem nincs ebben mellettem, akkor mehet Isten hírével, bajban ismerszik meg az ember.

A gyereket meg vagy felnevelném vagy örökbe adnám.

2013. márc. 2. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Örökbe kell adni!
2013. márc. 2. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

őszintén??

írták előttem hogy adja örökbe.. de azzal a tudattal élni hogy valahol van egy gyerekem?? ÁÁ.. biztos hogy nem..

elvetetni? tudnám hogy meggyilkoltam a gyermekemet.

megtartani?? lehet h ha ránéznék soha nem felejteném el az esetet,és lehet utálnám.. vagy nem tudom..

abortusz ellenes vagyok roh*dtul,de amit muszáj azt muszáj.. én elvetetném..:S végülis nem attól van akit szeretek akkor miért? és életem végéig emlékezzek arra hogy megerőszakoltak?? ..

2013. márc. 2. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Nem tudnám a saját gyermekemet sem megölni, sem örökbe adni! Én pszichológusra és párterapeutára költenék sokat....
2013. márc. 2. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!