Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Rákszűréssel kapcsolatban...

Rákszűréssel kapcsolatban lenne kérdésem? Megijedtem!

Figyelt kérdés

Múlt héten hétfőn csinálták meg a rákszűrést, 18+2hetesen. Azért nem előbb, mert korábban hematóma volt a méhemben, és nem akartak addig piszkálni,amíg fel nem szívódik. Ma viszont kaptam egy levelet a kórháztól, ahol csinálták.

Ez áll benne: "A patológiai (szövettani, citológiai /citológiai aláhúzva tollal/) vizsgálati anyag feldolgozása megtörtént, a lelet rendelkezésre áll.

Kérjük, hogy Ön, vagy meghatalmazással rendelkező törvényes képviselője előre egyeztetett időpontban keresse fel kezelőorvosát."

Mindez mit jelent? Hogy baj van, és menjek el dokihoz? Vagy csak azért kell elmenni, hogy ideadja a leletet, és mást is így szoktak kiértesíteni? De akkor meg minek kell előre időpontot egyeztetni? Egyáltalán a háziorvosomhoz kell menni, vagy milyen kezelőorvoshoz?

Kérlek segítsetek, nagyon megijedtem, hogy baj van.


2013. márc. 7. 14:00
 1/10 anonim ***** válasza:
A nőgyógyászhoz kell elmenni, aki megcsinálta a rákszűrést. Nem akarlak még jobban megijeszteni, de nekem azt mondta a nőgyógyász, hogy akkor értesítenek ki, ha valami nem jó, nem megfelelő az eredmény. De persze ez nem biztos, hogy így van, de nekem ezt mondta a doki.
2013. márc. 7. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Remélem nincs baj... Nekem azt mondta a doki, hogy ha levelet kapok,akkor abban az esetben találtak valamit. Ha minden rendben van, akkor nem küldenek ki levelet...

:(

Szerintem menj el minél előbb nőgyógyászhoz, aki csinálta a vizsgálatot. És nyugi!!!!!

Szorítok, h minden ok legyen!!!!!!!

2013. márc. 7. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Azóta felhívtam a védőnőt. Sokkal okosabb nem lettem, azt mondta holnap reggel menjek el a terhes ambulanciára, és ott majd megmondják mi van. Valami van az biztos, vagy ismételni kell, vagy bármi lehet, ugyanis a leletet nem adták ki, nem tudjuk a pontos diagnózist. Annyira félek.
2013. márc. 7. 15:05
 4/10 anonim ***** válasza:
mikor voltál utoljára szűrésen? Majd írd le mit mondtak.
2013. márc. 7. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
2009-ben voltam utoljára. Próbálok nem parázni, de annyi minden lehet, rossz ez a bizonytalanság.
2013. márc. 7. 15:30
 6/10 anonim ***** válasza:

Hát, ha már levelet küldenek, akkor vmi nem jó. Vagy újra kell csinálni, vagy rossz az eredmény.

Nekem p3 lett, 10 hetes kismama vagyok, újra csinálják jövő héten és majd annak az eredményétől függ, hogy lesz tovább.

Írd meg, mi volt!

2013. márc. 7. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Én szinte mindig kapok levelet az utóbbi 2-3 évben, mert HPV-m van, bár nem aktív, de vírus zárványokat látnak, ezért fél évente kell rákszűrésre mennem.
2013. márc. 7. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Na voltam bent délelőtt. Kiderült, hogy negatív az eredmény, és minden rendben van. De nem értem, hogy minek kellett bemennem érte?? Pedig mikor a doki levette a mintát, direkt rákérdeztem, mikor kell visszajönnöm. Erre ő azt mondta, hogy nem kell az eredményért visszajönni, ha minden oké lesz vele, akkor ott lesz náluk, és majd legközelebb mikor megyek, ideadják. Erre meg tessék. Ezért miért kellett volna időpontot kérnem? Nem értem. Na mindegy. Okoztak nekem pár kellemetlen percet, de az a lényeg, hogy minden oké. Köszönöm mindenkinek, aki írt a kérdésemre.
2013. márc. 8. 13:56
 9/10 A kérdező kommentje:
mostmár állítólag így fogják átadni az eredményt (nem tudom hogy országosan, vagy csak itt nálunk Debrcenben), kiértesítenek levélben, hogy menj be az eredményért. És azért nem már eleve az eredményt küldik ki a levélben, mert alá kell írni az átvételt. Hogy nekem miért nem ezt mondta a doki a múlthéten? Na mindegy, ezen is túl vagyunk, kipipálva.
2013. márc. 8. 18:13
 10/10 anonim ***** válasza:
Örülök, h minden rendben. :)
2013. márc. 13. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!