Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Ez micsoda? Milyen amikor...

Ez micsoda? Milyen amikor beindul a szülés, úgy hogy a magzatvíz még nem folyt el? Leírnátok nekem légyszives!

Figyelt kérdés
Ma reggel mikor fölkeltem mensis érzésem volt.Bevettem egy magnét,de nem múlt majd mégegyet és lefürödtem jó meleg vízben.Sok pihenés után elmúlt.Délután elaludtam,de ismét mikor fölkeltem megint elkezdődött a hasfájás.HOzzá teszem hogy reggel is meg most is keményebb.Van amikor intenzívebben fáj a jobboldalamnál és még a derék fájás is rátesz ja és amit nem mondtam hogy reggel még a hüvelyem is nyilallt,fájt.Lehetett attól hogy tágulok?Most hiába pihenek max. enyhül egy ici picit,de most konkrétan nemtudtam fekve maradni mert nem volt úgy jó.Szerintetek ez mi lehet?VAgy milyen "praktikák" vannak hogy elmúljanak?VAgy esetleg lehet jósló fájás?De egy nap 2-szer?Bocsi hogy ennyit kérdezek,csak tapasztalatokra lennék kiváncsi.És légyszi ne azt írjátok hogy doki meg monitor elől nem lehet tudni,mert ha már "rosszabbra" fordul a dolog akkor föl fogom hivni az orvosomat.Előre is köszi. 31+4 hetes km.
2009. szept. 13. 16:39
 1/5 anonim ***** válasza:
Hát biztos nem a szülés indult be. Ez inkább a tágulás miatt van. A magnéziumon kívül én sem tudok mit mondani. Egy-két nap és elmúli, amint több helye lesz a babádnak.
2009. szept. 13. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszod!

VAgyis olyan tágulásra gondolsz hogy a méhem nől?Nem a méhszáj tágulásra értetted ugye?Bocsi de olyan kis tudatlan vagyok.

2009. szept. 13. 17:00
 3/5 anonim ***** válasza:

nekem úgy indult be a szülés, hogy pont a kórházban voltam NST-n, és mondta a nő, aki vizsgált, hogy szép 5 perces fájásokat mutat a gép - na jól ledöbbentem, mert én semmit az ég világon nem éreztem

bent tartottak, és kb két óra múlva 4 percesekre állt be a fájás, na azt már éreztem!! olyan, mint a menstruációs görcs csak sokkal erősebb, és rendszeres

a két fájás közben egyáltalán semmi fájdalom nincs, mintha elvágták volna, majd újra bekapcsolnák a fájdalmat egy kis kapcsolóval


ebből tudtam, hogy ez komoly

mikor otthon keményedtem, fájt a hasam hetekkel előtte, én is bizonytalan voltam, hogy ez már a szülés beindulása-e vagy még nem, de hidd el, tényleg nem lehet összekeverni semmivel

ha naponta 1-2szer van, az valószínűleg jóslófájás, keményedés

ha viszont rendszeres időközönként érzed, akkor azonnal hívd fel az orvost, mert neked még korai a szülés, és a kórházban bent tudják még tartani a babát, nehogy idő előtt megszülessen

2009. szept. 13. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm a válaszod!

Megnyugtató és aprólékos volt!Így már értem és azt hiszem jobban is vagyok.Tényleg köszi:-)))

2009. szept. 13. 19:19
 5/5 anonim ***** válasza:
Én fájásokra ébredtem. Nem volt szörnyű, de pont annyira volt kellemetlen hogy ne tudjak aludni tőle. Azt hittem josló, úgyhogy elkezdtem sétálgatni. 3 és 10 perc közötti időszakonként jött. Nem akart elmúlni, úgyhogy meleg vízben lezuhanyoztam, de ettől sem lett jobb. Kb 1,5 óra telt így el. Ekkor szóltam a férjemnek, hogy szerintem indulhatunk. A kórházban NST-re tett a doki, és közölte, hogy igen, ezek komoly 5 perces fájások. Annyira pedig nem is volt szörnyű. Én nem tágultam semmit, erre megrepesztete a magzatburkot. Innentől kezdődőtt a szenvedés. 14 óra vajúdás után még teljesen zárt voltam, ezért megcsászároztak. Könnyű szülést kívánok Neked!
2009. szept. 13. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!