Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Apukák hozzáállása terhesség...

Apukák hozzáállása terhesség alatt és után?

Figyelt kérdés

Olyan anyukák válaszát várom, ahol terhesség alatt az apukák még nem nagyon élték az apuka szerepet!

Mi 7 éve vagyunk együtt, 2 éve házasok, közös családi házban élünk, szóval rendezett a háttér. Jó a kapcsolatunk. Tervezett volt a baba. Nemsokára (1 hónap) szülök. De a férjem még nem viselkedik igazán apukaként. Vizsgálatokra mindig jön velem amikor nem dolgozik, szülésnél is bent akar lenni, hogy lássa minden rendben van, de még nem nagyon barátkozik a pocaklakóval.

Lehet hogy csak a megszületése után fogja szeretni?

Volt másnál is így? És milyen lett a kapcsolat apa-gyerek közt később?



2013. márc. 9. 20:31
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

"Vizsgálatokra mindig jön velem amikor nem dolgozik, szülésnél is bent akar lenni, hogy lássa minden rendben van,"


ez már igazi apai viselkedés,valakinek a párja,férje még ezeket sem teszi meg mint a tied


de ne aggódj,majd ha megszületik más lesz,

most még nem tud mit kezdeni a pocakoddal,de ha majd meglesz a baba ..az apukák máshogy fogják fel ezt az időszakot nem tudják úgy átlátni,átérezni a helyzetet.

már most szereti,csak nem tudja kifejezni., :)

2013. márc. 9. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen, ez nagyon megnyugtató.
2013. márc. 9. 20:39
 3/12 anonim ***** válasza:
64%
nálunk a beszél a picihez, simizi a hasamat, eljön uh-ra, h lássa. már most büszke apukaként viselkedik. azt érzem, h neki ikább az "én terhesen" a nagyobb probléma. valahogy nem tud vele mit kezdeni, nem érzi ösztönösen, h velem mi újság most, h a közös gyerekünket hordom a pocakomban. nem tudja, mihez hogyan kellene viszonyulnia.
2013. márc. 9. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
66%
A nők attól kezdve anyák, hogy meglátják a pozitív tesztet. A férfiak attól kezdve apák, hogy megszületik a gyermekük.
2013. márc. 9. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Ez aranyos. És igaz.
2013. márc. 9. 20:54
 6/12 anonim ***** válasza:
68%
biztos irigyek!
2013. márc. 9. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Az én férjem sem tudott addig igazán mit kezdeni vele amíg meg nem született,néha odahívtam hogy hallgassuk meg a szívhangját,tetszett neki,de különösebben nem hozta lázba.16 hetesen voltunk közösen 4d uh-on,azután egyedül jártam a vizsgálatokra,vagyis kint megvárt legtöbbször.Beszélgetni soha nem beszélgetett vele míg pocaklakó volt,szerintem igazán akkor fogta fel amikor megszületett.Azóta 2,5 éves a kisfiunk,a legjobb apuka akit el tudok képzelni,imádja a fiát,és ő is az apukáját.Születésétől fogva nagyon szoros volt a kapcsolatuk,szerintem nem kell aggódnod,sokan akkor érzik csak valóságosnak amikor már ott van a pici.
2013. márc. 9. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm, akkor nem aggódom annyira. Csak mert legtöbbször azt hallom, hogy a leendő apukák hogy be vannak zsongva, már a terhesség elején. És azt hittem ritka, ha a leendő apuka még nem érez kötődést.Akkor ezek szerint minden férfiben máskor jön elő az apuka. De legkésőbb a szülésnél.
2013. márc. 9. 23:02
 9/12 frászkarikaborsó ***** válasza:
81%
A vizsgálatokra nem mindig jött velem, a szülésre se akart bejönni (én sem akartam), de végül mégis bejött. Lelkesen játszik a picivel, többet gügyög neki mint én, de a kellemetlen feladatokat nem szereti pl. pelenkázás, vagy sírós baba cipelése, éjszakai nyugtatás stb. Azért én így is elégedett vagyok, mert amíg játszanak, azzal is kapok órákat.
2013. márc. 9. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
62%
Ez lesz a hatodik babánk, és a férjem mindig azt mondta, hogy majd ha már látja, akkor tud vele foglalkozni, addig számára -bár egyrészről teljesen valóságos a baba, mégis - kicsit megfoghatatlan. És így is volt, miután megszülettek, teljes értékű apuka volt. Persze a terhesség alatt, amikor tudott, elkísért uh-ra, és nagyon örült, ha láthatta a babát, de nem csináltunk ügyet ebből, hogy el tud-e jönni, vagy sem. Ja, és minden szülésnél ott volt, azt viszont sosem hagyta volna ki!
2013. márc. 10. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!