Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Mit csináljak ha állandóan a...

Mit csináljak ha állandóan a halálra gondolok és állandóan sírok? Akkor én most depressziósnak számítok? Több éve ez van mert mindig összejött valami az életemben.

Figyelt kérdés
14/L

2012. okt. 30. 02:36
 1/7 anonim ***** válasza:
Az élet küzdelemről szól, tekintsd játéknak, és próbáld megnyerni. Ha összejön valami rossz, kelj fel, porold le magad és gondold végig, hogy mit tanultál belőle, mert ezektől mindig fejlődsz, erősebb leszel lelkileg, agyilag. Építsd a jövőd és ne keseregj. Ebben a korban sokan ilyenek, el fog múlni pár év múlva, mert a hormonok teszik ezt veled.
2012. okt. 30. 06:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Szia!

Velem is ez volt 14 évesem, és még nagyon sok emberrel ez van. :)

Nálam még hozzájött az is, hogy egy szörnyű középiskolába kerültem, 4-en voltunk lányok az osztályban, de velük sem jöttem ki jól, valamiért kinéztek az osztálytársaim és gúnyolódtak, csúfoltak, a lányok sem álltak ki mellettem, sokszor ők is nevettek a fiúkon, amin épp engem fúnyolnak.

Én mindig a lány wc-ben bőgtem, itthon nem csináltam semmit, csak ültem egész nap a gép előtt, fenn voltam (én is) hajnali 3 óráig, mert nem akartam lefeküdni, nem akartam, hogy másnap legyen. A régi barátaimmal egyszerűen nem akartam találkozni, irigy voltam rájuk, amiért ők jó osztályba kerültem, meg nem akartam magam gyengének mutatni előttük.

Én is sokszor gondoltam a halálra, de tényleg csak gondolat szintjén, nem akartam meghalni, féltem a haláltól, csak belegondoltam, hogy mennyivel egyszerűbb lenne minden.

Nem mentem pszichológushoz, de én is depressziós voltam, az biztos. Sulit váltottam, ami egy fokkal jobb volt, de azért még ott is csúfoltak. Aztán évet ismételtem, mivel megbuktam kb. 5 tantárgyból, holott előtte 4,5 körüli átlagaim voltak. Az az osztály már egész tűrhető volt, teljesen tiszta lappal indultam, senki nem csúfolt, a tanulmányi eredményem ismét bőven 4,0 fölé került, és lett egy nagyon jó barátnőm (azóta is ő a legjobb barátnőm :).


Most vagyok 22 éves, megtaláltam önmagam, olyan egyetemre járok, ami igazából mindig is az álmom volt, csak túl kishitű voltam, ezért nem is gondoltam, hogy az válhat belőlem, ami akarok lenni. És most lassan félúton járok a cél előtt. ;)


Biztos van neked is valami különösebb oka annak, hogy így érzed magad, tudod, hogy mi az?

Ha igen, akkor lényegesen egyszerűbb dolgod van, mert tudsz ellene tenni, vagy legalább tudsz róla valakivel beszélni és jobb lesz.

Nyugi, néhány éve, és csak mint egy rossz korszak, úgy fogsz visszaemlékezni a kamaszkorodra! :)

2012. okt. 30. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Az az igazság hogy a szüleim most válnak, a húgommal és az anyukámmal élej együtt. Anyával rengeteget veszekedtünk mostanába és ma hajnalba annyira kikészítettük egymást hogy átment a testvérèhez. Apa vigyázott rám este, a húgom a barátnőjénél aludt. Az iskolában elég rossz tanuló vagyok, apukámtól megörököltem a lustaságom.. Sokan csúfolnak hogy milyen ronda vagyok, sportolni nem sportolok mert mindenben ügyetlen vagyok. Mit tegyek?? Na most hívott apa, át kell költöznöm hozzá. Nem tudom mi lesz még itt..
2012. okt. 30. 10:13
 4/7 Skywalker33 ***** válasza:

Halihó,


a halál az élet legizgalmasabb pillanata!

Nem veled van a gond hanem a társadalommal hogy a halált tabu témaként kezeli és hárítja.

Tudj meg mindent a halálról (hova kerül az ember, mi történik vele stb..) és megérted az Életet!

Nekem ez a kedvenc témám és garantálom: FELSZABADTÓ.


Jó kutatást!


Melesleg mostanában teljesen átalakul a Föld (lelki és fizikai síkokon), sokféle veszteség érhet minket és sok helyről hallottam hogy az emberek mintegy előre gyászolnak, érthetetlen szomorúságot éreznek...

2012. okt. 31. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Jársz templomba?
2012. nov. 2. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Nem, meg se vagyok keresztelve és valamiért nem is hiszek Istenben. De kérlek titeket, ne nézzetek le emiatt! :(
2012. nov. 2. 12:51
 7/7 anonim ***** válasza:
Jobb lenne, ha hinnél, az segítene! Szerintem beszélj pl. a hitoktatóval, aki a sulitokban tanítja a hittant! Vagy egy pappal.
2012. nov. 2. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!