Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Van egy lány, aki szerintem...

Van egy lány, aki szerintem borzasztó elhatározásra jutott a leendő gyermekével kapcsolatban. Kíváncsi vagyok nektek mi a véleményetek róla?

Figyelt kérdés

Tudom, nem ítélkezhetek más felett, nem is ez a célom, csak szimplán elmondom a véleményem, és kíváncsi vagyok, hogy ti hogyan vélekedtek.

Szóval, a lány iskolába jár, most 11-dikes. Terhes lett. A babát ugyan megtartja, de, amint megszületik, "leadja". Nincs nehéz anyagi körülmények közt. Vannak szülei és van barátja. Sajnos, cigizik és néha iszik is. Ugyanúgy él, mintha nem lenne terhes. Én nagyon elítélem azért, amit tesz. Anyukáját ismerem, nagyon kedves, normális, család barátja. SZóval megdöbbenve állok az eset előtt.



2013. márc. 18. 11:12
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
78%
Hát, én speciel becsülöm azért, hogy kihordja, megszüli, és utána esélyt ad valakinek arra, hogy anya legyen. Nem tudom, mi ebben a szörnyű? Inkább vetette volna el? Valaki majd nagyon boldog lesz azzal a kisbabával, és a kisbaba is a leendő anyukájával!
2013. márc. 18. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
31%

Miután láttam az UH-on, hogy a 12 hetes gyermekem milyen mozgásokra képes, nagyon abortusz ellenes lettem. De ettől függetlenül, vannak olyan helyzetek, amikor támogatom. 17 évesen én nem gondolom azt, hogy jó dolog megszülni a gyereket. Lehet, hogy most nem érdekli, ami látszik is, hiszen iszik, dohányzik. Aztán odaadja valakinek, még akkor sem érdekli. És 10 év után meg benő a feje lágya, amikor már szeretne saját gyereket, akkor óriási bűntudat fogja gyötörni, amivel le kell élnie az életét. A saját és a gyereke életét is megpecsételi ezzel a döntéssel, holott ha még idejében elvetette volna, akkor csak egy rossz emlék lenne, meg egy lecke, hogy mindig védekezzen. És ha megbánta, akkor már nincs visszaút... valahol van egy saját gyereke, de eltaszította, holott akár meg is tarthatta volna, hiszen van háttere, csak önzőségből nem tette. Ez rosszabb, mint egy abortusz, szerintem.


Egyébként, ha már ezt így "bevállalta", akkor lehetne benne annyi, hogy a gyereke és azok jövőbeli szüleire van annyi tekintettel, hogy abbahagyja az ivást és a cigit. Talán a szülei nyomására szüli meg, de semmiképpen nem gondolnám, hogy felelősségteljes a gondolkodása, szerintem valami más vezérli...

2013. márc. 18. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
Az, hogy örökbe adja, kevésbé elítélendő, mint hogy továbbra is felelőtlen életet él a terhessége alatt. Erre azért valaki figyelmeztethetné..
2013. márc. 19. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 örökbefogadás válasza:
és tudja már hogyan adja örökbe? a családja tudja támogatja???
2013. márc. 22. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:

Kedves 12-es!

Bár nagyon abortusz ellenes vagyok, de most csak annyit szeretnék neked írni, hogy az abortusznak meg van az a kockázata, hogy többé nem lehet babája! Néz utána a neten!

2013. ápr. 9. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!