Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Problémás első terhesség után...

Problémás első terhesség után mennyi az esélye annak, hogy a második is az lesz? Ti vállalnátok ebben az esetben második babát.

Figyelt kérdés
2009. szept. 16. 11:40
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Igen, minden terhesseg mas.
2009. szept. 16. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
86%
Az elsőnél már 10 hetes korom óta magas vérnyomásom volt, és szívproblémák. Kaptam kb 4 féle gyógyszert, amire az egyiknél az volt írva, hogy súlyos fejlődési rendellenesség léphet fel terhesség során. Aztán 4D-n azt mondta a doki 27 hetesen, hogy a baba már beilleszkedett a szülőcsatornába, és koraszülött lesz. Majd kiderült az is, hogy már 2 újjnyira nyitva voltam. Tiszta ideg voltam, feküdnöm kellett végig, és azon járt az agyam, hogy a gyógyszer miatt amit a vérnyomásomra kaptam, beteg lesz a kisbabánk. Teltek a napok, nagyon lassan, és a 41. héten beindították a szülést, mert a kisasszony nem akart kibújni. Szerencsére egészséges kislányunk született, aki ma már 5 éves, és tervezzük a kistesót már egy ideje, de nem akar jönni. Simán bevállalom a következő terhességet, nem jelenti azt, hogy ez is ugyan ilyen problémás lesz. ( az orvos mondta ) Azóta egészségesebben élek, és fogytam is jó pár kilót, remélem ha sikerül a baba, akkor minden rendben lesz.
2009. szept. 16. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
86%
Szia! Nekem rendellenes hasi vénatágulat alakult ki a terhesség alatt, ami nem húzódott vissza, ezért az orvosom már most megmondta, hogy a következő terhességemmel is veszélyeztetett leszek, császár, és a hatodik hónaptól fekvés. :((((
2009. szept. 16. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
86%

Nekem az első terhességem borzasztó volt, 4 hónapig hánytam, 2 hónap kórház, aztán végig fekvés, mert elkezdett a 18. héten nyílni a méhszáj.

Viszont a rossz emlékek hamar feledésbe merültek és 2 év után megint terhes lettem - tervezetten - aztán megint 4 hónapig hánytam, ugyanúgy 12 kilót fogytam, napra pontosan úgy kerültem kétszer is kórházba mint anno, viszont a 4. hónap után már szerencsésebb voltam, mint először. :) Nem kellett feküdnöm, tornázni is járhatok, azt csinálok amit szeretnék és ami jólesik. Szerencsére még zárt a méhszáj (kop-kop) és már 29 hetes vagyok. Úgyhogy szerencsésebb vagyok most a másodikkal.

És valóban igaz, hogy nem tudhatod, hogy a következő terhesség milyen lesz. Lehet, hogy ugyanolyan problémás, de lehet, hogy sokkal, de sokkal jobb lesz! ;) Én az első 4 hónapot már most elfelejtettem, hogy milyen szörnyű volt és nem tart vissza, hogy vállaljak majd mégegyet. Hátha akkor már az elejét is megúszom. Persze kérdés az, hogy neked pl. milyen problémád volt... ;)

2009. szept. 16. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Minden terhesség más. Jó, hogy az elején mérlegeled a kockázatokat. A körülményeket, okokat te ismered.


Én imádom a gyerekeket, nekem már 2 problémás volt, vállalnám a 3. terhességet is.

2009. szept. 16. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
72%
nekem gáz volt nagyon az első terhességem:( nem merünk bevállalni kistesót.....de nálad mi volt a probléma?
2009. szept. 16. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
29 héten született, 2 hónap kórház és aggodalom ..., bár az aggodalom még mindig megvan
2009. szept. 18. 14:52

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!