Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Az a 8 hetes km vagyok, aki...

Az a 8 hetes km vagyok, aki tegnapelőtt már írt ide a rózsaszín folyás miatt. Szombaton elmentem az ügyeletre, ott azt mondták minden OK. Képzeljétek mi történt ma?

Figyelt kérdés
Elmentem a magánorvosomhoz,aki őrjöngött,hogy nem láttak el rendesen,ugyanis egy védőoltást kellett volna kapnom,mert A neg. a vércsoportom.Most írta fel a dufanstont,amit már az ügyeleten fel kellett volna írni.Totál kivagyok :-( a placentából levált egy darab,az okozza a vérzést.kb 30%,hogy megmarad a baba :-(
2013. márc. 18. 19:05
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
Szegénykém! Nem hiszem el,hogy ennyire figyelmetlenek az orvosok!!! Kívánom neked a legjobbakat és drukkolok,hogy minden rendben legyen a babával!
2013. márc. 18. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
Nagyon szorítok hogy megmaradjon a pici. Írd majd meg mi újság Veletek.
2013. márc. 18. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 A kérdező kommentje:
A dokim most leginkább attól tart,hogy nehogy vérmérgezést kapjak.Reggel kell bemennem a kórházba,felvenni az oltást.A csúcsa a mai napnak,hogy nekem,akinek soha nem szokott láza lenni,most 38 fokos lázam van :-(
2013. márc. 18. 19:36
 4/20 anonim ***** válasza:
:( akkor szerintem nagy baj van én mennék most korházba a helyedbe,de előbb hívd a dokid is fel.
2013. márc. 18. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
100%

Tudom, hogy könnyű mondani, de próbálj megnyugodni.


Én is A neg. vagyok, második babámmal várandós, de emiatt nem kellett egyik terhességem elején sem védőoltást kapnom ( a szülést követően az ellenanyag miatt igen). A dokid mondta, hogy ez mire lenne jó?


Duphastont ( hormontartalmú gyógyszer) anno az első trimeszterben a terhesség nagyobb valószínűséggel történő megmaradása miatt írtak.


A placentám nekem is levált egy kicsit az első terhességemnél, ami vérzést okozott ( 13. héten), majd elmúlt, és zavartalan terhesség után gyönyörű, egészséges kisfiam született.


A mostani terhességemnél is ue. volt a probléma, csak sajnos többször, emiatt hónapokig kórházba is kerültem.

Alapvetően a placenta túl mély elhelyezkedése okozta a részleges leválást/vérzést, ami ugyan nem volt kockázatmentes, de túléltük:)


Most 33 hetes vagyok, 2 hónapja tünetmentes, és a legutóbbi vizsgálat alkalmával mindent rendeben találtak a babánál.


Próbálj minél többet pihenni, kérj segítséget családtagoktól ( ha lehet).

2013. márc. 18. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 A kérdező kommentje:
Azt mondta az orvosom,hogy a baba vére ha belekerül az én vérembe,akkor vérmergezés lehet belőle.Én is kaptam ellenanyagot mindkét előző terhességemnél úgy mint te,és most ezt kell megkapnom holnap a vérzés miatt.A férjem maximálisan helytáll,épp fürdeti a 3 és 4 éves gyerkőceimet.
2013. márc. 18. 20:00
 7/20 anonim ***** válasza:

Ezt nem értem: én erre rákérdeztem anno, és azt mondták hogy nem kerülhet a baba vére az enyémbe ilyen módon, hiszen az egy külön, önálló "rendszer".


A placenta és a méhfal közötti erek "szakadása" miatt véreztem, ráadásul megkaptam az oltást a szülések után ( éppen a későbbi komplikációk elkerülése miatt, ami elsősorban a babára nézve veszélyes).


Nekem többször is volt elég nagy mennyiségű vérzésem ( hematómákkal "tarkítva"), de egyik alkalomnál sem merült fel a vérmérgezés.


Nem mondom hogy ez vagy az a helyes álláspont, mindenesetre érdekes. Megkérdezhetem, melyik városba

/kórházba jársz?


Nagyon szorítok, és gratulálok hogy ilyen rendes férjed van:)

2013. márc. 18. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 A kérdező kommentje:
Nyíregyházán,Fábián Antal genetikus az orvosom.Holnap ezért jön be a szabadságáról,hogy mindenképp megkapjam az oltást.
2013. márc. 18. 20:38
 9/20 anonim ***** válasza:
O, Istenem! Pofatlan flegmasag...Legalabb progeszteront irhattak volna fel... Nagyon szurkolok nektek! Probalj megnyugodni. Esetleg a laz miatt azert felhivhatnal egy orvost!
2013. márc. 18. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
Drukkolok, hogy minden rendben legyen, ha mást nem, annyit mondhatok, hogy nagyon jó kezekben vagy, Fábián dokihoz jártam én is, amíg Nyh-n éltem, az életem is rábíznám, nagyon jó orvos!
2013. márc. 18. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!