Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Cukorbetegség esetén alacsony...

Cukorbetegség esetén alacsony vércukornál ajánlott cukor bevitele?

Figyelt kérdés

Tehát ha valakinek alacsony a vércukra, akkor ajánlott 15-20 g szénhidrát elfogyasztása.

Ez a szénhidrát állhat akár fagyiból, csokiból, vagy inkább jobbat tesz, ha eszik egy fél zsömlét egy kis tejjel?



2013. márc. 6. 13:48
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Attól függ mennyire alacsony, általában ha már 3-4 körül van, akkor úgy szoktam, hogy egy szőlőcukor, és utána egy lassabban felszívodó pl. egy pohár tej.
2013. márc. 6. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
ha alacsony a vércukor a szőlőcukor a legjobb, mert az gyorsan felszívódik. ha nincs jó a cukros üdítő és a csoki is. általában az emberek tisztában vannak azzal, hogy ha leesik a vércukra és ne legyen rosszul akkor tart magánál tartalék édességet.
2013. márc. 6. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:

az éhgyomri 5,32

utána a cukros lötyis terhelés után 2 órával 4,18.

A tartomány 3,80-5.80-ig írja, hogy jó, tehát mindkét érték jó. De normális az, hogy az éhgyomri magasabb, mint a cukorral terhelt?

2013. márc. 6. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
bocsi, rossz helyre írtam, egy másik kérdésre akartam válaszolni. 3. voltam.
2013. márc. 6. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:

Csak azért kérdeztem, mert szakorvos mondta, hogyha egy cukrosnak leesik a vércukra, akkor sem jelenti azt, hogy ehet túrórudit meg mindenféle cukros édességet, akkor is inkább a cukormentes szénhidrát bevitele a jó.

Pedig alacsony vércukornál legalább lenne lehetőség egy kis bűnözésre, nem?

2013. márc. 6. 14:26
 6/13 anonim ***** válasza:
AZ a szakorvos visszaadhatja a diplomáját. Még a kórházban is kockacukrot adnak alacsony vércukorra.
2013. márc. 6. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
csak talán a vizeletben is megmutatkozik így a cukor, nem? Ha pedig cukormentes szénhidráttal állítja helyre a vércukrát, talán nem okoz károkat.
2013. márc. 6. 14:42
 8/13 anonim ***** válasza:
Nem mutatkozik meg, vizeletben a tartósan 10 fölött lévő cukor mutatkozik meg. És mégis szénhidrát nélkül hogy akarnád felvinni a cukrodat? A vércukrot a szénhidrát viszi föl, más nem.
2013. márc. 6. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Az ilyen szakbarbárokat kellene órákig alacsony cukron tartani. Túrórudi inkább lassú szénhidrát, sokkal rosszabb a fehér zsemle.
2013. márc. 6. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
44%

'Ajánlott', dehogyis.


Azok akik ezt ajánlják, a cukorbetegségből élnek. Sosem fogják megadni a cukorbetegeknek a gyógyulás esélyét, és életük végéig betegségben tartanák az embereket.


Fagyi, csoki, zsömle vagy tej? Az lenne a betegségre a megoldás, ami egészséges embernél előidézi a betegséget? Ugyan már!


A cukorbeteg embereket alacsony szénhidrát tartalmú és tejmentes táplálkozással lehet meggyógyítani, még az inzulinfüggő cukorbetegeket is.


Az az út, ami moderált cukor-keményítő-tejfogyasztás mellett vezet, kényelmes de a gyógyíthatatlan betegséggel jár együtt. Megéri?

2013. márc. 6. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!