Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Érdemes ill. szükséges venni...

Érdemes ill. szükséges venni babamérleget?

Figyelt kérdés
Mindig meg kell nézni mennyit evett a baba?
2009. szept. 18. 22:21
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Nem, sőt, az inkább káros, abból a szempontból, hogy Téged elbizonytalanít, és esetleg hamar feladod a szoptatást vagy elkezdesz mellé tápszert adni. Sok ismerősöm járt így. Heti egy mérés elég, vasárnap reggelente pucéran.

Igény szerint szoptasd, és akkor minden rendben lesz.Szól,ha éhes.

Ne vegyél, kérj kölcsön pár hónapra valakitől, vagy a védőnő mérje!

2009. szept. 18. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Az első időkben jó,ha méred,de ehhez elég a kölcsön mérleg is.Amíg pici,és nem áll be rendesen a szopásra,akkor lehet,hogy 5 perc alatt szopik sokat,máskor meg sokáig csak cumizik de nem szopik semmit.Így nem tudod megállapítani,hogy azért sír,mert valóban éhes-e.Az igény szerinti szopás nem azt jelenti,hogy félóránként ciciznie kell,csak azt,hogy nem kell ragaszkodni pl. a 3 óránkénti szoptatáshoz.Az ő gyomrának is kell a pihenés.( meg neked is )

Ezt 3 gyerek anyujaként mondom.

2009. szept. 18. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
79%

Én vettem, és nem bántam meg.

Minden szoptatáskor mértem kb 4-5 hós koráig.

Soha nem görcsöltem azon, ha éppen nem evett annyit amennyit kellett volna. De ha szoptatás után sírt, akkor legalább azt tudtam, hogy most éhes lehet még, vagy pont fordítva, tuti hogy nem éhes.

2009. szept. 18. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Első vagyok.

Az én fiam nem is bírt volna megvárni egy mérlegelést, mert már üvöltött a ciciért. Utána meg volt, hogy bealudt rajta, nem is lett volna szívem keltegetni.

2009. szept. 18. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Én a védőnőtől kaptam kölcsön. Pár hét után visszaadtam, nem idegesítettem magam rajta. Havonta úgyis mérik a tanácsadáson.

Szerintem felesleges pénzkidobás.

Kérdezz rá a védőnődnél, lehet, hogy adnak kölcsön! Kár megvenni.

A jóllakott újszülött nyugodt, békésen, elégedetten alszik el. Ha nem így van, azt mérleg nélkül is látod.

2009. szept. 18. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Én kérdeztem a védőnőmet,ő azt mondta,hogy ne vegyek,mert a digitális nem is olyan megbízható,meg sokan rágörcsölnek arra,miért nem evett annyit a pici.Azt mondta,ha nagyon akarok,akkor béreljek a kórháztól olyan régi hálósat,vagy hetente menjek be hozzá és ő leméri.Én nem fogok venni.
2009. szept. 19. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Szerintem felesleges megvenni ugyis ha olyan a védönöd sürün fog látogatni v te öt.Én nem veszek.
2009. szept. 19. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!