Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 31 hetes kismami vagyok, a...

31 hetes kismami vagyok, a héten tervezzük a babakelengye megvételét. Babamérleget szükséges venni?

Figyelt kérdés
2008. dec. 16. 15:34
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
szia sztem jó ha van otthon de sztem kölcsönözz az jobban megéri nekük 4hónapig volt s nagyon megnyugtató volt...eleinte minden szopinál mérés h elég e a tejem utána csak hetente egyszer elég.
2008. dec. 16. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
szerintem felesleg. inkább kölcsönözz. mi csak egy hónapot használtuk. a kölcsönzést megúszod 3000-4000 ft-ból
2008. dec. 16. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Hát én úgy jártam hogy óóó minek az a mérleg majd viszem a védőbe és kész. Ahhoz képest sose tudtam eleget szopott e, első gyerkőc révén tök bizonytalan voltam,nem tudtam mikor ÉHES és mikor van vmi egész más baja, igy belecsúsztunk mi is a folyton csak szopizni akart állapotba.Ettől persze tiszta zöld volt a kakija és folyton üvöltött a poci fájástól..

A dokinő mondta hogy ha egy egy alkalommal 120-150et szopizik akkor kizárt hogy egy óra múlva az éhségtől sírjon.

Plusz végül csak egy ciciből tudtam szoptatni, nem is indult be rendesen az elején, szóval sose lehettem bizti benne mennyit evett.

Így kölcsönöztünk egy mérleget 3500 ft volt egy hóra de aztán a következő hónapban is még nálunk volt, szóval már majdnem ott voltunk hogy inkább vettünk volna egyet.

Szóval szerintem esetleg használtan vehetnél egyet teszveszen vagy vaterán vagy ilyesmi.:)

Sok boldogságot a babóhoz!

2008. dec. 16. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Én egyik gyereknél sem használtam. Őszintén szólva eszembe sem jutott. Szopiztak, aludtak, szopiztak, aludtak. Az első két hónapban két hetente kell menni a védőnőhöz, Ő mindig lemérte, így nagyjából tudtam a súlyukat. Az első gyerek volt hasfájós, de annak nagyon jellegzetes sírása van és mozdulatai. A másodiknál sikerült ezt is megúszni.

Szerintem egyenlőre ne vegyetek. Ha nagyon bizonytalan vagy a súlyát illetően, és senkitől nem tudsz kölcsönkérni, még mindig vehetsz. Főleg ha első baba, mert remélhetőleg majd hasznát fogod venni a további lurkó(k)nál is. Lehet olyat is kapni, ami átalakítható konyhai digitális mérleggé. Azt pedig bőven ki tudod használni, ha épp nincs mérhető baba a közeledben akkor is :)

Nagyon boldog babázást!!!!

2008. dec. 16. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Van aki szívesen használja, van aki írtózik tőle. Érdemes lenne megkérdezni a védőnőt, mert vannak olyan városok, ahol 6 hetes korig ingyenesen lehet a tanácsadóból kölcsön kérni, általában mechanikusat. És, ha szükségét érzed a mérlegnek, már nagyobb tapasztalattal tudsz dönteni a kölcsönzés vagy vásárlás mellett. Nekem annyira bejött a mechanikus mérleg, hogy a második babánál már vettem sajátot.
2008. dec. 16. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

szia!

Nekem hasznos volt a mérleg, az első gyerekemmel kb 3 hónapot, a másodikkal kb 2 hónapot használtuk napi-heti szinten, eleinte azt is mértem h mennyit eszik (és nekem segített eldönteni, hogy akkor most éhes vagy másért sír). Utána tényleg elég havonta a dokinál megmérni a súlygyarapodást. Vecsésen 1666Ft/hó a babamérleg, sztem kölcsönözni érdemes. [link]

2009. máj. 30. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!