Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mit tanácsoltok a védőnő...

Mit tanácsoltok a védőnő felkeresésével kapcsolatban?

Figyelt kérdés
A héten tudtam meg, hogy terhes vagyok, 2 hét múlva megyek az orvoshoz. Tudom, hogy utána a védőnőhöz kell menni, de én egy nagyon kicsi faluban lakok, ahol mindenki ismer mindenkit. Nyilván a a 12. hétig nem nagyon szeretné az ember, ha mindenki tudna róla, de ha én beülök a védőnőhöz, már már másnap a fél falu tudja, hogy mi a szitu. Van erre valami jó megoldás, ötlet? Melyik az a hét, amikor még legkésőbb felkereshetem a védőnőt? Csak, hogy legalább próbáljam minél tovább húzni az időt...
2013. márc. 29. 09:52
1 2
 11/15 A kérdező kommentje:
Én is alig bírom ki, de ez most pont adja magát, kár lenne kihagyni! :-)
2013. márc. 29. 10:38
 12/15 anonim ***** válasza:

Először is az nem igaz, hogy nem kapsz gyest ill gyedet, ha a 12. hétig nem mész védőnőhöz! A gyes alanyi jogon jár, a gyed, meg munkaviszony alapján!

Érdeklődj a dokinál majd, hogy kell-e a 12 hetes UH-ra a kiskönyv, mert nálunk pl úgy van,hogy a beutalókat a doki kiadja (vérvétel, ekg) viszont a 12 hetesre KÖTELEZŐ vinni a kitöltött kiskönyvet amiben a vérvétel adatai szerepelnek. Viszont hallottam már olyat is, hogy kimondottan azt tanácsolják, hogy csak a 12 hetes után menjenek a kisknyvért a kismamák!

2013. márc. 29. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
még annyit, hogy amivel összekeverték valószínű a pecséteket az az egyszeri anyasági támogatás, amihez 4 pecsét kell a terhes gondozásról ill koraszülés esetén 1. Ennek kell szülésig meglennie, viszont szerintem ha valaki rendszeresen eljár akkor meg lesz neki. Én még csak 26 hetes vagyok, de már csak 1 hiányzik belőle. Az szülésig simán meg lesz.
2013. márc. 29. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:

Én is így voltam, csak városban, de ez is olyan, mint egy kis falu. Reménykedtem, hogy nem futok össze ismerőssel a védőnőnél. Így utólag kb. fölösleges volt titkolni, mert mire bejelentettük, már egy csomóan rákérdeztek, mert észrevették. Nem a hasamon, hanem állítólag az arcomon, testtartásomon meg mittudomén, min. Az időseknek radar szeme van. Még a nemét is megmondták, pedig még hasam sem volt. És mindenki eltalálta...

Ha magánrendelésre jársz, akkor szerintem kiskönyv nélkül is megcsinálják neked a 12. heti uh-ot. Én kórházban voltam a magán orvosom beutalójával, és senki nem kérte a kiskönyvemet. Gyűjts össze minden leletet, a védőnő majd akkor beleír mindent a kiskönyvbe, amikor elmész hozzá. Előfordul simán, hogy csak 12. hét után jut el valaki hozzá, főleg ünnepek környékén, amikor nem is elérhető.

2013. márc. 29. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 A kérdező kommentje:
Köszi mindenkinek! :-)
2013. márc. 29. 18:37
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!