Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Kedves Kismamak! Arra lennek...

Kedves Kismamak! Arra lennek kivancsi nektek mik a fo szempontok a nevvalasztasnal?

Figyelt kérdés

A nev gyakorisaga, kulonlegessege, magyarsaga, csaladban van e stb. ?

Mik a kedvenc neveitek es miert? Hogy hivjak vagy fogjak hivni a babatokat?



2013. márc. 31. 15:19
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
Gyakoriság nem érdekel, különlegesség nem érdekel, ha tetszik nekem, akkor úgyis különleges számomra valamiért. Magyarsága annyira érdekel, hogy ne szappanoperanév legyen és ne legyen erőltetett.A családba ne legyen másnak is ez a neve.
2013. márc. 31. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
Én is úgy vagyok vele,hogy a lényeg,hogy tetsszen mind kettőnken!És a családban még ne legyen,sőt ha lehet a kisebb környezetünkben sem :) Kislányunk lesz és a Larina nevet választottuk.Szerintem olyan szép kis dallamos!És te?
2013. márc. 31. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:

En szinte mar gyerekkoromban tudtam, milyen nevet szeretnek majd. A kisfiu neveben az elso pillanatban megallapodtunk a paromnak is tetszett azota sem talaltunk szamunkra szebbet. Uh, ha fiunk lesz Dominik lesz. Kislany nevvel bajban vagyunk mert neki nem igazan tetszik. Az en kedvencem a Doroti.

En nem szeretnem, hogy tucat nev legyen es az oviba 3-4 gyerek is oda figyeljen, ha neki szolnak. Bar a Dominik eleg gyakori. Viszont a Doroti nem :) A masik fo szempont, hogy a csaladba es kozvetlen ismerosok koreben ne legyen ez a nev. :)

2013. márc. 31. 15:42
 4/16 anonim ***** válasza:

Elsődleges szempont a kimondhatóság volt és hogy a baráti társaságban, rokonságban ne legyen ilyen nevű gyerek.

Másodlagos szempont volt, hogy jól becézhető legyen. Nekünk nagyon fontosak a becenevek.

Nem akartam túl idegen hangzásút sem és olyat sem, amihez valamilyen emlék köt ;)

Először még a gyakoriságra is figyeltem, végül ez a szempont ugrott, mert akkor már 1 név sem felelt meg :)

Mivel 2 fiam van, a fiú utónév könyvet kívülről fújom oda-vissza és a fentieknek végül a Levente és a Dominik felelt meg. Sokak szerint hülye vagyok, hogy ilyen gyakori nevet választottunk, de eddig még nem éreztük hátrányát ennek. Persze több Levivel és Domival találkoztunk már, mint pl. Ábrahámmal, de az oviban a csoportban nincs másik és a barátaink között sincs.

A Zsombor, Dániel, Dávid, Barnabás, Roland, Szabolcs, Olivér volt még a tarsolyunkban, de mindegyikkel volt valami bibi :)

2013. márc. 31. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:

Én most a negyedik babámat várom és azt vettem észre hogy még egy adott embernek is változhatnak a szempontjai az évek során.

Kamasz koromban kitaláltam egy nevet amit sehol se hallottam és a jegyzékben sem volt benne (Alea) úgy gondoltam ha lányom lesz csak ez lehet a neve.

Aztán persze felnőttem és egyrészt bekerült egy nagyon hasonló név a jegyzékbe (Álea) amitől már nem akartam adni, másrészt a férjem nevéhez sem ment persze.

1. gyereknél a szempontom az volt hogy 1. illjen a vezetéknévhez ne olvadjon össze vele, ne okozzon mássalhangzó torlódást, ne adjon ki vicces dolgot együtt, ne legyen extra ritka és a férjemnek tetszen sőt leginkább engedtem neki mert neki egy olyan év tetszett ami nekem meg nem annyira. Ja és szempont lett volna hogy ne legyen gyakori erre az utóbbi 5-6 évben az a név egyre feljebb jött a listán most már első 10 ben van holott mikor adtuk még ritkább volt tehát ebből levontam a következtetést hogy amit akkor ritkának gondolunk az bármikor felkapott lehet.

2. gyereknél (kislány) 38.hétre lett nevünk, egyértelmű szempont volt hogy magyar legyen és ritka. Ez egész jól sikerült azóta sincs benne az első 100 adott névben sem.

3. gyereknél (fiú) ismét sokat tipródtunk mi legyen aztán megálmodtam egy addig szóba se jött nevet ami szintén ismert és viszonylag gyakori név. Akárhogy is próbáltunk más nevet elképzelni nem ment, a fiunk egyszerűen AZ és kész.

4. gyerek első perctől tudom mi lesz ha fiú és mi ha lány, egyik sem ritka név sőt a lánynév nagyon nagyon gyakori, de nem érdekel mert érzem hogy úgy hívják (ha lány persze mert ezúttal nem kérdezzük meg születésig).

2013. márc. 31. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
5 ös vagyok igern ez nagyon fontos volt nekünk is amit előttem írt egy válaszoló hogy becézhető legyen. Sokaknál épp az van hogy NE legyen becézhető a név de ennek az a tapasztalatom hogy az az eredménye hogy nagyszülők, óvónénik, tanítók rokonok ismerősök önkéntelenül is becézgetni kezdik vmi kifacsart módon amitől aztán szegény szülő meg idegbajt kap és állandóan szólni kényszerül hogy NEM Ő NEM Noelecske meg stb. hanem Noel pl.
2013. márc. 31. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:

4-es vagyok.

Persze az is fontos volt, hogy menjen a vezetéknévhez, de ez úgy gondolom, hogy egy normálisan gondolkodó embernél természetes szempont :)

2013. márc. 31. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
ÓÓ hát de sokaknál nem szempont ez olyan nyelvtörőket hoznak létre néha hogy csak néz az ember:)
2013. márc. 31. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:

Termeszetesen az is fontos, hogy passzoljon a vezeteknevhez. Es ha mondjuk a vezeteknev S-re vegzodik akkor a keresztnev ne kezdodjon azzal.... ilyesmi.

Nagyon jokat irtok egyebket. Koszonom a valaszokat :)

2013. márc. 31. 16:47
 10/16 anonim ***** válasza:

Engem egyáltalán nem érdekel mennyire gyakori, ha az tetszik nem fogom azért nem adni, mert gyakori. Magyarság, eredet, jelentés, ezek sem érdekelnek. Tetsszen és kész.

Alex, Milán, Olivér, Bence

Miléna, Lara, Réka, Adria, Rebeka, Anna tetszenek nagyon.

2013. márc. 31. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!