Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Ugye nincs okom aggodalomra?...

Ugye nincs okom aggodalomra? Kismamák írnátok tapasztalatokat?

Figyelt kérdés
Most derült ki 3 napja hogy babát várok :) az első pozitív tesztes hajnalban nagyon görcsöltem menszesz szerű görcsök voltak elég erősek pár másodpercig! Napközben is éreztem mintha meg akarna jönni, másnap mentem is az orvosomhoz kaptam utrogestant napi 4x1 szemet kell bevennem és azóta elmúltak a fájdalmaim hál égnek! Ugye ez nem lehet méhen kívüli terhesség, nem véreztem akkor sem és azóta sem csak, aggódom már most a kisbabám miatt nehogy baj legyen!írnátok tapasztalatokat köszönöm!

2013. ápr. 4. 07:44
 1/6 anonim ***** válasza:
Én véreztem is kórházban is feküdtem és még is egyenlőre jól van a 8 hetes babám :D Ne aggódj minden rendben lesz. (A kórházban egy nő azt mondta, inkább most veszítsem el a babám mert most csak egy vetélés, később viszont egy halott csecsemőt kéne megszülnöm. Abszolút igazat mondott.) De persze ettől függetlenül nagyon vigyázok a babaára!
2013. ápr. 4. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Akkor neked a vérzés ellenére méhen belüli a babád!? Remélem minden rendben lesz veletek is! Annyira féltem már most a kisbabámat, tényleg nem volt egyszer sem egy csepp vér sem csak a görcsölés aggasztott de mióta szedem az utrot semmim sem fáj! Megakarom nyugtatni magam mert csak hétfőn megyek ultrahangra akkor már 5 hetes leszek és akkor talán már lát vmit az orvos is!
2013. ápr. 4. 08:21
 3/6 anonim ***** válasza:
A vérzés és a görcsölés lehet a beágyazódástól is ha az elején van. Van aki még egy hónapot vérzik, mert a megtapadás ellenére egy kis rész még leválik, így olyan mintha megjönne. Barátnőm 3 hónapig vérzett és nem is tudta, hogy terhes, már majdnem 12 hetes volt mire rájött, hogy babát vár. :) Azóta egészséges 1,5 éves kislány anyukája. Szerintem ne aggódj. Az első vizsgálatnál a nődoki rögtön megállapítja, hogy méhen belül van -e. A méhen kívüli terhesség tünetei, hogy pozitív a teszted, emelkedett a hcg-d, de nem látnak petezsákot a méhedben. Nem kell ahhoz vérezni meg semmi...Szerintem nyugodj meg. Főleg, hogy szeded a baba megtartó gyógyszert. Menj el dokihoz, hogy megnyugodj, hátha lát már valamit. Mondjuk ha 3 napja tudod, h terhes vagy,akkor nem lehet több 2-3 hetesnél... Akkor várni kell még egy picit, mire orvoshoz mész. Nekem 5 hetesen láttak már petezsákot. A lényeg, h addig se idegeskedj.
2013. ápr. 4. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm, azért csak 3 napja tudom mert azt hittem késik mert gyógyszerrel sikerült a baba és azt gondoltam ez kitolja 30 naposra az amúgy 25 napos ciklusom, de nem mert csüt.kellett volna nem megjönni március 3n menstruáltam utoljára, és nem is jött meg hétfőn mertem tesztelni (sokat vártunk erre a picire nehezen estem teherbe ) de most babát várok!!!!! :) és nagyon boldog vagyok! Igazán tényleg csak hétfőn nyugszom meg mert akkor már talán lát valamit az orvos! Ugye addigra van esély hogy látja hogy jó helyen van e pici?
2013. ápr. 4. 11:22
 5/6 anonim ***** válasza:
Csak a tapadását fogja látni és esetleg megmondja mekkora petezsákot lát. Majd az lesz igazán jó amikor 6 hetes leszel és már ver a kis szíve. Na akkor aztán minden a baba alá lesz rendelve, meglátod a kis szívét dobogni, meghallod és kész attól a perctől minden mindegy csak neki jó legyen.
2013. ápr. 4. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Már alig várom hogy részese legyek ennek a csodának :)
2013. ápr. 5. 06:42

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!