Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Terhességet megszüntetni 3.5...

Terhességet megszüntetni 3.5 hónapban?

Figyelt kérdés

37 éves vagyok, egy gyermek édesanyja. Meismerkedtem egy férfival, akivel nagyon nagyon boldogok voltunk. Teherbe estem tőle, nem terveztük, de nem estünk kétségbe a hír hallatán. És most kezdődik a probléma: Múlt héten végleg elhagyott. A baba nem érdekli, nem kell neki. Őszintén szólva így egyedül már én is megrettentem a feladattol, és sajnos az anyagi helyzetem sem engedheti meg, hogy egyedül neveljek fel 2 gyermeket és nem mellesleg közbejött ez az influenzajárvány is..ami igencsak aggaszt.

Az abortusz mellett döntöttem, viszont nemrég tudtam meg, hogy csak a 3. hónapig lehet elvetetni a babát, én viszont már 3.5 hetes vagyok..! :(

Tudom, hogy nem szabályos de nem ismer valaki olyan dokit, rendelőt ahol igy is végeznek abortuszt??? Nagyon nagyon hálás lennék érte.. címem: kavics555@gmail.com


2009. szept. 21. 13:52
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
80%

ha nincs közvetlen veszélyben a baba, nincs valami nagyon dúrva rendellenessége, vagy ha nem veszélyezteti a te testi épségedet akkor NEM FOGJÁK ELVENNI!!!!ez tuti. a környezetemben hallottam ezt, mert volt egy anyuka aki így járt mint te! késő.....

majd ha akarod akkor otthagyod a kórházban, de én ezt sosem tudnám megtenni. te se tedd. majd meglesztek valahogy, ahol egy elfér ott kettő is!!


16 hónapos kisfiú anyuja és 33. hetes terhes

2009. szept. 21. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
83%
Szia! Nagyon sajnálom, hogy erre a döntésre jutottál... egészen biztos vagy benne? Ahogy most volt egy társad, úgy később is lehet... támogatásokat is kapsz majd és mellette dolgozhatsz is... gondold meg mégegyszer... Amúgy sajnos orvost nem tudok,akiről tudom, hogy elvállalná, ha végül mégis ezt szeretnéd.
2009. szept. 21. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
80%

Biztos,hogy ilyen rossz a helyzeted,hogy ezt kell tened?

Nem vagy már 20 éves nem sok esélyed van ezekutánn már szülni.Egyedül álló anyaként kapsz támogatásokat és nem maradsz egyedül örökre találsz magadnak valakit.Így akarta sors légy hálás.

De úgy is te döntesz csak ne,hogy megbánd.

Minden jót!

20 hetes km

2009. szept. 21. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
80%
Nem tudom, meddig végeznek ilyen műtétet, de emlékeim szerint 12. hétig. Ha mégsem tudod elvetetni, akkor még örökbe adnád adatni, vannak olyan alapítványok, akik ebben segítenek (Bölcső).
2009. szept. 21. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
83%

Add örökbe a kicsit. Számtalan olyan szülő mint mi a párommal éveket várunk, mert nekünk nem lehet.

Nem ítéllek el, a te döntésed, de kérlek fontold meg, hogy egy élet van benned, egy kis lélek is, aki semmiről nem tehet,és nagyon várnak rá, ha nem te, akkor mások, de már ott dobog a szive.

És valóban én is úgy tudom, hogy a 15-ik héten már nincs abortusz. A 12 hetest is úgy veszik ki, hogy először széttörik a pici fejét egy fogóval, és úgy szedik ki.

Én már négy babát veszítettem el, és soha nem lehet sajátom. Kérlek gondold meg!

2009. szept. 21. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
68%

Sajnos - bár a baba szemszögéből inkább hála Istennek - ha a terhesség már elmúlt 12 hetes, nem fogják megszakítani. Kifutottál az időből.


Az ilyen idős babának már megvan mindene: minden belső szerve, keze-lába, arca. Szopja az ujját, fintorog, mozog, bukfencezik a méhben, bár te még nem érzed. Már érez, érzi a fájdalmat, épp úgy, mint te! Iszonyú fájdalmaknak tennéd ki, ha megpróbálnád elvetetni, hiszen veled ellentétben ŐT nem érzéstelenítik, amikor elevenen tépik darabokra a méhedben. Tiszta szívemből örülök, hogy ettől megmenekült.


Túl későn döntöttél az abortusz mellett. Most már nem tehetsz mást, mint hogy megszülöd, és ha még akkor se kell neked, akkor örökbe adhatod egy rendes családnak, akik majd felnevelik és nagyon fogják szeretni. Így ahelyett, hogy megölnéd, esélyt adhatsz neki egy boldog életre.


10 hetes kismama

2009. szept. 21. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
36%
nálunk itt Romániában volt rá példa, a negyedik hónapban vette el az orvosom valakinek a babáját, mert későn vette észre, hogy terhes, és a férjével két gyerek után nem akarták megtalálni. Kb. 400 eurót fizettek érte. Biztos nálatok is van olyan orvos, aki elvállalja, csak ez nem publikus. Nálunk sem vállalták el az orvosok, a házaspár majd egy hónapig keresett, mire megtalálták ezt a dokit.
2009. szept. 21. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

nem akarták megtartani, bocs

uccsó voltam

2009. szept. 21. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
AKKOR MOST 3.5 HETES VAGY HÓNAPOS????ÖSSZE VISSZA ÍROD A KÉRDÉSBEN MEG A KOMMENTBEN....
2009. szept. 21. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Nagyon sajnálom, hogy így alakultak a körülményeid, De -bocsi, hogy ezt írom- kétségbe esnék a tudattól, hogyha megtudnám, hogy van olyan orvos, aki ekkora babát elvesz. Sajnos még ilyenre is lehet embert találni!!! Én láttam 3.5 hónaposan a babámat. Mozgott, csuklott, ficánkolt és már mind fontosabb szerve, végtagja megvolt akkor is.

Nagyon kérlek, gondold át, mielőtt bármit lépsz. Nagyon sokan örülnének egy babának, sőt, még az sem kizárt, hogy másképp alakul az életed, mint most gondolod ebben a kilátástalannak tűnő helyzetben. A korod is azt indokolja, hogy próbáld meg!!! Nem azt mondom, hogy nincs több esélyed babára, de egyre kevesebb. Lehet, hogy egy pár év múlva, amikor rendeződik az életed, azt gondolod majd, hogy milyen jó lett volna, ha két gyerekem van.


Minden jót Neked! 23 hetes km

2009. szept. 21. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!