Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Van kapcsolat a magzat súlya...

Van kapcsolat a magzat súlya és a túlzott sportolás és túlzottan odafigyelő étkezés között?

Figyelt kérdés
Úgy értem létezik hogy túl sok sport és diéta miatt kisebb lesz a baba mint amekkora lehetne? Egészséges határokra gondolok persze, nem mondjuk a cukorbeteg anyuka 5 kilós babájára.
2013. ápr. 7. 16:49
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Elvileg a kicsi sújt, a dohányzás (akár passzív is) okozza, meg a hiányos táplálkozás, vitamin szegénység! A magas súlyt meg a cukorbetegség! Ha minden fontos táplálékot beviszel a szervezetedbe, akkor a sporton nem fog múlni a baba súlya! :)
2013. ápr. 7. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

dohányzás biztos nincs passzív sem. Nem rólam van szó csak én nem értek hozzá úgy értem még sose próbáltam diétázni vagy keményen sportolni terhesen. Szerencsére nem is volt diétára szükség gondolok itt a cukrosra.

Kíváncsi vagyok nálam okosabbak véleményére vagyis hogy kiokosítsatok:)

2013. ápr. 7. 16:57
 3/11 anonim ***** válasza:
Kisebb súly a lepény nem megfelelő működésére, idő előtti elöregedésére is utalhat
2013. ápr. 7. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
És az mitől lehet ha szed terhes vitamint nem dohányzik, nem iszik, nincs magasvérnyomása cukorbetegsége nem idős? Mondjuk 3. baba.
2013. ápr. 7. 17:04
 5/11 anonim ***** válasza:

Szégyenlem, de napi 2 szál cigit (szigorúan) elszívok,dokim tudja.

Nos, az első válaszolónak csak annyit, hogy nem minden esetben az én babám 15+2 hetes kislány, és 40-60g lenne a normál súlya, ehhez képest 95g!:)

Nem sportolok. Eszek, amennyi jól esik. 64kg vagyok, csinos egészséges anyuka! A cigit leszámítva. De hála az istennek vannak napok mikor kevesebbet....mert már kezdek tőle néha undorodni.

Kérdező, erre egy válasz van...GENETIKA!:)

2013. ápr. 7. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Egyetértek. Szerintem is genetika. Persze a cukorbetegség és egyebek befolyásolhatják, de én is azt mondanám, hogy alapból a genetika.
2013. ápr. 7. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Azért (is) kérdezem mert sógornőm 3.babáját várja nem volt nádszál vékony sose, de a 2 gyerek születése után teljes fordulatot vett, nagyon szépen lefogyott, izmos is, nem tellik el nap hogy ne edzene.

Táplálkozásának lényege hogy szénhidrátot alig fogyaszt. Sokat sportol terhessége elejétől, 6.hónapig futott még stb.

És most az utóbbi uh-kon nem hízik úgy a baba mint kéne neki és aggódik most. Az első két babája 3990 volt és 4 kiló felett vmivel most közelében nincs. Elmondása szerint is az célja volt hogy alig hízzon terhesen és hogy a baba ne legyen 4 kilós mert megszenvedett velük.

Lényeg hogy most aggódik hogy ő szúrta el a dolgokat, de az orvosának persze nem mesélte az életmódját.

Vajon ha most "elkezd" enni nem zabálásra értem és abbahagyja a sportot hízni fog a babája vagy semmi összefüggés? Én nem tudtam mit mondani neki etéren. Nekem két kicsim van 3400 és 3500 grammal születtek.

2013. ápr. 7. 19:30
 8/11 anonim ***** válasza:

Cukros diétán vagyok a harmadik babámmal, de sokszor a kötelezö ch mennyiséget sem tudom bevinni, pedig eszem mindent (a vércukrom tökéletes). Update életmódot élek már másfél éve. Kevés/kevesebb ch ellenére a babám 29. Héten 1700 gr-ra saccolta az uh, valószínű, hogy 4 kiló fölött lesz.

A dokim erre azt mondta, hogy genetika.

Első lányunk 3060gr-mal született, a második 3750 gr-mal. Mindegyikkel cukor diétán voltam.

2013. ápr. 7. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Alapvetően genetika, de pl nekem első babánál az allergiámra mondták a dokik (háziorvossal és nőgyógyásszal is egyeztettem!), hogy igyak kalcium pezsgőtabit, naponta maximum 4-et, hisztamint ne szedjek de így minden okés lesz... én naponta 2 nagy néha 3-at ittam, és minden okés is volt míg ki meg nem született, mert kiderült ,hogy a kalcium elmeszesítette a lepényt és pár napig éhezett odabent a baba, fogyott elég sokat stb. Szerencsére hamar behozta idekint és amúgy egészségileg teljesen rendben volt. 2210 grammal született 36+0 napon amúgy és 48 centivel, mostmár 4,5 éves, vékonyka alkatú maradt és a korosztályos átlag alsó határán van a magassága. De teljesen egészséges, rettentő okos lány... :)

Ja még annyit hozzáteszek, hogy a 14. héttől veszélyeztetett voltam és szigorúan végigpihentem az egészet, tehát pl a sport nem befolyásolta a végeredményt, az biztos :)


Egyébként nekem neves hazai genetikus mondta, hogy alapvetően a hossz- és magasságmérés elég nagy lutri, mert a gép a csövescsontok hosszából becsül, ami ugye örökletes arányokat hordoz, ezért ne mis lehet készpénznek venni! Tehát pl lehet, hogy hosszúlábú alkatú a baba, ezért nagyobb súlyt becsülnek neki mint amilyennel valóban születik, vagy fordítva...


Ugyanezt támasztja alá az is, hogy nekem a második babámat 4,5-5 kiló közelére jósolták, végül 60 centivel és 3400 grammal született, tehát csak hosszú volt, mint ahogy a családunkban is sok a magas férfi. Ne nála a várandósságot viszont kemény fizikai aktivitással csináltam végig, mert ott volt a lányom, csak 17 hónap lett köztük végül, tehát nem volt egyszerű ellátni, és a 6.-on lakunk lift meg sose jó.

2013. ápr. 7. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Én is elszívtam napi 4-5 szál cigit terhesen szégyen szemre, gyűlölöm magam érte, de 1. fokon érett lepénnyel mentem szülni 39+6 napra és 3250gos egészséges babám született, szerintem is genetika, ja és tökéletes volt minden eredményem terhesség alatt. anyu 6 gyereket szült, mindenki egészségesen, soha nem cigizett és a 6. terhességében a 12. héten elment a baba. 7. terhességéből született öcsém.
2013. ápr. 7. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!