Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Van itt olyan kismama, akinek...

Van itt olyan kismama, akinek az NST eredményéből látta az orvos, hogy a baba ki van száradva?

Figyelt kérdés

Ma voltam NST-n,és azt mondta a doki a görbe alapján,hogy a babám ki van száradva.Esetleg van itt esetleg olyan anyuka,akinek a babája szintén ki volt száradva?Szülés után infúziózni kellett a babát,vagy nem csináltak vele semmit sem?Eléggé meg vagyok ijedve,hogy mi lesz a babámmal!!Nem szeretném,hogy születése után rögtön összeszurkálják az én hibámból!!

35+6 hkm


2013. ápr. 8. 11:59
 1/9 anonim ***** válasza:
77%
nst alapján nem lehet!csak uh alapján megállapitani
2013. ápr. 8. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Most erre mit mondjak neked????Nem én találtam ki,az orvos ránézett a görbémre és azt mondta,hogy ki van száradva a babám!!De ha te jobban tudod a dokinál,hogy mivel lehet csak megállapítani,akkor nem értem miért nem doktorálsz le szülészet-nőgyógyászatból?!

Bírom azt,amikor az ide járó emberek okosabbak mint az orvos!!És egyébként sem ez volt a kérdésem,hogy mivel állapítható meg,hanem az,hogy szülés után infúziózni kell majd a babámat vagy mit fognak vele csinálni,ha kiszáradással születik?!

2013. ápr. 8. 12:16
 3/9 anonim ***** válasza:
Én még ilyet még csak nem is hallottam! Hogyan lehet kiszáradva egy baba? Lehet,dysmaturitas ha rossz a keringés a lepényben és nem kap elég tápanyagot a kicsi. Ez sem kiszáradás. NST után küldtek UH-ra? Mert méhen belüli sorvadás gyanúja esetén első az UH. Ott áramlást, súlyt, magzatvíz mennyiséget mérnek és ha az értékek rosszak kórházi gondozás vagy ha minden kötél szakad azonnali szülésindítással segítenek. Nekem volt már dysmaturitás két gyermekemnél is, de egyszer sem volt az NST-n semmi jele. Ha az NST-n tényleg baj lenne, akkor szerintem azonnal indítanának.
2013. ápr. 8. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
64%
Kedves kérdező, jobb lenne, ha visszavennél a stílusodból! Azért, mert ideges vagy, ne legyél mással neveletlen! Az első nm írt rosszat! Főleg nem rossz szándékkal! És amúgy meg ha tényleg ki lenne száradva nem engedtek volna haza, mert az nagyon veszélyes lehet!
2013. ápr. 8. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Az nst-n tényleg nem lehet ilyet látni. Hiszen azon a baba szívverésének gyorsasága, valamint a méhtevékenység látható. El nem tudom képzelni, hogy melyikből lehetne leszűrni a kiszáradást.
2013. ápr. 8. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Fogalmam sincs,hogy mit látott a görbén a doki,ami alapján megállapította ezt!!Egyébként meg ki tudok akadni azon,amikor nem a kérdésemre válaszolnak,ezért ütöttem meg ilyen hangnemet!!Engem most az érdekel,hogy ha kiszáradással születik egy baba,akkor mit csinálnak a babával születése után??Infúziót kap a kiszáradásra,csak úgy mint mi felnőttek,vagy mi lesz vele???

Egyébként Uh-ot a doki majd csak szerdán csinál,ma csak NST volt,és nem kórházban voltam,hanem SZTK-ban!!

2013. ápr. 8. 19:54
 7/9 anonim ***** válasza:
Egyébként mint méhen belüli kiszáradás nem létezik. Tényleg nem. Van retardáció, melynek a méhen belüli súlyfejlődés visszamaradását hívják. Mint írtam ez gyakran keringési rendellenesség miatt van. Ha az orvos ilyet gyanít, azonnal UH-ra küld. Nem lehet, hogy azt gondolták kevés folyadékot iszol és rád akartak ijeszteni? A babánál a teendők attól függnek, hogy milyen állapotban születik. Mint már írtam, nekem két ilyen terhességem volt a babák nálam egyik esetben sem igényeltek semmilyen ellátást. Engem harminchárom hetesen befektettek a kórházba emiatt. Szóval ilyesmivel nem játszanak. A baba egyetlen esetben "szárad"-hat ki a méhben, de azt inkább nem írom le, mert akkor már az NST nem mutat semmit. Szívhangot pláne...
2013. ápr. 9. 05:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Tuti, hogy valamit félreértettél.
2013. ápr. 9. 06:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Tök felesleges azon agyalnod, hogy mit csinálnak egy kiszáradásos babával, hiszen elég kicsi a valószínűsége, hogy ez áll fent. Ahogy az egyik válaszoló írta is TAPASZTALATBÓL, ilyen nincs is! De ha annyira hülyék vagyunk és minek írunk, akkor te minek teszed fel a kérdésedet itt? Miért nem az ORVOSTÓL kérdezted???
2013. ápr. 9. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!