Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Kismamák! Ti hogyan dolgoztato...

Kávétejszín kérdése:

Kismamák! Ti hogyan dolgoztatok erős rosszullétek ideje alatt?

Figyelt kérdés
Alig bírok járni is már a folyamatos hányingertől, azt sem tudom, hol vagyok. :( A héten ki vagyok írva táppénzre, viszont jövő héttől újra munkába kell állnom. Hogyan oldottátok meg ezt ebben az időszakban? Ilyen erős rosszullét mellett hogyan mentetek dolgozni? Vagy mentetek egyáltalán?
2013. ápr. 10. 21:32
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Ha csak hányingered van, de nem hánysz, akkor arra nekem jó volt, ha mindig eszegettem piciket..keksz,alma..illetve normál esetben nem szoktam kólát inni de egy-egy korty elmúlasztotta a folyamatos hányingert egy rövid időre. Végig dolgoztam, igazából csak az eleje volt ilyen vacak,próbáld meg valahogy átvészelni :)
2013. ápr. 10. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

Próbáltam, hogy mindig csak keveset eszek, meg iszok rendesen. De semmi nem használ. Tegnapelőtt kezdődött, mára még rosszabb lett, mondjuk eddig még nem hánytam - szerencsére.

Bár néha már arra gondolok, jobb lenne hányni. :(

2013. ápr. 10. 21:48
 3/12 anonim ***** válasza:

Igen, dolgozok. Osszeszorított fogakkal, de ki lehet bírni. Nekem sem segített semmi. Talán a 9. hét volt a legdurvább. Napi 5x is hánytam. Valahogy visszatartottam a munkaido alatt és otthon pótoltam a hányást :) Idovel enyhul a hányinger.

12 hetes kismama

2013. ápr. 11. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

szia, én is így voltam, olyan voltam, mint egy hulla, csak bámultam magam elé, a főnökőm mindig kérdezte, mikor fogok elájulni. Nagyon szarul néztem ki, de dolgoznom kellett. Irodai munkát végeztem, nem volt megterhelő, de mégsem tudtam hatékonyan dolgozni. Néha szabi, néha betegszabi, aztán munka. De 6. hónaptól végleg otthon voltam.

Nem bírtam már.

2013. ápr. 11. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Figyi sima b6 vitamin. nekem bevált ártani nem árt probáld ki
2013. ápr. 12. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

8-11. hét közt nem dolgoztam, nagyon-nagyon rosszul voltam, és napi 24 órában. Hányni nem hánytam de állandó erős hányingerem volt és szédültem is, így én nem kockáztattam meg a munkahelyre való utazást.

Második babával 7-14. hétig volt ilyen, akkor nem jártam dolgozni, de itthon kénytelen voltam ellátni a 1,5 éves fiamat közben, hát 2 hét után már lelkileg/pszichésen teljesen kész voltam.

Szerintem a munka most sokadlagos, amíg nagyon rosszul vagy maradj táppénzen, nyugodj meg, meg fogják oldani nélküled is. Ha most kezdődött az egész rosszullétesdi akkor sajnos azt kell mondjam, hogy egy ideig romlani fog még a dolog.

2013. ápr. 12. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
A 7 és 13. hét között alig éltem. Irodai munkám volt, odakészítettem magam mellé a műanyag szemeteszsákkal kibélelt kukát és előre elnézést kértem a kollégáktól, ha esetleg jönne a taccs. Szerencsére megúsztam, mindig elértem a vécére.
2013. ápr. 12. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Nekem csak akkor volt hányingerem, ha nem ettem, ez olyan kétóránként volt. Amint kiürült a gyomrom, ennem kellett. De ez az állapot is csak pár hétig tartott szerencsére. Ha olyan rosszul lennék mint te, biztosan kiíratnám magam tovább. Neked kell tudnod, hogyan érzed magad. Vagy ha tudsz, menj el szabira.
2013. ápr. 12. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Én is elég rosszúl vagyok, nem hányok, de hányingerem van, rengeteg a gyomorsavam, elalszok ülve és állandóan pisilni járok. Most vagyok a 10-ik hétben és a héten itthol vagyok mert beteg a nagylányom. Igy egész jó, mert letudok dőlni, vagy kidugom a fejem az ablakon levegőzni. Sajnos az én munkahelyemen nehéz megoldani a sétálgatást, mert nem szabad az udvaron sétálgatni... Múlt héten olyan rosszúl éreztem magam, hogy kimentem a dohányzásra kijelölt helyre az udvaron (csak ott szabad ácsorogni) és a füstben álltam fél órát. Nálunk többet vannak levegőn azok, akik dohányoznak...

Abban bizok, hogy elmúlnak a rosszúllétek a 12-ik hét után.

kitartás, elrepül ez a néhány hónap :)

2013. ápr. 12. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Én fotózok, így muszáj volt kitalálnom valamit a rosszullétek ellen. Egy kis korty víz+egy falat keksz általában bejött :)
2013. ápr. 12. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!