Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » A Bajcsyban fogok szülni...

A Bajcsyban fogok szülni juniusban, Polgár dr-nál valami friss info vele kapcsolatban? Illetve Deákné Zsuzsát szeretném szülésznőnek.

Figyelt kérdés
2013. ápr. 11. 08:27
 1/5 anonim ***** válasza:

Szia! Én a Bajcsyban szültem, igaz nem Polgár dokinál, de ott mindenkiről csak jót hallottam! Én Dulka doktornál szültem, ő kifejezetten a Zsuzsával dolgozik, így én is őt fogadtam fel szülésznőnek. Egy tünemény volt, éjjel szültem, nem lett volna műszakja, de már ott volt az indítás elötti NST-men, ill. egész éjjel velem volt. (reggel szültem csak meg). Sőt, olyan gyenge voltam, hogy nem tudtam kimenni a szülőszobából, így kaptam infúziót, de akkor is ott maradt. Mármint akkor már kijárkált, de benézett és egész délelött nem hagyott magamra, egészen, amíg bementem a szobámba és elrendeztem magam. Nagyon ajánlom! Most is terhes vagyok, ha a Bajcsyba tudok menni, akkor szintén őket választom! (most messzebb lakunk és az én kényelmem, hogy közelebb legyek, de lehet nem érdekel és náluk maradok)

Amúgy rákérdeztem nála az anyagiakra és azt mondta nem kell neki semmi, csak szülessenek meg a babák. (ikrek) Ettől függetlenül mi adtunk neki pénzt szülés után, amikor benézett még hozzám.

2013. ápr. 11. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Háát...

3 éve szültem nála...

Lecseréltem nem bántam meg, remélem nem foglak megijeszteni a történetemmel.

Én elhittem hogy milyen álomszuper orvos mert hát főorvos és mert x éve dolgozik a szakmában és ha ő azt mondja, hogy rendbe vagyok akkor az úgyis van... Letorkolltam a családom mikor szóltak, hogy ez a doki nem normálisan kezeli a terhességemet. Fogalmazzunk úgy (nem) "kicsit" hanyagul..


Rémálom volt, fogadott orvosom volt, hozzá jártam végig 2 hetente 7 ezerért mert veszélyeztetett voltam (fizettem, mint a katona tiszt a kórházban, az sztk-ban és a magánban az sztk-ban és a kórházban adtam amit gondoltam ő ott nem kért pénzt sose, de mosolyogva dugdosta a zsebébe...) a végén 80 a szülésért... Na mondom milyen korrekt árat kér... Tényleg tetszett, igazság szerint a pénz annyira nem volt akkoriban akadálya semminek.


Berendelt a vége felé 32. héttől a kórházba hogy ott vizsgál 3-4 órákat!!!! vártam rá!!!!!!!! Mert amúgy nem volt időpontom a kórházba mert az ő betege vagyok ő fog megvizsgálni!!! Közben jött egy r.ma házaspár hívtam, hogy hol van mindjárt jön. Oké várok 1 óra múlva megjelent és bevitte a r.ma párt megvizsgálta az asszonyt rám se nézett nem is köszönt semmi... Kijöttek és szaladt tovább köszönés böfögés nélkül..

Betöltött 40 hétnél menni kellett nst-re mondta hogy innentől mindennap be pestre. Mindennap rendben van minden menjek haza stb... 40+7nél kérdezi tőlem nst közben az egyik szülésznő (bajcsys ő is) hogy mit ténfergek én kint? Miért nem feküdtem már be? Mondom hova???

A kórházba mert a protokoll szerint 40+4nél be kell feküdni... Hát nekem a polgár doki nem mondta..

Rám nézett és vigyorogva annyit kérdezett lesajnálva, hogy a polgár doktor???

Uhh mondom ez nem kezdődik jól ha ilyen vélemény van róla...

Haza se engedtek egy tünemény orvos vett fel. Kicsit szétszórt de iszonyat fain. Jókat nevettünk. 40+8nál volt oxitocin terhelés, megkérdezte, hogy vagyunk mondtam a polgár dokinak hogy jól. Ebben a pillanatban elment a gyerekem szívhangja sípolt a gép stb csörömpölt pirosan villogott hogy nulla. Ilyet szól na ez mi...

Te se tudod???

Bejött egy rakás nővér vagy szülésznő meg 1-2 doki (azt már nem tudom) és nézték hogy a gyerekem 170es szívverés és 0 aztán 120 és 0

rögtön leállították a terhelést és kaptam oxigént feküdjek jobb oldalamra (de ezt is a szülésznők fönöke mondta, Juditnak hívták abszolút nem szimpatikus nő de a gyerekem észhez tért) elkezdték megint a terhelést és akkor már nem volt gond én szipákoltam az oxigent ki ment mindenki ez a ... annyit nem mondott hogy ez mi volt stb...

aznap volt egy uh ő csinálta (mert hát csak várta a pénzt a végére) és azt mondja 5 kilós gyerek lesz kb 4660at mért az adatok alapján és simán megszüljük hüvelyin... Mondom naná... minden álmom ez volt... Nekem nem gátmetszésem lesz hanem marianna árkom...

SEBAJ LEGYEN SIMA SZÜLÉS...

Másnap reggel jönnek be vizitelni (van ott egy egyetemi magántanár ő az atyaúristen)

Jön hogy hallotta mi volt meg akar vizsgálni. Oké mondom mehetünk. Az összes doki előtt megvizsgált senki nem fordult el kb 20an voltak aszisztenssel mindenkivel együtt és figyeltek mert itt hatalmas bébi fog születni és legyen képben mindenki. A dokit előhívta hogy a terhességet elszámolhatta-e mondtam hogy nem mert időzített volt. Erre mondja az egyetemi doki hogy annyira el van öregedve a méhlepény már hogy biztosan nem kap megfelelő tápanyagot oxigént stb és ekkora gyereknél hova késlekedtek és miért nem szültem már? Egy mukkot nem szólt...

Indítottak rögtön szülőszobára reggel 8 után kezdték a doki rám se nézett délután 2ig pedig bent volt (délelőttös volt estére miattam maradt bent).

SENKI nem volt a szülőszobán rajtam kívül minden szoba tök üres volt nem sok dolga volt (bár kitudja)

Este 8kor rátettek a gépekre már nem mászkálhattam 2 ujjnyira tágultam összesen közben egy másik csaj 10 perc alatt megszülte a gyerekét Én hozzám csak a szűlésznők fönöke járt be az a Judit. Hogy hogy vagyok, hogy haladunk ő vizsgált és mondta, hogy ez biztos császár lesz.

Mikor meghallotta, hogy mekkora és kérdezte a dokit hogy mi van? Ilyet szól neki a doki simán szülünk. este 11kor szóltam hogy valami nem jó törik a csontom a Judit felkeltette a polgárt az jött be bedagadt szemekkel hogy mi a bajom. Mondtam, hogy mit érzek állt felettem pár percet végignéztek pár fájást közben egyszer a szívhang megint elment. Összeszedték a műtős csapatot az emberek csak jöttek folyamatosan (ugye egy kicsit meg voltak ijedve az óriás bébitől) éjfél után megszületett a Gyermekem. Az elkövetkező napokban nyájas volt kedves a műtő asztalon rám tett megjegyzéseivel nem is foglalkozott a tetoválásaim és a termetem k.rvául foglalkoztatta...

És mind a kettőre be is szólt..

Pajzsmirigybeteg voltam a terhesség alatt leszarta... nem mondta, hogy kéne endokrinológus, terhességi cukrom lett azért tudtam a diétát mert a védőnő elmagyarázta.

Stb stb stb...

Ezek akkor nem tűntek túl brutálisnak de most hogy már látom a különbséget közte és a mostani dokim között így azt mondom, hogy az amit ő csinált minden csak nem terhesség gondozás... Elmagyarázták hogy a k.csög pajzsmirigy és cukor miatt véreztem be háromszor.

Minden alkalommal felhívtam, hogy sajnálom, hogy ilyennel zavarom de vérzek és 24 hetes vagyok azt mondja menjen be a kórházba a kollégáim el fogják látni, de mivel vetélek ő nem jönne most be azért... Meg a k.rva anyád. Dokik összekaptak 37 hetesen ugyanez, vér kemény és darabos hívom menjek be a kórházba ha szülök majd hívjam és bejön, de ha nem hívjam hogy mi volt.

Az ügyeletes Doki mondta, hogy nyákdugó ment el de ahhoz képest kicsit sok ez a véres nyálka... Megnézte az ügyeletes a tisztasági betétem, uh-n nem láttak semmit, hogy honnan jön és még akkor is azt mondta hogy menjek haza nyugodtan. 180as vérnyomásom a rengeteg víztől lett ami addig 110 volt... 160 a pulzusom (mintha futottam volna állandóan) és nem csinált semmit azt mondta ezt nem lehet kezelni gyógyszerrel mert árt a babának.

Pedig lehet, de ha meghalunk (vagy én vagy a gyerek) az tényleg nem lett volna túl ártalmas...

Akkor ezek nem tűntek ilyen brutálisnak de most azt mondom, hogy iszonyat felelőtlenül kezelt engem és a Fiamat, ha bármi bajunk lett volna a regiment papírommal és záróval együtt biztos feljelentem mint kezelőorvost gondatlanságért.

Kezébe nyomta párom harmadik nap a 80at be se tette borítékba, mondta, hogy nem köszöni meg mert rajta nem múlt semmi,de mivel szóban megegyeztünk, hogy császárnál mindenképp pénzt kér így odaadtuk. Én sokáig bíztam benne, hogy gyógyszerre költi el... Ma már azért ilyet nem mondok... Már a 6 hetes kontrollra sem mentem el hozzá.

Ja és az egyezség úgy szólt, hogyha dolgozik és akkor szülök akkor nem kér pénzt (amennyit gondolok annyit adok magyarul, de ez nem lett kimondva), ha nem dolgozik és miattam jön be akkor 80 a "fáradalmaiért" így fogalmazott.


A vérnyomással be kellett volna fektessen, a vizet kezelnie kellett volna, a pajzsmirigyet és cukrot kezeltetnie kellett volna endodokival vagy legalábbis felhívni a figyelmemet, hogy oda el KELL MENNI!!

Most 10 hetes vagyok, más a dokim (aki aznap este felvett) imádom.

Ha hívom tudja, hogy mi van, hol tartunk.

A leletekkel tökéletesen képben van, nem nekem kell mindig emlékeztetnem, hogy mit is mondott előzőleg pedig rengeteg betege van.

Hívott mikor kellett mennem hozzá, hogy már csak engem vár merre vagyok? Mondom 2 perc és az épületben..

Előre mondja hogy mit kell lásson az ultrahangon. Kérdezzünk beszélgessünk mert azért a pénzért amit elkér tudjunk mindent ne maradjon bennünk kérdés, még olyan se amit butaságnak gondolok...

Mikor kérdezte, hogy miért váltok ilyen sűrűn nőgyógyászt (13 éves korom óta Ő a 6.) mondtam neki, hogy én szeretném már ezt legkevésbé és végre egy normális alapos figyelmes dokit akarok találni! A válasz mi volt!? Ez számára lenne hatalmas megtiszteltetés, ha úgy alakul, hogy Őt látom normális dokinak.

Alázatos, figyelmes és iszonyat normális (pedig tuti neki is herótja van már a sok pi.ától)!

2013. ápr. 11. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Itt a másik vélemény Polgárról! Én 4 éve szültem nála. Az egészségházba jártam hozzá terhesgondozásra, és soha nem fizettem egy fillért sem, mert mondta hogy a szülés 80 rugó lesz. Innentől kezdve nem éreztem kényszert hogy fizessek. :) A védőnőm ajánlotta, mindhárom menye nála szült. Meg voltam fázva, kicsit magasabb volt a pulzusom, rögtön elküldött szívultrahangra. Nem akart fogadni a doki, felviharzott hozzá, és elintézte, hogy másnap megcsinálják. Mindig elértem, még egy konferencia alatt is felvette a telefont, hallottam az előadót, hogy beszél a háttérben. Mindig a legalaposabban kivizsgált, ha mondtam neki valamilyen panaszt. Ő miatta derült ki, hogy trombózishajlamom van, és nem hagyott szenvedni a szülőágyon, hanem azt mondta, hogy ez császár, és ne szenvedjek tovább, mert kb még egy nap kellene mire megszületik. Szülésznőt nem is fogadtam. Szülésnél óránként rámnézett, hogy minden ok, és lecseszte a szülésznőt, mert nem jól állította be az infúziót. Bevérzett a sebem, és mondta, hogy azonnal menjek és megvárt az egészségházban. Soha nem hívott magánrendelésre, mondtam neki, hogy nem is szeretnék menni. Ha látta az egészségházban, hogy bejelentkeztem, akkor rögtön hívta a sorszámomat. Most megint nála fogok szülni, remélem nem lesz semmi gond. Eddig már sok bajom volt, és fertőzésem, azt is kikezelte. Egyenlőre még mindig meg vagyok vele elégedve. Októberben fogok szülni.
2013. máj. 8. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Szia kérdező! Mi újság? Nemsokára szülsz :) Engem érdekelne majd, hogy milyen volt, én októberben megyek. Épp az előbb kérdeztem valamit Polgártól e-mailben, hogy aggódom az AFP eredmény miatt, beírtam neki az eredményeimet. Kb. két perc múlva válaszolt is, hogy ne aggódjak sokáig fölöslegesen :)
2013. máj. 16. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Kedves 2.!!Elég durva a történeted, énis a Polginál szültem 2012.-ben, hálIstennek nem volt gond, de valóban elég "hanyag", nem magyarázza el a dolgokat, hogy mikor mi fog történni..stb...Végülis ki az a doki, akit írtál, hogy őt választottad?Azóta is meg vagy vele elégedve??
2013. dec. 15. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!