Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mit csináljak ha már nembirom...

Mit csináljak ha már nembirom a házimunkát de lelkifurdalásom van e miatt?

Figyelt kérdés
Mosást,mosogatást,felmosást,fözést megcsinálom de utána már mozdulni se birok.38 hetes vagyok.ablakot kéne pucolnom,port törölni meg ilyeneket.
2009. szept. 23. 08:13
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
77%

Oh, hagyd abba a házimunkát sürgősen!!!!! Mindennapos vagy, egy rossz mozdulattól leválhat az amúgy is már "instabil" méhlepény, akkor meg jön a sírás-rohanás-mentés!

Kérj meg valakit a házimunkára, család, barát szomszéd, vagy fizess pár ezer forintot érte, ha így sem megy hagyd a fenébe, majd az urad kitakarít, elmosogat, nem fog leesni a karikagyűrű a kezéről, szegény dolgozó apuka:)

Komolyan, piríts rá, biztosan segít!

PIHENJ!!!!

2009. szept. 23. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
56%

Szia!


De. most azonnal állj neki. Hogy gondolod, hogy 38 hetesen nem pucolsz ablakot és nem rohansz végig sikálni az egész lakást... én ezt nem is értem....38 hetesen, nagy hassal (ami már ilyenkor eléggé húz lefelé!) min.3 kg babával... hát én tényleg nem is értem ezt.....

2009. szept. 23. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
85%
Ezt túl kell élni . Nem tudnának segíteni barátok , rokonok , bárki ? Ha nem akkor egy darabig így marad és kész . Majd ha már meglesz a pici és pihentél is , akkor amíg ő alszik meg tudod majd csinálni . Addig pedig kitartás . Szép szülést !
2009. szept. 23. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
Az elsönek köszi.a párom amiben tud segit de engem zavar hogy napi 10 orát dolgozik és még ráhagyjam a házimunkát.Ha valamit nem csinálok meg ugy érzem mintha lusta lennék.
2009. szept. 23. 08:22
 5/15 anonim ***** válasza:
100%
nem kell a férjedre hagynod a házimunkát! 38 hetesen még én is vígan voltam, sütöttem, szatyrokat cipeltem, de az biztos hogy nem kezdtem volna nagytakarításba egyedül!! Anyukád vagy a párod anyukája csak tud segíteni, ha te "lelkiismeret furdalást" érzel a hiánya miatt!
2009. szept. 23. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
88%
Szia ne érezd úgy hogy lusta vagy,ez nem igaz ,de ha nem bírod akkor ne csináld inkább pihenj sokat ,mert ha jön a picur nem biztos hogy lesz rá alkalmad,kérj meg egy jó barátnődet hogy törölgesse le a port nekem már 4 en felajánlották a segítséget ,szerintem neked is akad valaki aki szívesen segít,én 30 hetes vagyok ,de már most nem bírom néha,bár még paradicsomot befőzni meg zöldséget elrakni volt energiám ,de egy két héten belül én fogom feltenni ugyanezt a kérdést xd!Nyugodj meg nem szalad el a lakás és ha a párod szívesen segít hagyd rá!Minden jót nektek!
2009. szept. 23. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%
Én is így érzek, ráadásul én még csak 30 hetes vagyok, de veszélyeztetett, feküdnöm kell. Igyekszem csak a babára gondolni, hogy neki mi a legjobb. Nem ér annyit a legnagyobb tisztaság sem, hogy vele valami gond legyen. Neked meg a szülés is közel, tartogasd az erőt arra! Szerintem az apuka boldog, hogy segíthet neked, ő most így tudja kivenni a részét a babavárásból! Ne legyen emiatt lelkiismeretfurdalásod. Minden jót!
2009. szept. 23. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
69%

Már nekem is nehéz. Szintén 38 hetes vagyok. A mosogatás és mosás, felmosás még megy, de ennél többet nem is csinálok. A férjem porszívózik, nem is engedi hogy én csináljam. Az ablakpucolást anyukámék megcsinálták, így az kész van. Még talán a portörlés van, amit azért hetente megcsinálok. Nem kell mindent egyszerre megcsinálni. Minden napra valami, vagy közben pihenj le 1-1 órára. Én a vasalást szoktam úgy csinálni(nekem ülve nem megy, kényelmetlen és a babámnak sem tetszik) hogy ameddig bírom vasalok, aztán ledőlök egy negyed órára, majd folytatom.


Ne erőltesd meg magad! Kitartás, már nincs sok hátra! Könnyű szülést kívánok!

38 hetes kismami

2009. szept. 23. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%

Én is még csak 30 hetes vagyok, de már egy hónapja nem engedte a férjem, hogy ablakot pucoljak, pedig még most is simán megtudnám. De tényleg nem jó már ilyenkor sem létrátmászni, székreállni, nyújtózkodni, 38 hetesen meg főleg ne erőltesd meg magad. A a portörlés abból állna, hogy leveszed a csetreseket és alatta letörölsz, hát állj neki ha bírod, mozgásnak nem árt, de ha már kicsit is nyújtozkodni, székreállni kell, akkor ne!

Csatlakozom az előttem szólókhoz.

Az ablakpucolás megvár, a babus akkor is szívesen megy haza veletek, ha netán nem látna ki az ablakon :o) de gondolom, hogy nem is erről van szó, hogy nem lehet kilátni, nem igaz? :o)

Kitartást még erre a két hétre és ne érezz lelkifurdalást. Inkább a babáddal foglalkozz, és készülj a szülésre pozitív gondolatokkal!!

2009. szept. 23. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
89%

37 hetes vagyok és tökéletesen megértem, hogy ezen örlődsz. Tanulj az én példámból. 1 hétig sikáltam mindent, hogy rendben legyen minden a pici érkezésére.

Megpucoltam az ablakokat, 2 napra rá esett az eső, összevágta megint, a legyek meg jól le is kakálták.

Letörölgettem mindent, lepókhálóztam, erre ha besüt a nap már látom, hogy megint poros minden és azért van megint pókháló is.

Majd sírva fakadtam, mert abban a hétben minden este úgy feküdtem le, hogy megszólalni nem volt erőm.Sajnos segítségem nincs, a párom állandóan dolgozik, mire hazaér hulla. Így nekem kell csinálni mindent. De eldöntöttem, hogy teszek az egészre egy nagyot. Ha majd meglesz a picurka és úgy lesz energiám megcsinálom, amit kell és kész.

Az kövezzen meg, aki segítség nélkül mindent rendbevág és még ki is piheni magát, amikorra szülni megy.

Most sokkal fontosabb dolgunk van, mint a takarítás!:)

2009. szept. 23. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!