Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Hogyan bírjátok a házimunkát...

Hogyan bírjátok a házimunkát 8 hónapos terhesen két éves kicsivel?

Figyelt kérdés

Biztos puhány vagyok, de én úgy érzem meghalok, nem bírok állni(háromszorra tudok elmosogatni, mert leszakad a derekam), ülni( iszonyú kényelmetlen)...pláne nem bírom felvinni a gyereket és a cekkert is a másodikra.

Az elsővel akkor pihentem, amikor akartam, nyugodtan tudtam pihenni, aludni napközben is.


2011. febr. 15. 10:48
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Nekem már két éves kicsi nélkül is kezd macerás lenni. De engem nem feszélyez a dolog, csinálom apránként, ahogy tudom.

A vasalást is kb. 1 órán keresztül csinálom, aztán leállok, mert megfájdul a derekam és bedagad a lábam. 3 részletben porszívózok. Alsó szint, pihi, lépcső, pihi, felső szint, pihi. Felmosás ugyanígy.

A mosogatás még megy, bár igyekszem nem felhalmozni, mert akkor sokat kell hülye görnyedő pózban állnom, mert a pocakomtól nem férek oda. :)

2011. febr. 15. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Hogy bírom? Sehogy! A lábaim dagadnak, a kezem zsibbad, nem érzem az ujjaimat, a derekam leszakad, a forgóm néha úgy fáj hogy menni alig bírok. A párom 2 hete vett fel egy csajt aki heti 2 nap itt van és segít mindenben. Ja, és nálunk már 4 gyerkőc van.

35 heteske

2011. febr. 15. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Háááááát, elég nehezen. De valahogy úgy állok hozzá, hogy amit sikerül, azt csinálom, amit nem, azt majd később. Persze mindig van egy fontossági sorrend. Igaz így 37 hetesen most kezd kitörni rajtam a takarító mániám (első babával 38 hetesen nyaltam végig a házat, de úgy, hogy nagyítóval lehetett keresni a koszt), így most úgy érzem több az erőm. Ált. akkor takarítok, ha a kisfiam alszik vagy hétvégén, mikor apa is itthon van. Este inkább pihenek. Persze azért van, hogy összegyűllik az egy heti vasalnivaló meg a kétnapi mosogatás:)
2011. febr. 15. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Igyekszem bevonni a kicsit, izgi neki hogy segíthet, plusz amíg alszik délután akkor hozom be a nagyját. Amíg fent van, hagyom a konyhát, amennyire lehet, de pl. terigetésnél imád adogatni, meg a tiszta ruháit egyesével a szekrénybe vinni (azért egyesével, mert neki jó feladat, plusz idő hogy rohangál köztem meg a szekrény között, én meg időt nyerek!).
2011. febr. 15. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Pont nemrég gondolkodtam azon, hogy minden tiszteletem azoké a kismamáké, akik egy kisgyerek mellett terhesek, mert én így is alig bírom.

Vasalást ülve csinálom, a deszkát alacsonyra is be lehet állítani, a mosogatással nekem is sok bajom van, na meg a porszívózás, felmosás... :) A derékfájásomra rá szoktam tornázni (Kállai Ildikó-féle), és az sokat segít.

2011. febr. 15. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
32 hetes terhes vagyok, van egy 30 és egy 16 hónapos gyerekem. Mind a kettő délelőtti bölcsis lett, mert egyszerűen nem bírtam már normálisan velük is lenni, és a házimunkát is ellátni. Így mindenkinek sokkal jobb. Én is nosztalgiával szoktam arra gondolni, hogy az elsővel az volt a legnagyobb gondom, hogy melyik kanapén heverészve várjam haza a férjem.
2011. febr. 15. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!