Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Utolsó hónapban lévő kismamik!...

Utolsó hónapban lévő kismamik! Ti hogy bírjátok a házimunkát, porszívózást? Be szokott segíteni a férjetek?

Figyelt kérdés
Mennyi segítség várható el a férfiaktól,ha ő elég sokat dolgozik minden nap,én meg itthon vagyok, elvileg nincs más dolgom...?
2010. ápr. 23. 15:41
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Szia,én most 38. hétben vagyok.Nekem az anyukám vagy a barátaim segitenek pl. porszivozni,mert nekem a derekem leszakadna.A párom segit sok mindenben,de ö is sokat dolgozik.Szerintem ilyenkor megtudod milyenek a barátok,családtagok,hisz igenis segitsenek neked.Te meg pihenj sokat!!!

kellemes babavárást neked!!

2010. ápr. 23. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim válasza:
100%
Szia!Én már nem vagyok kismama, 7 hete nayuka lettem. De annak idején a párom sokat segített. Ő főzött minden nap, és porszívózott is. Sőt takarítógépezett is, mivel az még nehezebb, mint a porszívó. Ő is sokat dolgozik, de tudta, hogy én csak azért "henyélek", mert szinte mást nem bírtam csinálni.
2010. ápr. 23. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Érdekes dolog ez. Könnyebb felmosni, porszívózni, mint egyik oldalamról a másikra fordulni az ágyban. Fura az ember. Mostanra sikerült egy rendszert kialakítrani a takarítással kapcsolatban, végig döglöttem szó szerint az első két trimesztert. Este elpakolok, reggel gyorsan porszívó, (nekem könnyebb az, mint söprögetni) majd gyorsan felmosás, de előtte mosogatás, főzés, így végzek 2 óra alatt.

Férjemmel sok konfliktus van, mert amikor 20 hetes voltam idehozott egy kiskutyát, hogy a babának vette, mert ez a leggyerekbarátabb és különben is... Na az a dög rossz, és nem egyszer előfordult, hogy a felmosottat összejárta, szétugrálta, stb.


A szőnyegek takarításásban segít viszont, az nem megy, nagyon nehezen jön ki belőle a szöszmösz meg a szőr is.

Elpakolok, és amikor hazajön megkérem, hogy porszívózza ki szőnyeget. Van pofavágás néha, de nem érdekel. :)


Amúgy ezt már én is megkaptam, hogy nem járok el dolgozni, az a kis házimunka... Meg olyan hamar végzek, és különben is, csak meg kell tanulni hatni a kutyára. :)

2010. ápr. 23. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Lemaradt: 36+1 hetes kismama vagyok. :)
2010. ápr. 23. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Nem, nem segített. Sokat dolgozott, szinte sosem volt itthon, anyu, testvér nincs, mindenki más dolgozik. én is dolgoztam a 37. hétig, mindent megcsináltam egyedül. Mi ráadásul magasan lakunk, lift sincs, de nem okozott gondot.
2010. ápr. 23. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Nekem is sokat segít a férjem.Én most 38 hetes kismama vagyok és már nagyon érzem a végét.Hol így,hol úgy érzem magam.A rokonokra nem számíthatok,sőt,előfordult,hogy még ők kértek tőlem segítséget.Hónapokig gondoztam a nagymamámat is,akit emelgetni kellett és ,amikor kijelentettem,hogy ezt már nem bírom,mindenki ferdén nézett rám.

A főzést simán megcsinálom,sőt...imádom.Ma sütöttem is egy kis kalácsot.A mosogatással nem vagyok kibékülve és a porszívózással.Azt a férjem csinálja.(porszívózást)

Az én férjem ritkán van itthon,sokat kell hétvégén is dolgoznia és 3 szakba jár.Eddig még mindig sikerült megoldani a takarítást kisebb-nagyobb sikerrel.

2010. ápr. 23. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
36+2 hetes vagyok.nekem szokott segíteni a párom bár elég sokat dolgozik,de ami tőle telik abban segít.a házmunka még úgy ahogy megy bár lassabban mint korábban.nem csinálok meg mindent egy nap alatt hanem szépen elosztom.a porszívózás nekem a legrosszabb,mert közben sokat keményedik a hasam.hát nagyjából ennyi.
2010. ápr. 23. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Az első harmadban nagyon fáradékony voltam. Féltettük is nagyon a babát, sokat pihentem. A férjem igencsak meglepődőtt, mikor segítséget kértem tőle. Aztán megszokta:). Ahogy közeledik a szülés, egyre bátrabban mozgok, és egyre több az energiám. A párom is kezdi megszokni, többet vár tőlem:).

39+4 hetes kismama

2010. ápr. 23. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Ne értsetek félre,nekem is van segítségem. Anyukám bármit megtesz,akármit kérek. Segít varrni,kézzel mosni,időnként főz ránk. A férjem is vigyáz rám,nem enged emelni,cipelni,a heti egy nagy bevásárlást is együtt csináljuk. Ha időnként elfáradok,és kérem,kiszolgál. De mivel én az elejétől itthon vagyok betegállományban (a munkám miatt),enyém a mosás,főzés,mosogatás,kisebb bevásárlás,vasalás,törölgetés,fürdő,wc takarítás. Viszont a porszívó már nem nagyon megy. Ő porszívózni baromira utál,persze hetek óta a szőnyegeket ő csinálja,de közben morog. Nem várja el,hogy én csináljam,de este munka után vagy hétvégén ő sem lelkesedik érte. Én is megértem,hogy valamikor pihenni is szeretne,nem szívesen terhelem vele,anyukámat pláne nem kérném erre,szegény dolgozik eleget. Én meg ugye egész nap itthon vagyok. Nehéz megtalálni a jó megoldást.
2010. ápr. 23. 20:23

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!