Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mit tehetnék? Már kész idegron...

Mit tehetnék? Már kész idegroncs vagyok?

Figyelt kérdés

Hosszú a történet, ezért próbálom röviden leírni..

1 éve a párommal albiban laktunk, egész jól fizető állásunk volt, szóval boldogok voltunk... és már babát terveztünk, amikor kiderült, hogy az anyósomnak nincs sok hátra... és gondozásra fog szorulni..


Ekkor a munkahelyemen már nagyon feszült volt a helyzet, így felmondtam, hogy vállaljam a gondozást (24 órásra volt szükség erre nem alkalmas egy ápoló sem.. no meg nem lett volna rá pénz), így odaköltöztünk anyósomhoz, és a sógoromhoz, hogy tudjon tanulni és ne tegye tönkre magát ezzel...


Májusban sajnos anyósom elhunyt... Mi meg itt maradtunk a párommal, meg a sógorommal a lakásban, amit örököltek...


Nos a lényeg az, hogy pokollá teszi az életünket..

Nem mennék bele részletekbe, csak egy példát fogok felhozni..

Babát várok, és eddig árultuk a lakást, hogy minél hamarabb külön költözhessünk, mivel nekem azóta sincs munkám, ezért albérletbe nem tudunk visszamenni..

De mikor kiderült, hogy babát várok a sógorom önként és dalolva felajánlotta, hogy ő elmegy albérletbe, mert össze akar költözni a barátnőjével, és itt úgy se férnénk el.. Megbeszéltük, hogy amint a baba fél éves lesz újra árulni kezdjük a lakást, hogy mindenkinek jó legyen, mert elvileg neki is kb. 1 év múlva kéne a pénz... (ne kérdezzétek miért)


Örültünk a párommal, és úgy is terveztük, hogy akkor kb egy évig még itt lakunk és ide terveztük a baba érkezését..


Ám, lassan elérkezik a kijelölt dátum május 1., és még a füle botját se mozdította meg albérlet ügyben..

Illetve a páromnak ajánlottak kettőt, ami nagyon jó árban lett volna, kaukció nélkül, fullra berendezve és ezt megnézte a sógor, de nem felet meg az igényeiknek...


Szóval a párom már összeveszett vele emiatt, mert néztem neki párat a neten, (mert állítólag neki nincs ideje 10-6ig dolgozik) és még kiosztotta a páromat, hogy mi miért sürgetjük őt, és hogy ő is képes keresni...


Egyszerűen már a párommal is sokat veszekszünk emiatt, és ki vagyunk már mind a ketten készülve, hogy legalább annyit mondana, hogy Ti hülyék nem akarok elköltözni...

és akkor még lenne időnk megoldást találni... akár mi költöznénk el..


Vagy nem állítottunk volna le az eladást, és már lett is volna egy vevőnk!!!!


Komolyan úgy érzem tönkre akar tenni minket...


Nem tudom mi tévő legyek.. kérlek ne írjátok, hogy túlreagálom, mert higgyétek el nem!! Sok minden más is van itt, ami miatt már nem bírjuk egymást.. Leginkább az édesanyjához való viszonya a halálos ágyon...

De ez más tészta...


Van valami ötletetek, hogy mit tehetnénk? Készen vagyok attól a tudattól, hogy azért nem vettük még semmit a babánknak mert vártunk, hogy elköltözik, mert nem fért volna sehova a cucc...

Kés vagyok attól, hogy elveszítettünk 5 hónapot, mert Őfelsége, nem hajlandó dönteni...

Kész vagyok attól, hogy a párom szenved...

És már én is nagyon ki vagyok készülve...


25 hkm


2013. ápr. 12. 10:53
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:
Ha úgy alakulna kijönnénk egy olcsó albérletben 150 ezerből?
2013. ápr. 12. 10:59
 2/12 anonim ***** válasza:

Nehéz bármit is írni. Szerintem ne várjatok tovább lépjetek ti. Mert ez felőröl benneteket és nem tesz jót a picinek sem.

Hogy kijönnétek-e 150.000 Ft-ból sok mindentől függ. Milyen igényeitek vannak. A gyerek alapvetően nem kerül sokba, lehet ruhát venni bababiziből, vannak olcsóbb pelusok is (bár abból meg több kell, szóval ugyan ott vagy, mintha a jobb minőségűt veszed) kérdés, hogy szoptatni tudsz-e majd, mert ha nem a tápszer sokba van. Szóval ezt nehéz megjósolni.

Én kívánom nektek, hogy legyetek boldogok.....

2013. ápr. 12. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
hát, ha megtudjátok oldani, akkor menjetek el egy kis albiba, amiben elfértek, a házat kezdjétek árulni. biztos nehéz lesz az első hónapok, de én pl el sem tudnám képzelni azt hogy megszületik a baba, és majd kerülgetni kell egy illetőt. lehet hogy nem fog alkalmazkodni hozzátok, sőt biztos nem fog. nem lesz életetek, neki sem lesz. Valószínű arra vár, hogy ti lépjetek le . Hát..... furi egy szitu.
2013. ápr. 12. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

gondolom nem tudtok a sógorral leülni beszélgetni, hogy nem ebben állapodtatok meg,hanem úgy volt, hogy elköltözik, és Ti ehhez képest alakítottátok az életeteket és a babavárást.


ha minden kötél szakad, akkor sztem ki tudtok jönni 150eFt-ból, egy 1,5 szobás albérletben, de félretenni nem fogtok tudni. ott legalább nyugtotok lesz a sógórtól.


tudom, hogy nagy méreg ez, én is hasonló cipőben jártam, de mi inkább elköltöztünk, szintén albérletbe (több jövedelemmel)

2013. ápr. 12. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 sztrecskó ***** válasza:
Üljetek le vele komolyan beszélni. Mondjátok meg neki, hogy mondja meg, ha nem költözik el, mert akkor inkább elmentek ti. Tudom, hogy nehéz vele higgadtan beszélni, de ne engedjétek hogy kiabáljon, veszekedjen és még ti érezzétek magatokat rosszul. A legjobb, ha még a beszélgetés előtt tisztázzátok vele, hogy ezt meg se próbálja... Nem tudom, még mit lehet. A legeygszerűbb, ha ti költöztök el, és ezt megmondjátok neki.
2013. ápr. 12. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Először is,hol laktok?Ez elég lényeges!Vidéken simán egy nagyobb lakást is lehet bérelni 40+rezsiért,Pesten is lehet,de az lehet,hogy nem annyira szép vagy nincs jó helyen stb.Másodszor szerintem ez az ember nem fog költözni.Ahogy leírtad túl kényelmesnek tűnik.Mekkora a ház?Nem fértek el 4en benne?A baba fél éves koráig úgy se sok vizet zavar hely ügyileg.Tehát tulajdonképpen 3 felnőtt 1 gyerek nem fér el benne?Még nincs késő elkezdeni újra árulni sem!Szóval még van elég idő,hogy lehessen megoldást találni.Párod mit mond?
2013. ápr. 12. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
úgy érted, hogy 150.000-ben benne van lakás a költségeivel és a ti megélhetésetek is? Szerintem az nagyon kevés minderre.... Én a helyetekben maradnék a lakásban. A srác úgyis el fog menni, ha a baba sírását kell majd hallgatnia éjszakánként.
2013. ápr. 12. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

Már megbeszéltük a párommal, hogy megvárjuk a május 1.-et és utána valamit kitalálunk, mert már ő se akar a saját testvérével együtt élni...

Komolyan, jobb lenne, ha nem örököltünk volna semmit, lenne munkám, boldogok lennénk mint azelőtt..

Nem egyszerű a figura, már próbáltunk vele több dologról is beszélni, főleg arról, hogy iszonyatosan trehány és egyszerűen gusztustalanul él.. És hogy próbáljon maga körül kicsit rendet tartani... ez mindig 1 kerek napig tartott..


Mikor ezt megbeszéltük, hogy elköltözik, akkor tök normálisan beszéltünk, mondtuk neki, hogy segítünk akármiben, csak pénzt nem tudunk, hozzá adni..


Mostanában kezdett úgymond meghülyülni... mert mondom a párom is tök jó szándékkal vitte oda neki a linkeket, amiket én már szétválogattam, hogy nekik már csak meg kelljen nézni.. mert nincs idejük, és erre úgy leosztotta a páromat, hogy azt hittem megpofozom most már...


Mi értelme van ennek csak ezt nem értem.. hogy legalább mondaná meg, hogy nem akarok elköltözni! Mit vétettünk ellene? Én úgy érzem, hogy nagyon sokat segítettünk neki..

2013. ápr. 12. 11:21
 9/12 anonim ***** válasza:
..... vagy nem megy el, a bab sírásra, hanem ordít hogy hallgattassák el..... ha nem is fényűzően, de meg lehet oldani a dolgot 150.000-ből. nehéz lesz, de meg lehet oldani. ha nem megértő, a gyerekkel sem lesz az.
2013. ápr. 12. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

A 150 ezer mindenre elég kellene, hogy legyen! Mi nagyon spórolósok vagyunk, most még kevesebből élünk és hitelünk is van és éppen, hogy kijövünk. De mire jön a baba úgy kalkuláltunk, hogy már nem lesz semmilyen hitelünk, és ugye a gyessel is több lesz szóval, nincsenek nagy igényeink, csak a nyugalom..

Az egyik válaszoló írta, hogy 4en elférnénk... hát ha ő itt marad akkor ide fog költözni a barátnője is mivel már tervezték egy ideje... szóval babával 5-en lennénk... 53 nm-en.

Nagyvárosban lakunk, találnék olyan 35 körül albérletet, ha ügyes vagyok!

2013. ápr. 12. 11:25
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!