Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mit csináljak? Kész idegroncs...

Mit csináljak? Kész idegroncs lettem!

Figyelt kérdés
Valaki segítsen vagy kérem irjon akinek volt ilyen problémája már és, hogy hogy lábalt kibelőle. Az a problémám h nagyon sokat túl sokat is idegeskedek mindenen már egy 2-3 éve kezdődőtt, volt, hogy elmúlt egy félévig (barátom lett szerintem ezért, most 8hónapja vagyunk együtt) de egyre többet veszekszünk minden kis apróságon álltalában mindig én ezdem el de nem tudom miért, félek h egyszer talál magának mást vagy valami (nincs alapja de mégis mindig bennem van) :( meg itthon is sok családi probléma van. Itthon is idegeskedek olyan szintem kijönnek rajtam ezek a tünetek a stressztől, hogy még ha nemis történik semmi mindig rámjön, hogy lever a víz, kiráz a hideg, hányingerem lesz, olyan mintha elakarnák ájulni, és hasmenésem is van. Fogytam is miatta. Nem egyszer előfordult, hogy barátommal moziban voltunk és film közepén kikellett mennem mert annyira rosszul lettem. Ma reggel is kellett volna mennem pestre hévvel és olyan szinten rosszul lettem, hogy nem tudtam felszállni a hévre és megkerestem a legközelebbi illemhelységet, hogy lenyugodjak hasmenésem lett ugy éreztem mintha kiszakadna a gyomrom az idegességtől. Anyukám adott Valeriana relax tablettát ma ezdtem el szedni. Remélem hat valamit. Ez milyen betegség pánikbeteg vagyok vagy depressziós vagy valami más? Kérem valaki segítsen teljesen elvagyok keseredve, hogy ilyen fiatalon 18évesen(lány vagyok) ilyen problémáim vannak. Mit lehet csinálni?
2011. aug. 20. 00:05
1 2
 1/17 anonim válasza:
100%
Hasonló cipőben jártam én is ennyi idősen, az akkori barátom miatt, féltékeny voltam, aggódtam, veszekedtünk de ugyanakkor szerettem nagyon őt mert nagyon aranyos tudott lenni sokszor. De magamat emésztettem minden miatt, meg a családi gondok is eléggé betettek. Történt egy nap h a barátom és én sétáltunk majd csatlakoztak ismerősök és én láttam h az egyik csaj flörtöl vele, a barátom is. Előre küldtek többen h nézzek meg vmit, a lényeg h dühömben elkezdtem futni összeestem elájultam de csak egy kis időre, utána pedig hánytam és sírtam nem bírtam abba hagyni. Bevittek az ügyeletre a doki meg nyugtatót adott, és egyből írt beutalót a pszichiátriára, persze meséltem neki h szerintem mitől lehet. El is mentem pszichológushoz, kiderült h kevert szorongásos depressziós zavarom van. Végül pár hónappal rá szakítottam a barátommal. És mintha kicseréltek volna. Életemben nem voltam olyan felszabadult. De utána visszatért vmennyire ez, a mostani barátom rendes velem de sokszor lehangolt vagyok, de már nem idegeskedek 0-24 órában. Pedig előtte én is dettó ilyen voltam mint te. Légy erős és ami kiváltja ezt annak vess véget.
2011. aug. 20. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:
Köszönöm, hogy leírtad! nekem barátom nem hibás mert tényleg nem csinál semmi olyat csak nagyon sok rossz dolog van a mai világba és nem a barátomba nem bízok hanem valami lányba aki nem veszi majd figyelembe, hogy vagyunk egymásnak. Régen is voltak ilyen tüneteim de elmúltak, nem tudom, hogy csináltam , de nagyon szeretném ha megint sikerülne igazából énsem tudom, hogy mi okozza! Egyszerűen már ott tartok, hogy tényleg nem történik semmi baj és gyomorgörcsöm van egésznap meg hányingerem, mintha egy kisgomboc lenne a torkomba.:(
2011. aug. 20. 00:29
 3/17 anonim válasza:
Beteg vagy, orvoshoz kell menned és nem beszedni mindenféle gyógyszert! Mert ez eláég nagy felelőtlenség anyádtól is, hogy neked adja.
2011. aug. 20. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:
Voltam orvosnál is ő Frontint irt fel, amitől 50 kg-ről 44re fogytam és nemis használt semmit, csak majdnem rászoktam, korházban is voltam miatta, azóta nem nagyon merek menni.
2011. aug. 20. 00:38
 5/17 anonim ***** válasza:
100%

Keres fel egy dokit mert így ránézésre egy laikus anyit mondana hisztizel nyilván erről többről van szó és nem fog rá hatni valmi gyógyszer amiről gőzöd sincs.

Fordulj orvoshoz és addig ne szedj be minden szart, ami segithet és nem árt az a sport. A sport boldogság hormonokat termel és oldja a stresszt.

Fuss pár kört, kosaraz, uszás....

2011. aug. 20. 00:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:
köszönöm. Reggel beszélek anyuval, hogy mennyünk el egy másik orvoshoz. De attól félek mint az előző orvosnál h béltükrözést meg ilyeneket akart amikor én mondtam, h nem szervi bajom van hanem lelkileg. A sportolást meg kiprobálom hátha sikerül.:)
2011. aug. 20. 00:56
 7/17 anonim válasza:

Aki a sportolást javasolta, azt fogadd meg, jó tanács!

Valóban menj el orvoshoz, mielőtt még súlyosabbá válik a helyzet!

Ezen kívül próbálj magadra hatni lelkileg is. Próbálj meg minél többet tenni azért, hogy a kapcsolatotok, a szerelmetek megmaradjon. Lepd meg sokszor (nem ajándékra gondolok, egy program vagy bármi jó), legyél kedves, adj neki önbizalmat, ha jó hozzád, dicsérd, éreztesd vele, hogy boldoggá tesz és milyen jó neked vele. (Persz csak akkor ha így gondolod, bár az írásodból úgy érzem, hogy így gondolod)

Ez egyrészt benne is erősíti majd az érzést, hogy nahát, ez a lány amellett, hogy szeretem, még értékel is... biztos boldog lesz tőle.

Másrészt, ha te úgy viselkedsz vele, mitn ahogy leírtam, ő is még inkább ilyen lesz majd veled, és minden apróság is csak erősíti a szerelmeteket.

És egy erős kapcsolatba, egy nagy szerelembe jöhet bármilyen harmadik, egy szerelmes férfi elhajtja a fenébe hidd el!

Sok sikert a szemlélet váltáshoz, és a mielőbbi gyógyuláshoz!

2011. aug. 20. 01:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm mindenkinek aki irt! Tényleg nagyon rosszul érzem magam, de most, hogy így irtok nagyon elgondolkoztam rajta, hogy sikerülhet és, hogy sikerülni fog! Tényleg mindenkinek köszönöm, nagyon jól esik most minden segítség! :) A tanácsokat pedig megfogadom holnap reggel ahogy felkelek megyek egy kicsit futni! :) remélem jo lesz minden köszönöm! :)
2011. aug. 20. 01:18
 9/17 anonim ***** válasza:
Pszichológusra van szükséged, az tudja, mit kell majd csinálnod. De sem az orvos, sem a gyógyszerek nem fogják megoldani helyetted a problémáid! Csak és kizárólag te léphetsz túl ezen, ez pedig ott kezdődik, hogy önmagaddal békében élsz.
2011. aug. 20. 01:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:
Igazából kicsit tartok a pszichológusoktól, hogy elmondhatok nekik tényleg mindent?És mit csinálnak vagy mondanak, vagy kérdeznek? Meg hát kicsit furcsa nekem egy számomra teljesen idegen embernek akit majd akkor látok előszőr elmondani a legbelsőbb gondjaimat is. Igazábol nem tudom h ha megyek mire számítsak.
2011. aug. 20. 01:40
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!