Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Kismamák hogy étkeztek/étkezte...

Kismamák hogy étkeztek/étkeztetek terhesség alatt? Nem szeretnék sokat hízni, max 6 kilót.

Figyelt kérdés
2009. szept. 23. 12:58
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
83%
A 6 kg nagyon kevés. A 8-10 a normális, mert ennyi pont le fog menni rólad a szülés után, és nem marad rajtad semmi.
2009. szept. 23. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
87%
Én 13 hétig nem ettem húst,mert rá sem bírtam nézni.Aztán a 18. hétig eltartott az émelygős-hányós időszakom.Rengeteg gyümölcsöt ettem,nagyon sok kefírt,joghurtot,zöldséget.Igaz,a kenyeret is megettem és meg is eszem még mindig,mert azt nagyon szeretem.Most 29 hetes vagyok,79,4-ről indultam,most 83 kg vagyok.
2009. szept. 23. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
84%
Szia! Én 23 hetes vagyok és eddig 4 kilót híztam. Mindenfélét eszek amit megkívánok, viszont megpróbálok mozogni mellette és este hat után csak gyümit enni. Az édességet kerülöm amennyire csak lehet.
2009. szept. 23. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
88%

Szia


Én rendesen zabáltam egész terhességem alatt. Mindegy mi volt. Úgy voltam vele,hogy addíg eszem olyanokat,mint hogy csípős szecsuáni,meg csilis bab,meg töltött káposzta,amíg csak lehet,mert utána a baba miatt már nem akartam,és nem is eszem. Kb. 60 kilóval keztdem a terhességemet,és olyan 78-al fejeztem be..Holnap lesz 8 hete,hogy szültem,és 63.5 kg vagyok. /Most gyorsan lemértem magam.. :)/ Szóval szerintem,ha nincs túl sok túlsúlyod,nem hiszem,hogy aggódnod kéne a hízás miatt. Úgyis lemegy,ha majd szoptatsz... Meg én néha el is felejtek enni.. :(,ami nem biztos,hogy olyan rossz...Legalább nem hízom.... Inni viszont meg rengeteget iszom/ittam..

2009. szept. 23. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
72%

Szia! Próbálok figyelni arra, amit eszek. Édességet szerencsére nem nagyon kívánok, sok savanyú gyümölcsöt eszek. Gyümi minden nap van, tejtermék kb. minden második nap. Főtt ételt is csinálok rendszeresen, a tésztás ételeket inkább kerülöm, ha tudok, főzeléket készítek. Csak fekete vagy magos vagy graham kenyeret eszek. Csokit néha, de akkor is beérem kicsivel (pl. két minicroissant, egy kis szelet csoki). Néha elrágcsálok egy kis nyers répát is. Kávét iszok naponta, néha vöröbort. Kólát csak ha megkívánom, eddig kétszer fordult elő. Gyorskaját is néha eszek, főleg gyrost, vagy palacsintát, esetleg hamburgert. Két hétben mondjuk 3* fordul elő. Ha tudok, naponta 4-5 alkalommal eszek, és egyszerre inkább keveset. Bár ez relatív, tegnap este megkívántam a meleg tejcsit lekváros kenyérrel, majdnem három szelettel és két csuporral vágtam be :)


Most ugyanannyi vagyok, amennyivel kezdtem a terhességet, vagyis 60 kg.


22 hetes pocis

2009. szept. 23. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
74%

A hat kiló tényleg nem sok, ne keseredj el ha több jön fel. 10-12-ig még teljesen normális. én is nagyon aggódtam az elején, de mára átértékeltem. mindent megteszek érte hogy ne hízzak, de ha mégis több jön fel mint 6 (én is ezt lőttem be:)) akkor annak valami oka van a pici érdekében.

én így kajálok: reggeli- normális- akár kenyér is, felvágott, zöldség... amit megkívánok, bőségesen de mértékkel. tízórai- gyümölcs, vagy esetleg egy joghurt (natúr, vagy cukormentes) ebéd- főtt étel, de már krumpli, kenyér, desszert nélkül. sok zöldség, hús, stb... uzsonna- u.a. mint a tízórai. vacsora- gyümölcs, zöldség, esetleg kefír, túró, tejföl, kevés sajt. semmi köret, semmi édesség.

egyáltalán nem eszem felesleges kalóriákat. sem csoki, sem csipsz, sem fagyi, sem péksütemény... nem is túlzottan kívánom már, pár nap alatt rááll a szervet és nem kívánja a túlzott szénhidrát bevitelt. fogyókúrázni tilos! éhezni tilos! mindig ugyanabban az időben mértékkel enni, egészséges, tápanyagdús ételeket.

heti 2x úszom, heti 3x óriásit sétálok és hétvégenként biciklizem de csak sík terepen és lassan.

csak a kettő együtt ér valamit. egészséges táplálkozás és mértékletes mozgás. egyébként egyébként 18 hetesen 2kg-t híztam, de ebből egyet az első 2 hétben, amikor egyfolytában ettem és feküdtem mert csak úgy nem émelyegtem.

2009. szept. 23. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
47%

Ez attól függ mennyire vagyhízékony. Lásd utolsó hozzászóló aki este is ehet kenyeret mégse hízik. Én az első terhességemnél 8 kg-ot híztam,mirea fiam 8 hónapos lett az eredeti súlyomhoz képestt még 5 kg-al lettem könnyebb. Most a második terhességem, csak 1 éve telt el mióta megszültem a fiam és most 16 hetes vagyok 1 kg-ot híztam, de az is a beleim miatt, mert nem tudok mindig nagywc-ni.

Az én praktikám. Kenyeret csak reggelire szabad enni, édességet csak délig, ebédet 2-3 óra köztött, vacsi csak joghurt és gyümi. Na néha déután is becsusszan egy péksüti, de hát kívánósnak is kell lenni néha. Ja és kb 1,5 liter folyadék, mellette elevit.

2009. szept. 23. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
én a femibiont szedem és nagyjából úgy étkezem ahogy az utlosó válaszadó írta. akkor nem aggódom! :) én ha ránézek egy sütire akkor már híztam 1 kg-t! :)
2009. szept. 23. 15:17
 9/13 anonim ***** válasza:
37%

Igazából nem azon múlik, hogy mit eszel. A lényeg a mértékletesség. Én 37 hetes vagyok és össz. 8kg-ot híztam, pedig nem voltam sovány, mielőtt teherbe estem.

Mindent eszek, ami csak jól esik, de próbálok nem túlzásokba esni.

Akkor sem kell csüggedned, ha többet hízol, mint szeretnél, hiszen ha a baba megszületik alapból lemegy 6-8 kg és legtöbben utána is fogynak.

Ne sanyargasd magad, csak ésszel egyél.

2009. szept. 23. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%

Hát én már tényleg nem tudom, hogy mit mikor lehet enni.


Babó nélkül, ugye, mikor egészségesen táplálkozunk, mert lehet, fogyni is akarnánk, nem eszünk kenyeret, tésztát, krumplit, este 6 után nem eszünk, de gyümit sem lehet állítólag este enni, inkább délután.

Most, hogy babás vagyok, mindent ettem, csokifagyit vaníliapudinggal, keksszel, mert azt kívántam. A 26. hétig jött fel 7 kg. Aztán kiderült, hogy terhességi cukrom van, 4 hete 160 g-os szénhidrátdiétát kell tartanom: napi 5x-i étkezés, no cukor, így a cukros dolgokról, üdítőkről leszoktam. Viszont, hogy össze tudjam szedni azt a 160 g Ch-t kell kenyeret ennem, krumplit néha rizst is, nem lehet csak húst zöldséggel ennem. Most azt mondta a doki, emeljük 10 g ch-val a diétát, amit lefekvés előtt kell ennem, este 10 körül, és nehezen felszívódó szénhidrát, vagyis gabona, kenyér meg társai. A cukrom rendben, és azóta is tartom a 7 kg-t. Egy hónap alatt fogytam egy kilót, majd vissza is jött.

Szóval csak annyit akartam ezzel, hogy fura, mennyivel más így babóval az étkezés. Ha babó nélkül ennék ennyit és így, biztos hogy híznék ezerrel.. mostmeg... De nem is baj, ha nem 20 kiló plusszal megyek szülni. És persze a babó önző, mindent elvesz, ami neki kell!


A kérdésre válaszolva: napi 5-6-szori étkezés, kerüld a cukrot, ha lehet, vagy csak keveset, és inkább vizet igyál, mint cukros üdítőket. De persze ha nincs cukorproblémád jobban megengedheted magadnak a kilengéseket :o) Ja, és sok zöldség, gyümölcs!


30 hetes kismami

2009. szept. 23. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!