Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » SOS! Ez már nem koraszülés...

SOS! Ez már nem koraszülés ugye? Most szülök?

Figyelt kérdés
36+3 hetes vagyok. Görcsöl a derekam (van, hogy erősebben, van hogy gyengébben) Összehúzódásaim is vannak, de nem találok köztük rendszert. Baba is feszíti magát és mocorog. Mit csináljak? Ez a szülés? A babával mi lesz, tudni fog lélegezni egyedül??
2013. ápr. 14. 11:32
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
67%
Ha nem rendszeres, akkor ezek csak jóslók. Az igazi fájások nem olyanok, hogy hol gyenge, hol erős. Az egyre csak erősödik, és rendszereződik. Sétálj kicsit, zuhanyozz le, el fog múlni. Ha nem, akkor mérd az időt, hátha rendszeres lesz, ilyenkor már a legtöbb baba tud egyedül lélegezni, nem gond, ha megszületik!
2013. ápr. 14. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%

Amíg nem töltöd be a 37. hetet, addig koraszülöttnek fogják minősíteni. De ez nem gond, a babák ilyenkor már teljesen fejlettek, valószínűleg semmilyen speciális ellátásra nem lesz szüksége.

Ahogy az első válaszoló is írta, amíg nem rendszeresek a fájások nem jelent semmit. Nekem annak idején semmi sem utalt arra, hogy szülni fogok 36+0 hetesen, aztán hirtelen elfolyt a magzatvíz. egyébként teljesen egészséges lett, semmilyen speciális ellátást nem igényelt.

Ne izgulj! Könnyű szülést!

2013. ápr. 14. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:
Elkezdett folyni a mellem is. Úgy igazából örülnék neki, ha estére a kezembe lehetne:)
2013. ápr. 14. 11:49
 4/16 anonim ***** válasza:

Előfordulhat, hogy megindult.

Zuhanyozz le, és figyeld, hogy a meleg víz hatására abba marad e.

Hívd fel a dokid is, ha az megnyugtat. 2,5 kiló fölött már a súlya is jó, még ha korábban jön akkor is.

2013. ápr. 14. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
semmi baja nem lesz a babádnak,valoszinüleg inkubátorba sem teszik főleg ha a sulya meghaladja a 2500gr-ot!a 36hétben megindulo szüléseket nem véletlenül nem tartják már vissza az orvosok,várjuk a fejleményeket!könnyü szülést! 33hkm
2013. ápr. 14. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:
Letusoltam, hát az az igazság, hogy erősödtek a görcsök, viszont ritkultak. Most ilyenkor mi van?
2013. ápr. 14. 13:56
 7/16 anonim ***** válasza:
Ha nem múltak el a görcsök,akkor lehetséges,hogy szülni fogsz.Figyeld a fájásokat milyen rendszerességgel jönnek.Ha rendszereződnek,akkor attól függően milyen közel laktok a kórházhoz,induljatok el.Ha közel van elég 5 percesekkel elindulni.Ha távolabb van akkor inkább induljatok el 10-15 percesekkel.Fő a biztonság.
2013. ápr. 14. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:
5 percre van a kórház. Taxival megyek (ha megyek) Nem tudom eldönteni mi ez.
2013. ápr. 14. 14:39
 9/16 anonim ***** válasza:
Ha erősödnek akkor érdemes bemenni, nekem egész végig nem rendszereződtek! Max hazaküldenek!
2013. ápr. 14. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:

Szia nyugodj meg!


Az én kisfiam 36+4 napra született, 2900 g és 53 cm volt, egyedül lélegzett, picit fázós volt, de semmi egyéb.


Nyákdugóddal mi a helyzet? Melyik kórházban szülsz? Én az Uzsokiban szültem.

2013. ápr. 14. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!