Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Otthon vagy inkább korházban...

Otthon vagy inkább korházban szüljek?

Figyelt kérdés
Hát a kilencedik hónapban járok, és elkezdtem rettegni. Ez a második gyermekem, az elsőt korházban szültem.Most valahogy szeretnék otthon inkább. Szerintetek melyika jobb?Azért szeretnék talán otthon, mert úgy gondolom úgy talán nem annyira fáj. De nektek melyik volt a jobb?

2013. ápr. 2. 10:55
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
39%
Kórházban!! Otthon is pont annyira fáj!
2013. ápr. 2. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
41%
Hat en irigyellek, hogy van választási lehetőséged. En Hollandiában elek, itt az otthon szules a normalis, korhazba akkor megy az anya, a komplikáció van. Magyarországon született a lányom, szerettem volna meg gyereket, de nem akarok otthon szülni semmiképp, igy nem lesz tobb gyerekem.
2013. ápr. 2. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
68%

Szerintem a fájdalom nem attól függ, hol szülsz :)

Én a kórházat javaslom, az esetleges komplikációk miatt, ott hamarabb tudnak segíteni rajtad és a babán.

Az otthonszülésnek nagyon szigorú szabályai vannak:

"Otthonszülésre akkor kerülhet sor, ha a szövődménymentes terhesség a 37. és 41. hét közötti időszakban van, a magzat fekvése koponyavégű, illetve az édesanya az otthonszülésről történő döntése időpontjában betöltötte a 18. életévét, de még nem múlt el 40 éves. Az édesanya legkésőbb a terhessége 36. hetéig dönthet úgy, hogy nem kórházban kívánja megszülni gyermekét, a terhesgondozásnak azonban a jelenleg működő rendszerben kell történnie. Vannak azonban kizárások is a jogszabályban, azaz nem szülhet intézeten kívül az anya, ha korábban császármetszéssel szült, a magzat válla elakadt, az anya lázas, beteg, vagy a magzat beteg, valamint felmerül az iker-, vagy többes terhesség gyanúja."

Nagyon fontos a háttérkórház szerepe, hiszen ez az intézmény teremti meg azt a biztonságot, amely bármilyen váratlan helyzetben segíteni tud. A háttérkórháznak olyan szülészeti-, és újszülött ellátást nyújtó, az Egészségbiztosítási Alapból finanszírozott fekvőbeteg-gyógyintézetnek kell lennie, ahova az ellátást igénybe vevő nő és gyermeke a helyszínről húsz percen belül beszállítható.

2013. ápr. 2. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
56%
Tehát, ha már betöltötted a 36. hetet, akkor már nem választhatsz, mindenképp kórházban kell szülnöd!
2013. ápr. 2. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
30%
KÓRHÁZ!!!!
2013. ápr. 2. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:
30%
Mindenképp kórház!!!
2013. ápr. 2. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
34%
Szerintem is kórházban. Sokkal biztonságosabb mint ha otthon szülnél. Ha már a fájdalomról beszélünk akkor szülj medencében.De amúgy ugyanannyira fáj otthon is mint a kórházban
2013. ápr. 2. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:
29%

Sajnálom, hogy ilyen világot élünk, hogy az ember nem döntheti el, hogy hol szüljön... Illetőleg eldöntheti, csak elég rögös az út... Én is a kórházat javaslom, ha már betöltötted a 36. hetet.. és ha ezután szülnél otthon, nagyon rossz szemmel néznének rád, és lehet nem úgy bánnának veled, ha valami gond adódna! Szóval most már csak a kórház!

Egyébként teljesen megértem a félelmedet, bár a fájdalmat nem értem, hogy gondoltad, mert nyilván az mindenhol fáj.. inkább csak jobb lenne a közérzeted, egy otthonos légkörben, nyugodtabb lennél... talán az otthon nyugalma enyhíti picit a fájdalmat, de ezt már nem tudom...

Sajnos én is az otthonszülést választanám, ha tehetném, de a gyerek a legfontosabb, ezért marad a kórház... mert az otthonszülést csak a saját kényelmem miatt választanám.. az pedig nem biztos, hogy a babámnak is a legjobb...

2013. ápr. 2. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:
67%

Hát, mivel már betöltötted a 36. hetet, nem kérdés, kórház. Már ha szabályosan szeretnél eljárni.


Kedves utolsó:), a nő ott tud jól szülni, a babájának ott a legjobb, ahol az anyja biztonságban érzi magát. Ez nem lila humbug, ez hormonális kérdés. Tehát ha otthon éreznéd magad biztonságban, akkor ott fogsz jól szülni, ott lesz a babáddal is minden rendben. Ha a kórházban érzed magad biztonságban, akkor nem kérdés, kórházban kell szülni. Ez nem a kényelemről szól:).

2013. ápr. 2. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
53%

De te hol élsz kérdező? Magyarországon? És kivel terveznél szülni ha otthon vagy? Egyedül? Mert akkor egyértelműen azt mondom hogy kórházban, itt nincsenek meg a feltételek hogy 5 percen belül kórházba kerüljetek ha vmi baj van. Barátnőmnek teljesen egészséges normál terhesség után kórházban a vajúdás vége felé lett hirtelen lepényleválása (utólag kiderült rövid volt a köldökzsinór de ezt senki se látta korábban) rohantak vele a műtőbe. Tudom mert ott voltam.

Ha mindez otthon történik, nem tudom mi lett volna:(

Nekem 3 babám van szívből utálom a kórházakat de sose mernék kockáztatni otthon mert bár mindhárom simán flottul megszületett, azért az ördög nem alszik, sose tudni mi lehet.:(

2013. ápr. 2. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!