Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Segítene olyan kismami, aki...

Segítene olyan kismami, aki úgy döntött, hogy a babakelengye egy részét ő maga készíti el?

Figyelt kérdés
Arra gondoltam, hogy olcsóbban kijönnék, és szép is lenne, ha a babaágyneműhuzatot, rácsvédőt, babaplédet, ilyesmit én varrnám meg, de nem tudom például, hogy a babapaplanhuzatot mekkorára kéne csinálni és mivel záródik (gomb, zipzár). Ti mit készítettetek saját kezűleg a babátoknak? Az is érdekel, ha kötsz vagy horgolsz neki! Minden, amit saját kezűleg szeretnél megcsinálni!
2009. szept. 24. 09:29
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Én ugyan nem, de anyukám nagy kézimunkás. Kötött sapkát, kardigánt a babámnak. Varrt neki fejvédőt, ágyneműhuzatot, játszószőnyeget, kis játékokat, hálózsákot.

Amúgy nem biztos,hogy olcsóbban jössz ki, marha drágák az anyagok :( Jól nézz körül, mielőtt belekezdesz bármibe is!

Anya varrta az ágyneműhuzatot a babámnak, azt nem is tudtuk használni, mert már újszülött korától mozgott éjjel, előrenyomkodta magát a lábával hason fekve, és úgy 70 centivel előrébb ébredt mindig, a takaró meg ott maradt, ahol este feküdt. Végül ez a kistakaró a babakocsi aljában kötött ki, amíg tél volt, hogy alulról melegítse őt. Nincs rajta se gomb, se cipzár, hanem ilyen behúzós fajta.

A hálózsákok cipzárosak, de az a puha fajta cipzár. Gombok nem célszerűek, nehogy leessenek, és megegye a baba.

A játszószőnyeg, amit varrt anya, nagyon klassz, jó nagy, másfél méteres legalább, azon "randalírozott" a lányom, amíg meg nem tanult forgolódni, mert aztán inkább habtapira cseréltük.

Ha kardigánt kötsz, arra is jobb a cipzár vagy a patent szerintem.

A fejvédő klassz, az ilyen szalagos megoldás, szalagokkal van felrögzítve az ágyrácsokhoz.

Nézd meg a babahonlapokon, hogy vannak ezek a megoldások, sok ötletet lehet lopkodni, anya is így csinálta.

Remélem tudtam segíteni, szia!

2009. szept. 24. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Szia!

Tényleg nagyon meg kell nézni az anyagárakat, néha olyan olcsón ki lehet fogni babakelengyét, hogy azért nem érdemes elővenni a varrógépet. De ha van jó lelőhelyed és van érzéked kifogni a maradékos leértékeléseket, akkor nagyon megéri.


Babapléd: akciós egyszínű polár takaróból csináltam, duplán varrtam, a mérete 70x70. Vettem pár felvasalható figurát és kész. Amikor aktívan elkezdett érdeklődni a figurák iránt, akkor inkább felvarrtam, mert már a felét leszedte. A maradék pokrócból pedig a babakocsiba gyártottam plédet, télire.


Ágyneműhuzat: Van olyan, ami tépőzáras és van olyan, ami kötözős. A mérete akkora, amekkora a paplan, nekünk 90x130-as a kezdetektől, de valaki jobban szereti az elején a 70xakárhányast. Magát az ágyneműt is meg lehet oldani polár takaróból, de pl. a méteráruboltban kapható kabátbélésből is (biztos van valami neve, de nem jut eszembe), ehhez venni kell sima lepedővásznat (ez ahova én járok, mindig olcsóbb, mint az angin - ez utóbbi az az anyag, amibe a tollpárnához a tollat varrják) fix huzatnak. Én igazából nem szeretem a vastag paplant, egyrészt mert úgyis lerúgja magáról, vagyis nem lehet egy szál semmiben a gyerek éjszaka, másrészt pedig panelban lakunk, ami nem a hűvösségéről híres :)


Kötöttem kispárnákat, de ezek inkább díszpárnák, mint alvós párnák.


Anyukám varrt az ágy végébe zsebes tárolót, azt célszerű valami merev anyagból, olyan madzaggal lehet az ágy végére kötni, ami a tréning gatyákban van. A zsebek szélébe gumiscérnát varrt, hogy ne forduljon ki.


Én a gépkocsiba gyártottam olyan tárolórendszert, amit az első ülés hátuljára lehet rögzíteni, sajnos ezt ellopták az autóval együtt. Az autó később meglett, ez nem.


Ugyan nem babakelengye, de megosztom: nyáron rucikat varrtam a lánykámnak, most kapucnis tréningeket.


A praktika könyvek között van az "Egyszerű kötött holmik - kicsiknek". Itt rengeteg babakelengyés kötés van. [link]

2009. szept. 24. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Én úgy örülök, ha ilyen ügyes anyucikról olvasok! :D

Sajnos én nem vagyok nagy varrós, de egy kis jó tanács:

nekem a paplanhuzat úgy van, hogy a huzat alja kb 20 cm-el hosszabra van hagyva és az vissza van varrva befelé. Így nem kell gomb meg semmi, csak abba a kis tartóba belehúzod a paplant és kész.Remélem érthetően íram le :S

A mi takarónk 70x140-es, a kispléd, 70x90-es. A pléd egyik egyik oldala polár, a másik ilyen bársony szerű, és van benne valami kis vékony töltet. Amit a kocsiba fogok rakni neki az sima polár, de nagyobb méret, 130x170-es, azt össze tudom hajtani úgy, hogy jó legyen.

Sok sikert a varrogatáshoz! :)

2009. szept. 24. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Én anyósommal varrattam meg jópár dolgot (én sajnos nem értek hozzá és varrógépem sincs). A paplanhuzathoz mi tépőzárat vettünk és több, pici darabban varrattuk rá, a gombos megoldást lehetőleg kerüld.

Szintén anyósom kötött kis sapkákat, kardigánokat, nadrágokat.

2009. szept. 24. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Köszi szépen a válasozkat.


Én be fogom fogni az egész családot. Anyukámmal megvarratom a textilpelusokat, meg lehet, még az ágyneműt is, habár az nem nagy dolog, én is meg tudom varrni. Anyósom már felajánlotta, hogy megköti a pici hazahozós ruhácskáját, és a zsebes tároló is nagyon praktikus, nekem van is egy a konyhában, azt is én varrtam.

2009. szept. 24. 17:10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!