Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Benneteket nem idegesít, hogy...

Benneteket nem idegesít, hogy folyton-folyvást mindenki azt kérdezi, hogy hogyan fogják hívni a babát?

Figyelt kérdés
Mennyire engedtek beleszólást a nagyszülők részéről a névválasztásba? Nekem eddig borzalmas, kb. 1200 éves neveket mondtak. Arról nem is beszélve, hogy végre elárultuk, hogy melyik nevet szeretnénk, arra meg kitaláltak egy csúfolódást...
2013. ápr. 16. 13:47
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%

Hát, az elején fiú vagy lány????Mostmeg mi lesz a neve?

Amikor elmondtam anyósomnak hogy lány lesz nem tetszett neki, nekünk nem jo a kapcsolatunk, szval.....senki sem szólhat bele a névválasztásba. Ha nem tetszik, hogy lányunk lesz, ha nem tetszik a neve, akkor nem kell vele foglalkozni.

Sajnálom, drasztikusnak hangzik, de én nem fogom egy életen át idegesíteni magamat ezen.

2013. ápr. 16. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
Az első egy-két tervezett nevet mi is megosztottuk, aztán a fent említett okok miatt a többit már nem, u.h. mi az ötödik hónaptól tudtuk mi lesz a neve, mindenki más csak miután megszületett.
2013. ápr. 16. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 A kérdező kommentje:

Nekem az nem tetszik, hogy még idegenek is, pl. kolléganők stb. is tippeket adnak, hogy hogyan kellene, hogy hívják a gyerekünket.... Dehát ez nem ránk tartozik??

Én még a rokonságban sem mondom senkinek, hogy hívják a gyerekedet így vagy úgy, nemhogy egyből valami "kellemes" csúfolódással reagálnék rá. Már annyira uncsi.

2013. ápr. 16. 13:54
 4/18 anonim ***** válasza:

Első vagyok.


Igazából azt nem értem, ha fiú ha lány, egy kisgyermekről van szó nem? Mindegy milyen nemű. A miénk. Ennyi.


A névválasztásnál szintúgy, mit változtat ha pl Hanna vagy Virág Gergő vagy Péter a neve a gyereknek?Őszintén?


Kevésbé fogják szeretni a nagyszülök?



És az hogy csúfolódnak, nagyon csúnya dolog, én tuti kiakadnék, felállnék és ejönnék. 28 hetes vagyok, de annyira megromlott a kapcsolat anyósomékkal, hogy nem voltam náluk már nagyon rég (talán 12 hetes lehettem)

Sajnos ő rossz ember nagyon. Volt hogy a kocsiban ültünk, A pontból B pontba kellett elszállítani őket és 3 perc alatt porig alázta a saját fiát. Elkezdte a hibáit sorolni stb. Nekem betelt a pohár, és akkor megmondtam, hogy a gyerekem nem fogja azt hallgatni hogy milyen szar az apja, mert nem az de az anyósom csak ezt tudja elmondani. Pf.

2013. ápr. 16. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:

Érdekes ez a névválasztás téma én is személyes magánügyünknek gondolom és azt is tajparaszt dolognak tartom hogy boldog boldogtalan véleményt nyilvánít róla, ez olyan furcsa nekem mert ha tételezzük fel a már megszületett gyerekünket mutatjuk be nekik mint xy-t akkor is legázozzák a nevét?? Első gyereknél még elkövettük azt a hibát hogy elmondtuk 20. hét táján hogy melyik nevekre gondoltunk, na az egyikről kapásból lebeszéltek hogy az c.gány név (Rajmund) sokáig bántam hogy hagytam magam lebeszélni róla mert nagyon illett volna a fiamra. Végül egy gyakori név mellett döntöttünk, persze sokaknak az se tetszett mert hogy milyen gyakori minden 3. gyereket így fognak hívni a játszótéren (szerencsére valahogy mégse találkoztunk eddig csak 3-4 ilyen nevű kisfiúval 6 év alatt).

A lányunknál már nem követtük el ezt a hibát, nála már nem mondtuk senkinek se a nevet, na akkor meg azzal nem hagytak békén meg bombáztak mindenféle nevekkel anyósom az következetesen Laurázta mikor még meg se született.

Környezetünkben akkortájt lett terhes jónéhány anyuka azok is végig ezzel idegesítettek hogy á már biztos tudjátok csak titkoljátok és ők is ezt tették, nem mondták el senkinek a születendő gyerek nevét.

Most a harmadikat várjuk, az ő nevét se fogjuk elmondani majd kiderül ha megszületett.

2013. ápr. 16. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
Én ezt nem értem, nekem sosem jutna eszembe valakit meggyőzni arról, hogy ne így vagy úgy nevezze a gyerekét. Egyik ismerősömék nyárra várják az első kisfiukat, hát számomra valami iszonyat ronda neveket választottak, de eszembe nem jutott volna beszólni miatta, nem mondtam semmit, csak, hogy gratulálok a kicsihez. Az ő gyerekük, ők döntsék el mi lesz a neve. Én sem örülnék, ha beleszólnának boldog-boldogtalanok, hogy mi legyen a gyerekünk neve. Javaslat jöhet, ha kérem, de a döntést a szülők hozzák már meg!
2013. ápr. 16. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 A kérdező kommentje:
Megértelek! Sajnos a gyerekvárás ugyanolyan feszültségforrás , mint pl. az esküvőszervezés. Akkor is mindent mi fizettünk, de elég nagy beleszólással kívántak élni szülők (főleg a férjem részéről). És most pedig a baba kapcsán is ugyanezt érzem, mindenki rendelkezni akar az én gyerekem felett.
2013. ápr. 16. 14:12
 8/18 anonim ***** válasza:

Az, hogy csúfolódnak, szerintem szemétség..

Mi elmondtuk a neveket a nagyszülőknek (már rég letisztáztuk őket a férjemmel), nem akartak beleszólni, de tudják is, hogy felesleges.

Szerintem mondd meg nekik, hogy a Ti gyereketek, majd ti eldöntitek mi lesz a neve, és a csúfolódás miatt meg szégyellhetik magukat..

2013. ápr. 16. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:

Én épp tegnap vesztem össze egy idős rokonnal.Kérdezte mi lesz a neve,én meg mondtam,hogy mi.Na ő erre elhordott mindennek,mert mért nem adom mamám,keresztanyám nevét(ők neveltek fel)mert hogy hálával tartozok nekik.Mondtam a hála nem ott kezdődik,hogy a gyerekemnek adjam a nevét.Erre ő elkezdte mondani,hogy mert nem tudjuk mi a hála meg ilyenek.Aztán mondtam Neki,hogy akkor a maga lány is hálátlan mert nem a maga nevét adta a lányának.nA Azon nyomba le is tette a telefont :)

Nem érdekel,ne szóljon bele.Senki nem szól bele,hogy mi legyen a neve,ne hogy ő mondja meg.

Meg a párommal szembe se lenne fer mert akkor mondhatná,hogy az Ő anyja neve legyen mert hálával tartozik.Elég jól felhúztam magam rajta.

De ma már csak nevetek :)

2013. ápr. 16. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:

De idegesített, mert a két lányunk mellé most várjuk a kisöcsit és tiú névvel gondban voltunk. Még 25 hetesen sem jutottunk közös nevezőre a férjemmel. Erre az Ő családja már szinte zaklatott, hogy még mindíg nincs neve? Hogy hogy még nem találtunk? Akkor hogy szólítjátok, pocaklakó?"

Hozzátaszem az unokatesójával 3 hét különbséggel vagyunk kiírva. Nagyon idegesítő volt már. Aztán most hogy megvan a név, nem áruljuk el, csak azért sem! Hiába kérdezik, annyit mondunk titok.

2013. ápr. 16. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!