Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Terheléses vércukor vizsgálatn...

Terheléses vércukor vizsgálatnál már előre, otthon bekevertétek a lötyit vagy csak a helyszínen?

Figyelt kérdés
Az orvos elmondása alapján otthon kellene, de mindenhol (itt is) azt olvasom, h csak a hozzávalókat kell vinni és helyben keverik be, majd rögtön meg is kell inni - gondolom, nem szabad sokáig állni hagyni és akkor nem lenne jó, ha készen vinném. Van jelentősége, ti hogyan csináltátok annó?

2013. ápr. 16. 23:58
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Nekem ott csinálták meg helyben, de én arról még nem is hallottam, hogy otthon is meg lehet csinálni, mert nekem ilyet anno nem mondott az orvos!
2013. ápr. 17. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
EZt ott kérdezd meg ahol csináltatod. Nekem sokszor volt már több helyen is. Egyihez már otthon be kell keverni magamnak, a másikra vinni kellett és ők keverték be, a harmadik helyre vinni se kellett ők adták.
2013. ápr. 17. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
Nekem a vedono mondta, hogy mekkora adag szolocukrot kell kerjek a gyogyszertarban. A vedono es a gyogyszertaros is javasolta, hogy este keverjem ossze, es ejszakara tegyem hutobe, hidegen nem olyan rossz. Mivel ez egy cukros old at, mindegy mikor van osszekeverve, akkor is cukros marad. Hidegen tenyleg nem olyan szornyu.
2013. ápr. 17. 02:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
A gyógyszertárban meg kell venni a cuccot és az asszisztens a helyszínen keveri össze, előtte kell meginni. Én vittem egy fél citromot, belecsavarhattam. Nem a cukros limonádétól volt hányingerem, hanem a pohár fertőtlenítős szagától. Ki lehet bírni.
2013. ápr. 17. 06:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
Hol lesz a vizsgálat!?
2013. ápr. 17. 06:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
Nekem is szigorúan a vérvételes nőci keverte össze.
2013. ápr. 17. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Én mindig itthon kevertem be előző este. Fél liter vízhaz tettem hozzá a megadott mennyiségű cuccot és rengeteg citromot. Így kellemes limonádét kaptam és mivel mindig nyáron kellett megcsinálni a vizsgálatot, kimondottan jól esett a tikkasztó hőségben. Én egyébként Pesten a MÁVban szültem és a terhelést is természetesen ott csinálták.
2013. ápr. 17. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Utolsó vagyok! Egyébként nincs jelentősége, hogy mikor csinálod meg, hideg vagy meleg, van-e benne citrom vagy nincs illetve, hogy mennyi vízben csinálod meg! Az a lényeg, hogy - ha jól emlékszem 60 gramm glükóz - bejusson a szervezetedbe!
2013. ápr. 17. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Nekem 75 g volt...

Nekem ott keverték be, egy ismerősömet jól le is szidták, amiért otthon kikeverte. Szerintem kérdezd meg az illetékes labort, ahány ház, annyi szokás. Lehet, hogy valahol szeretik látni, hogy tényleg annyi és az van benne, ami és amennyi kell (gyógyszertárban is többféle cukor van állítólag).

Nem azzal van a gond, ha áll egyébként, mert a cukor nem tűnik el belőle. Azért kell gyorsan meginni, mert így tudják nézni a referenciaértékeket.

Citromot én is vittem, bele is tették nekem.

2013. ápr. 17. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Nekem is a nővér keverte össze aki vette a vért!!
2013. ápr. 17. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!