Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Tényleg így működik a terhessé...

Tényleg így működik a terhességi táppénz?

Figyelt kérdés

Barátnőm 10 hetes terhes, hívott hogy táppénzen van. Tök megijedtem, de nem akartam telefonon kérdezősködni. Tegnap nála voltam, kérdeztem hogy mi baja mondta hogy semmi. A doki kérdezte hogy kiírja-e, ő meg mondta hogy igen.

Jókedvű volt, főzött, bevásárolni volt.


Tényleg így van, vagy lehet hogy nem akar beszélni róla hogy baj van?


2013. ápr. 18. 16:58
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:

Gyanús, de lehet csak egy-két laza napot szeretett volna.

Kérdez meg tőle, meddig lesz táppénzen?

2013. ápr. 18. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
Ha valakinek olyan a munka köre kérheti a táppénzt. Első időkben elég rosszul tud lenni az ember és rettenetes fáradtság is rátörhet időnként ezért is kérheti a táppénzt. Én kórházban feküdtem, véreztem és most 10 hetes vagyok, 2 hete itthon táppénzen. Már semmi bajom, jól érzem magam, főzök, takarítok, boltbajárok. De nem fogok vissza menni dolgozni, mert úgy érzem munka közben ismét vissza térhetnének a tüneteim. Az orvsom is úgy látja jónak, ha itthon nyugalomban, pihenésben hordom ki ezt a babát. Egyáltalán nem biztos, hogy valami hatalmas baja van a barátnődnek, egyszerűen csak fáradt, és szeretne kicsit pihenni.
2013. ápr. 18. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
40%

Igen, Magyarországon így működik a táppénz.

A munkakörre nem lehet fogni, mert a munka törvénykönyve kötelezi a munkáltatót, hogy olyan munkakörbe és időbe tegye át a kismamát, amit el tud végezni terhesen is.

De elég sokan íratják ki magukat, hogy otthon unatkozzanak, pedig semmi bajuk sincs. Annyira nem járnak jól, mert ugye a táppénz kevesebb mint a fizetés...

2013. ápr. 18. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
84%
2 vagyok: Kedves harmadik, elmondanám, hogy valóban itthon UNATKOZOK, viszont elmondanám a többi érzésemet is. A férjemmel 8 hónapig szóba sem jöhet a házasélet, emiatt borzalmas feleségnek érzem magam. Minden egyes wc-re menetelnél görcsbe rándul a gyomrom, hogy nehogy vért lássak. Már volt egy vetélésem és a mostani babámmal is véreztem, pedig egészségesen élek, soha nem dohányoztam nem ittam és még kávét sem iszok soha. Halmozottan fogyatékos óvodásokkal foglalkozok napi 10-12 órában, nincs olyan munka kör az én munkahelyemen amit egy kismama biztonságban végezhetne. A gyerekeket, etetni, szondázni, tisztába tenni, beöntést adni, tornáztatni, fürdetni kell. A gyerekek kiszámíthatatlan túlmozgásaik miatt bármikor eltalálhatják a hasamat vagy a mellemet. Minden testnedvükkel kapcsolatba kerülünk így bármikor bármilyen fertőzést elkaphatunk tőlük. És tudod ha nem kezdtem volna vérezni a mostani babámmal, akkor mennék dolgozni, mert fogalmam sincs , hogy fogunk a táppénzemből megélni. Ennyit a nagy unatkozásomról!
2013. ápr. 18. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
21%
Attól még, hogy te így jártál Magyarországon még így működik. Akárkit, akármikor. Nekem is volt, hogy az orvos erőltette, hogy de nem akarok táppénzt. Nem. De biztos? Kiír ám. Hát megköszöntem szépen, de eszembe sem jutott, szükség sem volt rá, de ott ajánlgatta, mert itthon ez a szokás azok között is, akiknek semmi baja.
2013. ápr. 18. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
76%
Szerintem csak úgy nem meggy el valaki táppénzre még akkor sem ha az orvos erősködik. Ha viszont valaki a táppénzt választja akkor biztosan oka van rá. Hisz már feljebb is említették a táppénz jóval kevesebb mint a fizetés.
2013. ápr. 18. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
69%

Amikor 7 hetesen voltam először a dokimnál kérdezte, hogy menni akarok-e táppénzre. Akkor még nem volt semmi problémám,hiába volt stresszes a munkahelyem. Majd 12 hetesen bevéreztem. Onnantól "unatkozok" itthon, de nem bánom, mert kikészítettek a munkahelyemen, görcsöltem rengeteget és maga a védőnőm mondta, hogy nem ártana elmenni táppénzre még a vérzésem előtt 3 nappal. Aztán be is következett a baj. Utána jobban lettem,de eszembe se volt visszamenni, kezdődött volna minden elejéről.

34 hkm

2013. ápr. 18. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
76%

Igen, így működik.

Az elsővel jól ki is használtam. Élveztem az "unatkozás" minden percét, pedig tényleg jól voltam.

Aztán a másodiknál elhatároztam, hogy amíg bírom, addig melózok, hát a sors fintora, hogy sajnos kénytelen voltam állományba vonulni. A reggeli rosszullét volt a legkevesebb bajom, de mindjárt vérzésekkel kezdtem és necces volt végig, hogy bent marad e a baba addig amíg kell. Szerencsére egészséges lett.

2013. ápr. 18. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 A kérdező kommentje:

Azért is kérdeztem, mert nem épp a munka hőse. Csak meglep, hogy ez így lehetséges. Rosszul jár az állam, a munkáltató.


Ráadásul ezzel is csak okot adunk a munkáltatóknak, hogy ne nőket alkalmazzanak :-(


Kérdeztem meddig lesz otthon, csak mosolygott.

2013. ápr. 18. 17:42
 10/21 anonim ***** válasza:
84%
a kérdésedre a válaszom röviden,igen igy működik!persze sokan sajnos indokoltan vannak táppénzen de bárkit kiirnak aki épp nem akar tovább dolgozni vagy csak néhány hetet szeretne pihenni.
2013. ápr. 18. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!