Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Tényleg így működik a terhessé...

Tényleg így működik a terhességi táppénz?

Figyelt kérdés

Barátnőm 10 hetes terhes, hívott hogy táppénzen van. Tök megijedtem, de nem akartam telefonon kérdezősködni. Tegnap nála voltam, kérdeztem hogy mi baja mondta hogy semmi. A doki kérdezte hogy kiírja-e, ő meg mondta hogy igen.

Jókedvű volt, főzött, bevásárolni volt.


Tényleg így van, vagy lehet hogy nem akar beszélni róla hogy baj van?


2013. ápr. 18. 16:58
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
61%

+as vagyok

Kedves 2! Akinek nem inge ne vegye magára! Odaírtam, hogy AKINEK SEMMI BAJA SINCS!!!!! Akinek van, és veszélyeztetett, az indokoltan van táppénzen, de én azokra céloztam, akinek SEMMIFÉLE EGÉSZSÉGÜGYI indoka nincs, egyszerűen csak nincs kedve tovább dolgozni. Sajnos elég sokan vannak olyanok is! És megtehetik, mert az orvos kiírja! A munkáltató meg fizethet...

2013. ápr. 18. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
72%
előző = 3as voltam
2013. ápr. 18. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
100%

Én dolgoztam egészen a tgyás kezdetéig, ráadásul hipermarketben. Persze én is megértem, hogy akinek indokolt, az maradjon otthon, pihenjen. Egy ismerősöm is bevérzett 25. hetes környékén, na onnantól kezdve feküdnie volt szabad, még az orvoshoz is úgy vitték, hogy az autó hátsó ülésén feküdt.

De azt bírom, aki irodai ülő munkát végez, teljesen problémamentes a terhessége, de 7 hónapot otthon van. Végül is az ő dolguk, fizetik az adójukat is a táppénz alatt.

A főnökömet, aki utánam kb. 9 hónappal szült, a mentő vitte el a munkahelyünkről. Na, ez a másik véglet. Ő nagyon akart dolgozni, igazi karrierista, ez lett a vége.

2013. ápr. 18. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
89%

Kedves kérdező igen,tàppénzre bàtmikor elmehet a kismama!

Kedves 3. a munka törvénykönyvével a kismama kitörölheti a seggét,ha a munkàltatónem rugalmas magasról szarja le mi illeti meg a kismamàt

Az én munkàltatóm pl. nem adott könnyìtett munkàt sőt! En soha nem akartam tàppénzelni mert kellett a pénz de sajnos bevéreztem ìgy kértem tőle pàr napot hogy tudjak pihenni,ne keljen pakolàszni csak kasszàzni(még akkor se engedte)Tehàt kénytelen voltam tàppénzre menni! 4 hét utàn visszaàltam dolgozni úgy bànt velem mint a kapcàval és első nap amikor visszamentem a -18C hűtőkamràba küldött befele!

Muszàj voltam elmenni tàppénzre ugy hogy NINCS SEMMI BAJOM!

Mert a munkàltatóm leszarta a munka törvénykönyvét és sajnos ezzel nagyonsok munkàltató ìgy van!Ìgy most tényleg itthon unatkozok!

2013. ápr. 18. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
76%
Mikor én terhes lettem, tőlem is automatikusan kérdezte a háziorvos, hogy kiírjam? Otthon akar maradni? Én meg mondtam, hogy nem. Pedig ikrek miatt automatikusan írták a papíromra, hogy veszélyeztetett. De én jól voltam, mármint hányinger volt, émelygés, de be tudtam menni, és én bejártam. Barátnőm az elejétől otthon volt, mert ő hányós volt. Néha otthonról dolgozgatott, de simán természetes volt neki, hogy amint kiderült a dolog, kiíratta magát, mert nehogy már neki terhesen valaki beossza az idejét. Ez is egy hozzáállás, el kell fogadni! Amúgy, ha nincs semmi bajod, és terhes sem vagy, akkor is kiír a doki, ha azt mondod, kapar a torkod! Nincs miről beszélni! Ez nem csak a terhességi táppénznél van így. És van, akinek nem számít, hogy kevesebbet keres. Vagy azért, mert úgy is keveset kap, vagy azért, mert nem számít az a pár ezer vagy tízezer forint!
2013. ápr. 18. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
62%
Kedves 3. válaszoló!Egyetértek az utolsó előtti hozzászólóval!A munkáltató magasról tesz a munka törvénykönyvére!Első babával spontán elvetéltem, aztán összejött másodjára, féltettük, bár nem volt semmi baj, dolgozni akartam, így mondtam a munkáltatónak h 12 órás műszak helyett 8 órába osszon be, mert kismama nem 12 órázhat, a törvények szerint és az orvosom sem javasolta, javaslatot is írt, üzemorvos is megírta a javaslatot, munkáltató előttem bólogatott oké oké, másnap reggel hívott a főnököm h 4 napig folyamatosan 12 óráznom kell, nem tudják figyelembe venni az orvosi tiltást!Szóval ennyit h kímélik a kismamát!Így eljöttem a babám érdekében táppénzre!
2013. ápr. 18. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 A kérdező kommentje:
Barátnőmnél ilyenről szerencsére nincs szó. 8 óra irodai munka, edédidővel, kávészünettel.
2013. ápr. 18. 19:13
 18/21 Gabi86 ***** válasza:
9%
én nem tudom minek kihozni ennyit az egészből.mindenki maga tudja.had döntse el mindenki hogy neki mi a fontos és a kényelmes.amúgy veszélyeztetett terhesként tb fizet a munkáltatónak nem kell.az én főnököm is ennek örül,mert ö egy kecskeb..........Én 6.hónapig dolgoztam vendéglátásban és ha a párom engedte volna még tovább dolgozom.Na ilyenkor a munkáltató milyen könnyített munkát tud adni?!Két napoztunk 12-13 órába és a hétvégéken majdnem elhagytam a gatyámat.ezért én azt mondom,hogy az irodai munka is lehet fárasztó akinek kicsi a "tűrőképessége".Amúgy meg inkább azokat tudom nagyon sajnálni aki tud otthon unatkozni,mert én soha nem szoktam.
2013. ápr. 18. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
54%
Igen így működik és a főnökök többsége ezért nem is veszi vissza a kismamát mert tudja, hogy egyik napról a másikra otthagyta, akkor máskor hogy számítson rá mint dolgozóra.
2013. ápr. 18. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
77%

Igen, így működik.Nekem három terhességem volt, és az elsőnél is rögtön táppénzre kellett! mennem, mert erős vegyszerekkel dolgoztam, és más hely nem volt ahova tehettek volna.Nem volt kérdés a táppénz.Bele voltam betegedve, hiányzott a társaság stb...Sajnos vetélés lett a vége, így a többi terhességnél automatikusan táppénz volt.

Én annyira irigyeltem mindig is azokat a kismamákat akik szülésig dolgozhattak.És nem értem azokat akik a semmire mennek táppénzre, én is ismerek ilyet, és be is vallotta hogy semmi baja, még csak rosszullét sem, nincs kedve dolgozni, ennyi.Hát így működik.

2013. ápr. 19. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!