Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 22 hetes terhes vagyok, most...

22 hetes terhes vagyok, most tudtam csak lerakni a cigit, már nagyon késő?

Figyelt kérdés
Eddig próbálkoztam, sikerült is csökkenteni a napi adagokat, a napi egy doboz cigit havi két dobozra csökkentettem, viszont tudom, hogy ez is nagyon sokat árt a babának. Most sikerült végleg letennem, de nagyon szégyenlem magam. Volt más is ilyen helyzetben? Nagyon lelkiismeret furdalásom van, de már nem tudok vele mit tenni. Nagyon késő van?
2013. ápr. 23. 05:42
1 2
 1/18 Saskia86 válasza:
30%
Szia sajnos én is cigizek én most léptem a 18 hétbe,próbálkozom a leszokással de eddig sajnos sikertelenül.De a tesztjeim jók tehát a baba egészséges.Ha ez megnyugtat a barátnőm egész terhesség alatt cigizett és egy egészséges kislányt hozott a világra.De szerintem jól tetted,hogy leszoktál,bárcsak nekem lenne ilyen akaraterőm.
2013. ápr. 23. 06:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
55%
Sosem késő! Én nagy dohányzás elleni vagyok, mert sosem dohányoztam, de nagyon nagyon büszke lehetsz magadra, hogy letudtad tenni, még akkor is ha picit később. Minden egyes száll amit nem szívsz el nem árt a babának. Nem mondom, hogy nem árt a babának, mert kis sújt okoz, de ez is úgy van, hogy nem mindegy hogy az amúgy 4000g-os baba születik 3000g-mal, vagy az amúgy 2500g-os baba születik 1500g-mal. Felejtsd el a cigarettát, egyél sok gyümüt, zöldséget és nem lesz semmi gond.
2013. ápr. 23. 06:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
67%

Jobb később, mint soha!

Még így is sokat tettél a babádért! A 2 doboz egy hónapra pedig nem olyan vészes. Napi egy 1-3 szál még belefér(t). Tekintve, hogy a leszokással járó stressz károsabb. Persze ez nem jelenti, hogy akkor kezdd újra, véletlenül sem, de ez így jó. Lecsökkentetted, leraktad, büszke lehetsz magadra! Sokan erre sem képesek.

Bár mi férjemmel terveztük a babát, és együtt, fél évvel a fogantatás előtt leszoktunk. Sok anyukát ismerek aki menet közben tette le, vagy egyáltalán nem és nem is csökkentette (mondjuk ez utóbbin esetben kevés gusztustalanabb dolog van, mint egy anyuka kezében cigivel, 40 hetes pocival) egészséges gyerekeik születtek. Többnyire.

No mindegy. Eltértem. Szóval örülj neki, hogy sikerült teljesen lerakni!

2013. ápr. 23. 06:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
63%

mesélnék valamit hátha valakinek megadja a kezdő lökést a leszokáshoz! Mindezt úgy hogy napi 2 doboz cigit szívtam, utolsót akkor szivtam el még vártam a teszt eredményét!

Anyukám testvére cigizett terhesen, most 27éves fia 5éve gyereket szeretne, de nem lehet neki, kismillio vizsgálat és visszavezethető az édesanya terhesség alatti dohányzásához.... hát köszi mama:(

Barátnőmmel egyszerre szültünk 8nappal szült hamarabb mint én, nekem most 3 éves az egészséges fiam, neki is most 3 éves a kisfiam, aka fogyatékos, nem beszél nem szobatiszta, most kezdett el totyogni! És igen a terhesség alatti dohányzásás okozott oxigénhiány miatt.

Lehet nyugtatni magatokat, hogy többet árt ha idegrskedsz, mont pár cigi, de szerintem aki 9jónapig nem tudja a gyereket nézni az ne szüljön!

Sajnálom ha valakit megbántottam ezzel, de a gyerek legyen az első! Szülés után szokj vissza, kit érdekel? Az már a te egészséged nem az ártatlan gyermekedé!

2013. ápr. 23. 06:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
29%
Elnézést a hibákért, telefonról írok, siettem, mert lehet pont a barátnőm miatt de nagyon feltud húzni ez a téma
2013. ápr. 23. 07:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
24%

Szia.


Először is NE SZOKJ LE TERHESSÉG ALATT!


Én ezért olyan letolást kaptam, hogy csak pislogtam!


Mikor rákérdezett a dokim, hogy dohányzom-e egyből mondtam, hogy már nem, megkérdezte mióta nem, és mennyi ideje voltam aktív dohányos, napi kb hány szálat szívtam.


Hát 8 év dohányzás volt a hátam mögött, 1 hét teljes megvonás a cigitől és napi 1 doboz ment el.

Az orvos majdhogy leordította a fejemet, hogy nem vagyok normális.


UGYANIS:

1./ a megvonás miatt a magzatnak/babának elvonási tünetei lehetnek ez a pici idegrendszerére hat ki (ugyanúgy ahogy egy felnőtt feszültebb-ingerlékenyebb), és későbbi hajlamra is vezet(het)


2./ a szervezete nikotinpótló anyagot termelhet, mint minden felnőttnek ezért van a nikotinpótló tapasz (amibe én nem hiszek) de ha nincs akkor a szervezetben lévő anyagokból próbál elállítani


Tehát keress fel több orvost, több védőnőt, és járj utána, mert sokan nem hiszik el, de nem szabad teljesen leszokni, én is több orvosnál jártam vannak érvek/ellenérvek, de kb 8 megkérdezett személyből 5 mondta hogy ne tegyem le, nekem ez elég volt, napi 2-4 szálra csökkentettem a cigimet, és egészséges 3.49 dkg egészséges kislányt hoztam a világra. Mivel te fokozatosan tetted le, ezért szintén elbeszélgetnék egy védőnővel ezekről.


Én sem gondoltam volna hogy mennyivel többet tudok ártani a babának ha egyből leteszem, mintha fokozatosan csökkentem, de nem hagyom abba. Elgondolkodtató, ha már csak azt nézzük egy felnőttre milyen hatással van a megvonása.

2013. ápr. 23. 07:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
60%
Elvonási tünetei lesznek, de akkor még jobban ha márszületett!
2013. ápr. 23. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
15%

07:04-es vagyok !!


Én nem fogok ezen vitatkozni, nekem ezt mondták, másnak mást mondtak.

Vannak akik elítélik a dohányos kismamákat, vannak akik nem.


Jobb esetben egy kisbaba szopizik, ez az anyag az anyatejbe is bekerül!

Nekem azt mondták, hogy csak szoptatás alatt szokjak le teljesen, mert ha leszokom szülés után, a szervezetemben van annyi hogy a babának is fokozatosan csökkenjen, tehát a picitől is fokozatosan van megvonva, ezért neki nem lesz elvonási tünete, és így már az édesanya "elvonási tünete" nem hat ki a babára.

2013. ápr. 23. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
81%

Érdekelne dohányzó kismama, melyik dokik mondták ezt? Nevük? Írhatod priviben is, hogy ne járasd le őket nyilvánosan! Védőnő vagyok, és ekkora hülyeséget nem hallottam. Olyat igen, hogy szülés után leszokott, és a baba "ingerlékenyebb", sírósabb stb volt. Mindezt a nikotinelvonásra vezették vissza. Már csak azért is, mert a dohányzás csökkenti a tejtermelést, tehát így azon keresztül sem kapta meg a "szükséges adagot" Normális esetben pedig 10- 20 hetes magzat még nem szokott hozzá. Mivel még olyan idegrendszere sincs, ami miatt függő lenne.

Mindegy. Nagyon igaz, hogy rettentően felelőtlen és önző, aki nem tud leszokni, nem tudja legalább visszaszorítani (max napi 3), végső esetben legalább e-cigire áttérni.

5- ös válaszoló, én is azt mondom, hogy a legjobb, ha teljesen leszokik, de ha ideges sokat, stresszel, akkor azt a napi 2 szálat (2 doboz kb annyi egy hónapban, kevesebb) inkább szívja el. Persze van millió alternatíta, e-cigi, amiből lehet nikotinmentes is, és akkor a mozdulatot pótolja (mivel sokszor az hiányzik a legjobban. Sokan akik leszoknak elkezdenek rágózni, szotyizni stb...) , és rengeteg egyéb.

2013. ápr. 23. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
74%

Nem is értem, hogy ki akar függő babát szülni??? Paff.


Bocsi az összevisszaságért, de a ne szokj le nagyon felhúzott.

2013. ápr. 23. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!