Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 22 hetes terhes vagyok, most...

22 hetes terhes vagyok, most tudtam csak lerakni a cigit, már nagyon késő?

Figyelt kérdés
Eddig próbálkoztam, sikerült is csökkenteni a napi adagokat, a napi egy doboz cigit havi két dobozra csökkentettem, viszont tudom, hogy ez is nagyon sokat árt a babának. Most sikerült végleg letennem, de nagyon szégyenlem magam. Volt más is ilyen helyzetben? Nagyon lelkiismeret furdalásom van, de már nem tudok vele mit tenni. Nagyon késő van?
2013. ápr. 23. 05:42
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
9%

Az én lányom már 7 éves, 2 védőnő és 3 nőgyógyász mondta ezt, és akkor még nem volt e-cigi, tehát mindenki döntse el maga mit lát a jobbnak, nem kell engem elítélni!!

A 8 évi dohányzásom egyik napról a másikra letettem a terhességem miatt és a megkérdezett orvosok véleménye miatt szívogattam a 2-4 szálat, és tisztelt védőnő, mint írtam nem doboz számra szívtam, csak 2-4 szál/nap.


Nekem sosem volt gondom a leszokással, nálam fejben dől el, ha egyik nap úgy gondolom holnaptól nem gyújtok rá, akkor az úgy is van.


Már 15 éve kezdtem dohányozni, 8 év szülés előtt (ebből 1.5 év cigi nélkül) szülés óta 7 év, ebből 3 év cigi nélkül, jelenleg 2 éves nem gyújtottam rá, és szoptatás alatt 1 évig nem cigiztem, mind 3 alkalommal egyik napról a másikra.

1 védőnőnek és egy orvosnak a nevét pedig priviben nagyon szívesen elküldöm, megkeresem a kedvéért, és beszélgessenek el, gondolom maga sem dohányzik.

2013. ápr. 23. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
87%

A "ne szokj le, mert ideges leszel, és azzal ártasz" c. okoskodás mindig felpiszkált. Egy 4-5-6 hetes terhességben még nem látod el bevitt anyagokkal a gyermekedet, ergo nincsenek elvonási tünetei, nincs idegrendszere, amire hatni tudnál, ilyenkor kellene leszokni, már ha korábban nem sikerült.


Minden kismama előtt le a kalappal, aki bármikor is leteszi a cigit, legyen az akár 35 hetesen. Ne kezdjük már szajkózni egy frissen leszokottnak, hogy tilos letenni, mert árt a gyerekének vele.

2013. ápr. 23. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
69%

Akkor nem most mondták. A tudomány fejlődik. (30 éve pl azt írták- pedig ráadásul többnyire erős, tömött cigik voltak-, hogy jó ha a kismama leszokik a dohányzásról, de nem szükséges csökkenteni sem. Jó. 7 év, és 30 között van különbség.


egy ami erről szól

A dohányzó kismama minden egyes cigaretta elszívásával – az egyéb méreganyagok vérkeringésbe juttatásán túl - az élethez szükséges oxigént veszi el magzatától. A dohányzó anyák esetében bizonyítottan megnő a koraszülés kockázata és az, hogy a gyermek kis születési súllyal látja meg a napvilágot. Mindkét esetben éretlenebb és a környezet hatásaival szemben is védtelenebb újszülöttel „állunk szemben”. Számos vizsgálat hívja fel a figyelmet arra, hogy a dohányzás következtében megnő a halvaszületésnek és az újszülöttkori halálozásnak (bölcsőhalál)

az esélye is. Érdemes még a gyermekvállalás előtt lemondani eme káros szenvedélyről,

hiszen így van ideje tisztulni az anyai szervezetnek, és jelentős mértékben csökken

a fentebb vázolt következmények kialakulásának az esélye. Ne feledkezzünk meg a passzív dohányzás károsító hatásáról sem, kerüljük a füstös helyeket, a zárt térben dohányzó embertársakat!

még egy:


Ha már a bornál tartunk, nagyon fontos néhány szót ejteni az alkoholfogyasztásról és cigarettázásról. Mind az alkoholt, mind pedig a dohányt is szokták legális drogoknak nevezni, s ez a megnevezés bizony nem áll messze az igazságtól. A cigarettában levő nikotin erős méreganyag, összeszűkíti a végtagok véredényeit, fokozottabb munkára kényszeríti a szívet és ami a legfontosabb: az alkoholhoz hasonlóan függőséget okoz! Az erős dohányos vagy sok alkoholt fogyasztó anyák szervezetében felgyülemlő káros anyagokból a gyermeknek is jut, s előfordul, hogy az újszülött már születésekor alkoholista vagy nikotinfüggő. Persze, már ha eljut odáig, hogy megszülessen, hiszen ilyen esetekben sokkal magasabb a vetélés vagy a rendellenes fejlődés esélye. Mivel a méreganyagok nem ürülnek ki napok alatt az anya szervezetéből, ajánlott már teherbe esés előtt lemondani ezen káros szenvedélyekről. Az alkohol és cigaretta rendkívül veszélyesek a fejlődő babára nézve, ezért ha már úgy estünk teherbe, hogy nem hagytuk el rossz szokásainkat, igyekezzünk minél hamarabb csökkenteni a cigiszünetek gyakoriságát és az alkoholt, ha lehet, mellőzzük. Természetesen ez nem megy egyik napról a másikra, ám a tudat, hogy a bennünk fejlődő babát minden egyes cigarettával mérgezzük, segítségünkre lehet a leszokásban. Az alkohol túlzott fogyasztása szintén szigorúan kerülendő, ám mint ahogyan korábban is említettem, ha egyébként egészségesen élünk, egyszer-egyszer egy pohár minőségi vörösbortól még semmi baja nem lesz a pocaklakónak.


Ez most csak 2, bárki számára elérhető cikkből kiragadott részlet.

Pár saját gondolat:

A terhesség első kb. 7 hetében az embrió nem kap a cigiből, mivel még nincs közvetlen kapcsolat (ekkor kezd kifejlődni a köldökzsinór), tehát eddig nem árt neki igazán. Ilyen idősen egy nő már alapesetben legalább 2 hete tudja, ennyi idő alatt akár le is teheti úgy, hogy a kicsi semmit nem kapott belőle. Lehet hirtelen.

Ha pedig a te logikádat nézzük, akkor is pár hét alatt el lehet jutni oda, fokozatosan, hogy napi fél doboz- 5 szál- 2- 1- 0. 5 hét alatt simán. Még gyorsabban is, ha csak minden másnap 1 szállal szív kevesebbet az anyuka. És akkor fokozatos a dolog. Aztán a nikotin viszonylag gyorsan kiürül.

Egyébként a nikotin okozza a függőséget, ezt tudjuk, így születik függő baba.

A szén- monoxid pedig oxigénhiányhoz vezetHET. Nem mindig, de gyakran.

Az pedig már csak mellékes, hogy aki végigbagózza a terhességet, lehet egészséges babát szül, ellenben ugye később gyakrabban fordul elő asztma, allergia stb. (még ha csak pár szál cigit szívott is el).

A függőség kialakulása amúgy felnőttnél sem pár hét (magzati korban sem, 9 hónap alatt azért már igen)


Abban én is egyet értek, ahogy írtam is, A terhesség egy részében 1-3 szál cigi kevesebbet árt, mint a teljes leszokás. DE! Nem a magzatnál kialakult függőség miatt, hanem az anyai stresszhormonok miatt, amik az elvonással járnak, és átkerülnek a babába.

Egyébként ha ilyen káros lenne hirtelen leszokni, ahogy írtad, nem lenne sok nő, aki nem is kívánja a cigit.


Na, ez megint összevisszára sikeredett, megint elnézést kérek érte.

2013. ápr. 23. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
76%
Szia! Nem késő GRATULÁLOK, ügyes vagy!!!!! Én is nagy dohányzó vagyok, 15 éve :( (most már remélem csak VOLTAM) és le tudtam tenni a cigit az első terhességemnél (ott sajnos a 11 hónapig tartó szoptatás után újra folytattam) és most is LERAKTAM!!!! Egy pár nap és rájössz, hogy milyen jó így, mert nem lesz lelkiismeret furdalásod sem többek között! ÜGYES VAGY, KITARTÁST!!!! :)
2013. ápr. 23. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
Nagyon sokan nem tudják letenni...Büszke lehetsz magadra ,h sikerült Gratulálok!!!Én soha nem dohányoztam ,de nem lehet egyszerű letenni
2013. ápr. 23. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
36%

6-os ne haragudj, de akkora butasagot irtal, butabbnal butabb orvosokrol, szegyen az ilyen, el kell venni az engedelyet az olyan orvosoknak. Ez szerintem csak Mo.-on van, hogy maradt par ilyen hulye orvos. Nekem a szuleim, a csaladom orvsok es egyertelmu, hogy LE KELL SZPKNI. Mekkora butasag. Ez felhaboritott. Es igen, aki fdohanyzik terhesseg alatt, orokre tpnkre teszi a gyereke egeszseget. Itt mar leirtak paran hogyan. Lesz kovetkezmenye, van akinek egeszseges babaja szuletik, de ne jatszunk mar orosz rulettet a gyerekunk eletevel. Amugy, ha egeszsegesen is szuletik, elobb utobb elojon, ha nem 1-2 evesen,ehet, epp 20-30 evesen. Egyertelmuen karos, ez egy teny, pont.

Kerdezonek pedig,jo, hogy leszoktal! Biztos, hogy nem tett jot ez a 22 het, de jobb , mintha vegig cigiztel volna.

1esnek meg annyit, hogy milyen tesztekrol beszelsz??? Csak nehany betegsegre szurnek, sajnos, sok mindent sem az uh, sem a labor nem tud megallapitani. Es foleg genetikai betegseget szurnek, semmi koze a cigihez.

2013. ápr. 23. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
69%
Sose késő a lényeg az hogy sikerült. Én három napja vagyok "tiszta" és hét hetes kismama. Előtte hat évig szívtam napi egy dobozzal. A fiammal is elment napi két három száll. Erre egyáltalán nem vagyok büszke. Most azonban azt mondtam itt a vége állj és letettem. Mostantól egyél sok egézséges dolgot ne idegeskedj és gondolj pozítiv dolgokra. Nem lesz semmi baja a babádnak. S ne szégyelld magad, légy büszke rá hogy sikerült. Nem mindenkinek jön össze sajnos. Boldog baba várást.
2013. ápr. 23. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 Ananke ***** válasza:
100%

Sziasztok!

Én ahogy megtudtam,hogy babát várok onnantól kezdve nem gyújtottam rá.Leszokni csak úgy lehet ha megfogod és leteszed ennyi,nincs benne semmi nagy titok.Én elítélem a dohányos kismamákat.Nem hiszem el,hogy ennyit nem tud megtenni a saját gyerekéért!/hosszú ideig dohányoztam!/

2013. ápr. 24. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!