Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Súlyos családi problémák...

Súlyos családi problémák miatt mégsem tudom megtartani a babát. Hogy működik az "ügyintézés"?

Figyelt kérdés
Nem tudom megtartani a kisbabát fent említett elég súlyos problémák miatt. Sokáig, szinte a végsőkig húztam a dolgot, reménykedtem, hogy megoldódnak a dolgok, de nem. Ha a családsegítő szolgálatnál megkaptam a szükséges papírokat és sürgősséggel kérem a beavatkozást, akkor van esélyem arra, hogy picit megsürgetik a dolgot? Miután biztos lett, hogy nem tudom vállalni a kicsit nyilván én sem szeretném a végtelenségig húzni. Esetleg, ha magánúton (egy magán klinikán) csináltatom meg, akkor lerövidül a várakozás időtartama? Legyen szíves csak az válaszoljon, aki arra tud választ adni, amit kérdeztem, mert ítélkezésre és alaptalan vádaskodásra idegen emberektől nincs szükségem, elég baj ez így is nekem. 9 hetes vagyok és a baba évek óta tartó fog.gátló szedése mellett fogant.
2013. ápr. 24. 13:23
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
33%
én azért megkérdezném, az örökbeadás, mint opció?
2013. ápr. 24. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
12%
Miután ki vannak a papírok nőgyógyász által töltve el kell menni az ANTSZ-hez (helyi) beszélgetésre, és három nap múlva a második beszélgetésre, akkor megkérik az időpontot a terhesség megszakításra és egy két nap alatt meg van az egész. Nagyon sajnálom, hogy ilyen döntést kellett meghoznod!:( Kitartás!
2013. ápr. 24. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
A magánutat nem tudom mennyivel gyorsabb és drágább. A "sima sztk-s" út a következő: orvos megállapítja a terhességet. Elmész a családvédelmishez, elbeszélget veled. 3 nap múlva visszahív (ennyi a kötelező várakozási idő). Visszamész a befizetett csekkel (32000ft), kitölti a papírokat, mehetsz vissza rögtön a dokihoz, hogy írjon ki egy időpontra. Neki mondhatod hogy minél hamarabbra tegyen, aztán vagy tesz, vagy nem. Ad egy időpontot, de ez max 2 hét lesz, főleg hogy már most 9 hetes vagy, szerintem nem is lesz 2 hét, 1 héten belül megcsinálják. Ennyi.
2013. ápr. 24. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Szerintem a nőgyógyászod kérdezd, hogy lehet-e sürgetni, de még van 3 heted, szerintem belefér. Max. tényleg menj el egy magánklinikára, szerintem ott nem is nagyon kell várakozni, jó pénzért mindent.

Esetleg még a védőnőt kérdezd meg, talán tud segíteni az ügyintézésben.

2013. ápr. 24. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítséget!
2013. ápr. 24. 13:39
 6/11 anonim ***** válasza:

Én tavaly jártam így.

Fogamzásgátló mellett lettem terhes, nőgyógyász megerősítette a terhességet. Nem szerettük volna megtartani, van már 2 fiam, és féltem, hogy a gyógyszertől lesz valami baja.Mondtam az orvosnak, hogy elvetetem, kaptam egy papírt, meg időpontot a családsegítőbe,ahova elmentünk. (én ekkorra már meggondoltam magam, férjem nem)

Ott beszélgetés egy hölggyel, rábeszélés, hogy tartsuk meg. Megtartottuk

Ha nem így döntöttünk volna, kaptunk volna még egy időpontot a családsegítőbe, ott megint rábeszéléses történet van, azt, ha mindenképp el akarjátok vetetni, akkor újra nőgyógyász, és ott megbeszélitek a műtét időpontját.

Biztos jó okod van rá, hogy így döntöttél/tetek, kitartást és erőt kívánok!

3 fiús anyuka

2013. ápr. 24. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm. A párom mióta pozitívat teszteltem, egyszerűen eltűnt itthonról. Háromszor tudtam eddig utolérni, pedig már kb. 2 hónapja tudjuk a dolgot. Rengeteget gondolkoztam, egyedül sem a lelki, sem az anyagi oldalát nem tudnám megteremteni a baba életének, úgy ahogy megérdemelné. Nem beszélve arról, hogy nem terveztük, eszünkben sem volt még a családalapítás. Nyilván a kapcsolatomnak így is vége, mert ilyen emberre nincs szükségem. Nekem nincsenek szüleim, akik segíteni tudnának a nevelésében. Nem beszélve arról, hogy SZTK-s UH-n jártam először 2 hete, ahol 5 hetes terhesség volt feltüntetve a leletemen. Most kéne csak megint visszamennem, de tudtam, hogy ez szinte lehetetlen ezért múlthéten elmentem magánrendelésre, ahol közölték 8 hetes vagyok. Ma már 9... a 6 helyett, amit ha elhiszek, azt hiszem van még időm bőven gondolkozni. Most rohanhatok minden nap az ügyintézés miatt, mint egy őrült. Borzasztó egy dolog ez, főleg lelkileg....
2013. ápr. 24. 14:03
 8/11 anonim ***** válasza:

Igen emlékszem a kérdésedre,hogy a párod kifizette már a magán kh-zat is stb.

Azt hittem megoldódott a probléma de úgy látszik nem.

Vetesd el mert sajnos rá erőszakolni nem tudod,de NE MARADJ ILYEN EMBERREL!!

Te sokkal normálisabb társat érdemelsz,hidd el.

Kitartás.

2013. ápr. 24. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Nagyon sajnálom, ami veled történik. Nem lehet könnyű neked! Remélem, hamar boldogságra találsz!
2013. ápr. 24. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Sajnálom, hogy egyszerre két embert is elveszítesz az Életedből, legfőképpen a gyermeked, mert pasi akad ezer is...

Csak sok erőt kívánok neked és mielőbb lelj boldogságra! Kitartás!

2013. ápr. 25. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!