Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mi alapján fogják számolni a...

Mi alapján fogják számolni a TGYÁS-omat?

Figyelt kérdés
2013.április 4-től gyesen vagyok a kisfiammal,de várjuk a kis tesót aki 2013.október 31-re érkezik(elvileg). Segítenétek Nekem,hogy mi alapján fogom kapni a TGYást a pici után és akkor a nagy után a gyes már nem jár? Hogy van ez? Lenne lehetőségem gyes mellett 6 órában bejelentett munkát végeznem,de arra is van lehetőségem,hogy amíg nem szülök meg és bírok dolgozni lemondjak a gyesről és visszamenjek 8 órába.Hogy járok jobban? Nagyon köszi a segítséget,mert kicsit elvesztem már a sok adatba amit találtam a neten.
2013. ápr. 26. 17:33
 1/2 anonim ***** válasza:
Egy biztos, hogy egyszerre csak egy ellátás jár. Így vagy a nagyra veszitek igénybe a gyest vagy a kicsire a tgyás-t. Egyszerre kettőt nem lehet.
2013. ápr. 26. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Anyagilag úgy járnál a legjobban a 2. baba utáni TGYÁS és GYED tekintetében, ha a 2 baba közt összeszednél 180 bérezett napot 8 órás munkával, mert akkor ez alapján kapnád az ellátásokat. Ha 6 órásban van meg a 180 nap akkor a 6 órás bér alapján kapnád. A 6 órás munka mellett valóban jár a GYES is, de ha már kapod a második baba után a TGYÁS-t/GYED-et akkor már nem jár.

Amit semmiképp ne tegyél: ne legyél a naggyal csak GYES-en 180 napot elérő időtartamig, mert akkor csak minimálbér után kapnád a 2. baba után az ellátásokat. (Ha 6 órás munka mellett vagy GYES-en akkor mindegy meddig, mert akkor a GYES mellett van biztosítási jogviszonyod is.)

Szóval ha úgy gondolod hogy bírod, akkor menjél vissza 8 órában, de akkor pár napon belül munkába kell állnod és szinte végig kell dolgoznod a terhességet hogy meglegyen a 180 bérezett nap (szabadság is beleszámít), és ez még a végén is elbukhat azon, ha esetleg megszülsz a 179. napon.

Ha nem jönne össze a 180 bérezett nap a 2 baba közt akkor a szerződés szerinti béred 70%-a, de max. a minimálbér 2xesének 70%-a lesz a TGYÁS és a GYED bruttója a 2. baba után. Bárhogy is döntesz, lényeg hogy maximum 179 napig legyél GYES-en ha mást nem csinálsz mellette.

2013. ápr. 26. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!