Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Benőtt lábujjköröm, nagyon be...

Benőtt lábujjköröm, nagyon be van gyulladva, mit tehetnék vele? Valami ötlet? 26 hkm

Figyelt kérdés

Már vagy 15 éve nem volt ilyenem, előtte viszont kétszer is kellett műteni a lábujjamat, mert nagyon csúnyán benőttek a körmeim, azóta tudom hogyan kell vágni, hogy ne legyen gond...


Most viszont csak begyulladt...


Tettem rá éjszakára dunszt kötést bele paradicsomot, hogy hátha kiszívná, és ki tudnám vágni a körmöt, de egyszerűen annyira fáj, hogy meghalok... :)


Próbáltam kiműteni, már le is jegeltem, de nem segít, így is nagyon fáj, és nagyon kicsi hiányozna, hogy kiszedjem, de egyszerűen nem tudom kihúzni mert megszülök annyira fáj.. Elég gennyes, már közben valamennyi jött is belőle...


Nincs valami ötletetek hogyan érzésteleníthetnék házilag, hogy ne kelljen megműttetni?


Nem akarnám sokáig húzni a dolgot, mert mégiscsak gyulladás, és nem akarom, hogy gondot okozzon a babámnak..


De műttetni meg nem akarom mert ott is csak jegelő spray-t fújtak rá, és semmit se ért... akkor is majdnem megszültem... ha legalább injekciót adnának...


26 hkm


ui. tudom hogy annyira nem ideillő a kérdés, de mivel babát várok nem akarok hülyeséget csinálni...


2013. ápr. 27. 11:42
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
53%

fúúúú,teljesen együtt érzek. az egész terhesség alatt azon taktikáztam,hogy és mikor vágjam ki a sarkát,mert ha már nem érem el,akkor gyorsan benő.

sajnos új tippet nem tudok adni,én is csak ezeket ismerem. tudom mennyire fáj,de én hosszú napok kínlódása után mindig ki tudtam szedni,még ha sírtam is a fájdalomtól és vérzett,mint a fene... :S kitartást kívánok!!!

2013. ápr. 27. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Menj el dokihoz, előre adj neki 5000-et borítékban, s mondd hogy kérsz érzéstelenítőt, nekem adtak lidokain injekciót, semmit nem éreztem!!!
2013. ápr. 27. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

Sajnos lehet a doki lesz a vége, mert nem akarom, hogy még rontsak is a helyzeten... mert ugye leszarnám én és valahogy kiműteném, ha nem lennék terhes... csak félek, hogy elfertőződik vagy valami...

Ráadásul a hasamtól alig tudok hozzá lehajolni, az is egy kínlódás..


Hétfőn megyek a dokihoz, hátha el tudnám intézni az injekciót.. Hátha nem is kell érte fizetni se.. Megmondom, hogy én megszülök, ha anélkül csinálja.. már így is nyílik a méhszájam, nem szeretnék gondot..

2013. ápr. 27. 12:13
 4/11 A kérdező kommentje:
Ha nagyon ellenkezik, akkor adok egy kis pénzt... hátha az meghatja...
2013. ápr. 27. 12:15
 5/11 A kérdező kommentje:
Mindenkinek zöld kéz ment, nem én pontoztam le!!
2013. ápr. 27. 13:01
 6/11 anonim ***** válasza:
Mindenkeppen az orvost ajanlom, es ha mashogy nem, akkor lefizetni, hogy adjanak injekciot. Ez veszelyes is lehet, begennyesedhet, elfertozodhet, stb. Babara nezve sem jo, ha begennyesedik, nagyon magas lazzal is jarhat.
2013. ápr. 27. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Lábon a körmöket ugye egyenesen szabad csak vágni a sarkokból nem , mert ez sajnos benövéshez vezet! Nekem is szokott lenni néha igaz nem gennyes csak érzem , hogy fáj és piros egy kicsit! Ilyenkor bekenem tetran kenőccsel. De a te esetedben lehet kenegetném pár napig, de ha nem javul akkor irány a doki! Semmi kép se piszkáld feszegesd, próbálj olyan cipőt felvenni ami nem nagyon szoros. Esetleg olyat is csinálhatsz, hogy tetran , gézlap rá erre vizes vatta és ezt erre ráhúzni egy zacsit és lekötni. Jobbulást!
2013. ápr. 27. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Ha megteheted, keress fel egy lézersebészetet. Nekem 6 éve volt ilyen problémám (mondjuk terhes nem voltam). Lefújták egy ilyen jegelőspray-vel a lábujjam, utána pedig injekcióban kaptam lidocaint (a tűt nem éreztem a lábujjamban,viszont mikor befecskendezték, utána feszített).Aztán a benőtt körömrészt lézerrel eltávolították! (Annak idején 10e HUF volt ez a procedúra.)
2013. ápr. 28. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Na voltam a dokinál, műteni kell.. szóval valószínűleg még a héten meg lesz csinálva... de a dokim azt mondta, hogy Ő úgy tudja, hogy helyi érzéstelenítővel csinálják... hát remélem :D
2013. ápr. 29. 11:15
 10/11 A kérdező kommentje:
Kértem időpontot, csütörtök délelőtt meg is csinálják, de nagyon fosok :D
2013. ápr. 30. 10:41
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!