Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 22 hetes terhes vagyok,...

22 hetes terhes vagyok, veszélyes a babára vagy rám a bárányhimlő?

Figyelt kérdés

Kisfiam bárányhimlős lett.

Én még soha nem voltam az (29 éves vagyok), a 6 évesem sem.

Van okom aggódni?Egyik szakember szerint ha már kijöttek a pöttyök nem fertőz, csak addig.Másik szerint utána is.

Valaki azt mondja a várandós anyuka védettebb állapotban van, nem lehet baja, más azt, hogy veszélyes a magzatra, ráadásul ha felnőttként kapjuk meg az nagyon nem jó.

Merjem a nagyfiamat oviba vinni?(Még semmi jele, h lenne nála, de a kicsi nagyon pöttyös).

Én menjek háziorvoshoz?Mennyire veszélyes?



2013. ápr. 27. 14:43
 1/9 anonim ***** válasza:
2013. ápr. 27. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Üsd be a Google-be,hogy bárányhimlő terhesség alatt,és választ kapsz a kérdéseidre!
2013. ápr. 27. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Rád és a babára igen, veszélyes a bárányhimlő!!!!

A nagyot nem vinnéd oviba, mivel már biztos elkapta, csak meg nem jöttek ki a pöttyök, s mivel fertőző beteg van a családban, nem is hiszem hogy mehet oviba!!!

É a helyedben elköltöznék otthonról vagy a nagyiékra bíznám a gyerekeket!!

2013. ápr. 27. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Én is öt hónapos voltam mikor himlős lettem. Végig izgultam hogy mi lesz. De szerencsére nem lett baj és egézséges fiam született.
2013. ápr. 27. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Veszélyes a bárányhimlő, ha még nem alakult ki immunitásod felé, ezek szerint nálad ez a helyzet. Viszont ami szerencsés, hogy a második trimeszterben vagy, amikor a legkevesebb gondot tudja okozni. Az első trimben, és az utolsó van nagy baj, ha átjut a lépényen, de te most pont "jó időben" vagy, viszont a dokidat hívd fel jövő héten, hogy szükséges-e valamit tenned, extra vizsgálat, vérvétel, akármi.
2013. ápr. 27. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Én azt olvastam, hogy a bárányhimlő a legveszélyesebb a bárányhimlő a terhesség alatt. Én elvinném a gyermekem nagymamához ilyen esetben a gyógyulás idejére.
2013. ápr. 27. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Nincsenek sajnos nagyszülők, nem tudom hova vinni őket, na meg borzasztóan anyások, főleg betegen.Ha már 3. napja pötyös a kicsi,a nagy meg ki tudja mióta hordozza akkor már most szte hiába is költöznék külön a gyerekeimtől(???) az sem érne sokat.

Bár az orvos szerint vaóban szerencsés, h a 2. trimeszterben vagyok...Remélem nem lesz baj:(

2013. ápr. 27. 18:54
 8/9 anonim ***** válasza:
Az első trimeszterben vetélést okozhat, a másodikban fejlődési rendellenességet, utána kicsit fellélegezhetünk, csak az utolsó egy hónapban nem szabad megint elkapni, nekem így mondta a dokim. Kisfiam bölcsistársa lett bárányhimlős másfél hónapja, tettem fel én is kérdést a témában. Nekem a dokim csináltatott Torch tesztet, ez kimutatta, hogy tényleg nem voltam bárányhimlős,(azt mondják át lehet rajt úgy is esni, hogy csak 1-2 pötty jön ki és a szülők nem biztos, hogy észreveszik), fiamat nem fogtuk itthon,(mert ha már elkapta, úgy is mindegy) én szerencsés helyzetben voltam, el tudtam költözni a lappangási időre(nem volt könnyű, de kibírtuk). Azóta nem volt újabb bárányhimlős gyerek a bölcsibe. A torch-vizsgálatot tudom ajánlani, ez kimutatja, van-e ellenanyag a szervezetedben, tehát, hogy régen átestél-e rajta, és azt is hogy van-e friss fertőződés. Drukkolok, hogy ne kapd el: 18hkm.
2013. ápr. 27. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Ha még nem voltál, akkor igen. Feltétlen keresd fel a dokidat.

A lányaim egymás után estek át rajta most márciusban, azaz 4 héti tartott nálunk, de én már voltam régen, így nem volt gond. Mikor csak várható volt, hogy nem ússzuk meg, megkérdeztem a dokimat. Egyből azt kérdezte, hogy voltam-e, ha igen, nem lesz gond.

Minden jót! 37 hetes kismami

2013. ápr. 27. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!