Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Hová fajult a baba biznisz?...

Hová fajult a baba biznisz? Ekkora baj, hogy nem akarok fogadott orvost?

Figyelt kérdés

Első babás vagyok, egyelőre problémamentes a terhességem, budapesti kórházba járok terhesgondozásra. Folyamatosan azt tapasztalom, hogy az orvosok azt kérdezgetik van-e fogadott dokim, szeretnék-e? Szinte nem volt még olyan vizsgálat, amikor ezt ne kérdezték volna meg tőlem. Sorba szólítják be előttem a "fizetős" kismamákat, minimum 15 percet bent vannak. Engem ez nem zavar, mert szépen kivárom a sorom. Az viszont zavar, hogy a 12. heti uh-át 1 perc alatt megcsinálta a doki, saccperkb írta rá az értékeket a papírra, orrcsontot nem is írt, hogy van-e. (Még szerencse, hogy ezt a vizsgálatot profi helyen megcsináltattam máshol.) 22 éves vagyok, nekem nincs még olyan egzisztenciám, hogy minden terhesgondozásért 8-10 ezret csúsztassak a doki zsebébe, plusz X tízezret a szülésért. Sőt miért is fizessek pontosan?

- A vizsgálatok kötelezőek, mindenképp meg kell csináltatni. Mindenki érdeke, hogy egészséges kisbabák szülessenek.

- Otthon szülni tilos, tehát nekem is és az orvosnak is kötelessége kórházi keretek között "véghez vinni". (Nem mintha az otthonszülést támogatnám.)

- (Egyelőre) problémamentes terhesség esetében ÉN tehetek a legtöbbet azért, hogy a kisbabám egészséges legyen. (Vitaminok, egészséges életvitel..).


Akkor most miért is fizessek? Azért, mert az orvos a kötelességét végzi?

(Néhány éve volt egy mozgásszervi műtétem, ott a legjobb orvost választottam és neki fizettem. Mert ő nemcsak asszisztál, hanem TESZ a profi szaktudásával, modern, továbbképzéseken tanult műtéti technikájával azért, hogy jobb legyen.)


Haragszom. Mind az elkényeztetett, pénzhez szokott, a nemfizetőkkel flegma orvosokra. Mind az olyan kismamákra, akiknek szintén problémamentes terhesek és hozzászoktatják az orvosokat ehhez.


Ha jobb egzisztenciám lenne, én akkor is a babámra költeném azt a pénzt.

Hozzáteszem, hogy én is közalkalmazott vagyok, sokszor túlóráztam erőn felül, és nem kaptam semmilyen hálapénzt.


16 h km


2013. ápr. 29. 12:20
1 2 3 4
 11/39 A kérdező kommentje:

Magánügy? tény és való egy rendelésen például tényleg magánügy!

De itt, ahol név és arc nélkül igazán elmagyarázhatná valaki, hogy ha problémamentes a terhessége, akkor minek tömi a dokit?


Kovács Zsuzsás kommentelő, azt hiszem az én szakmámból is lehetne könyvet írni, például hogy miért érdemelnénk meg mi is, gyógypedagógusok a hálapénz? Diplomát végeztem én is, noha nem orvosit (aláírom és elismerem az orvosi diplomát!) mégis nap mint nap nehéz sorsú embereken segítek és mégsem sajnál senki, mikor a csekket kell befizetnem. De nekem nem ettől függ, hogy hogy dolgozom.

2013. ápr. 29. 12:40
 12/39 anonim ***** válasza:

"De itt, ahol név és arc nélkül igazán elmagyarázhatná valaki, hogy ha problémamentes a terhessége, akkor minek tömi a dokit"


Mert igényli, hogy a doki vele többet foglalkozón és azt megfizeti.

2013. ápr. 29. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/39 anonim ***** válasza:
61%

első vagyok, bár f@szán le lettem pontozva, akkor majd én elmondom, én miért járok magánhoz

világ életemben hozzá jártam, mivel pár éve megszűnt az SZTK-s rendelése (nem a nem fizetős), pár éve fizetek is érte

a doktornőben teljesen megbízom, kedvelem, emiatt nem akartam orvost váltani, megfordult ugyan a fejemben, de nem találtam szimpatikus, közelben lévő, általam előnyben részesített kórházban dolgozót/szülést levezetőt

úgy vállaltunk gyereket, bele volt kalkulálva a magánorvos, holott mondom, alapvetően nem magánra terveztük, így alakult

az én orvosom SZTK-s rendelésen így ugyanolyan volt, mint most, csak többen voltak nála, hiába az időpont, most nagyon betartja, hogy ne keljen sokat várni

mint utólag kiderült, nem is lesz problémamentes a terhességem, ezért duplán örülök, hogy így döntöttem, és igen, azt gondolom, ez magánügy, és hülyeség azzal foglalkozni, ki miért kihez jár

2013. ápr. 29. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/39 A kérdező kommentje:

10-es válaszoló!


A 12. heti uh egy elég fontos vizsgálat, így ott már tényleg én is úgy láttam biztosnak a baba érdekében, hogy fizetek!


De van mellette sok más vizsgálat, ahol problémamentes terhességnél "csak" rám néz az orvos, hogy minden rendben. És ezeken a vizsgálatokon problémám az, hogy flegma és gyorsan leráz. És ezt mind azoknak köszönhetjük, akik hozzászoktatták őket ehhez! Még ha akkora magánügynek is tartjátok ezt a tényt!

És tudod miért bánt ez? Mert azért a kis pénzemért én is ugyanúgy megdolgozom, mégsem jut eszembe különbséget tenni azok között, akiknek szüksége van a munkámra! Én is a közjóért dolgozom potom pénzért, igazán megérdemelném, hogy normálisan bánjanak velem.

2013. ápr. 29. 12:50
 15/39 anonim ***** válasza:
75%
Kérdező ez meg már csak hiszti. Azt írod, hogy ha megtehetnéd se fizetnél. Akkor miért baj az ha valaki megteheti és fizet is? Te eldöntötted, hogy nem akarsz akkor ez van. Magyarországon ilyen az egészségügy már vagy 20. éve.
2013. ápr. 29. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/39 anonim ***** válasza:
100%

"De itt, ahol név és arc nélkül igazán elmagyarázhatná valaki, hogy ha problémamentes a terhessége, akkor minek tömi a dokit"


Na kedves kérdező akkor nézzük. Ezt a fizetős dokiságot is lehet így, és lehet úgy csinálni. Ergo 26. hetet töltöm holnap, majd egy hét múlva megyek legközelebb az általam kiválaszotott orvoshoz. Eddig egyszer voltam, a 18. heti UH után. Van aki eddigre kb 8x látogat el magánorvosához. (Pl az egyik barátnőm most 14 hetes,eddig 4x volt a magándokijánál) Én sztk-ra mentem megállapítattni a terhességet, a 12. heti, meg 18 heti UH-kat maszek UH központban csináltattam, mert az sztk-s dokinál én is detto 2,5 percet töltöttem vizsgálatonként, s azt azért qrvára keveseltem. Eddig a maszek dokimnak 1x 8 000Ft-ot fizettem ki, és 12 hetem van hátra az eddig teljesen probláémamentes terhességemből. Én azért fizetek, mert azt akarom, hogy egy olyan ember legyen ott a szülésnél AKIBEN megbízok! Csupán ennyiért!Mivel nem szülök évenete 2x-3x , úgy gondolom igeneis meg kell engedjem magamnak, hogy megfizessem azt a biztosnágot, ami magának az ismerős orvosnak a jelenléte nyújt majd számomra. Én nem kétlem, hogy bármelyik orvos jól ellátna, de így is rühellem, már csak azt is, hogy az elmúlt időszakban 2 doki "turkált " bennem, én nem akarom hogy ismét egy vadidegen másszon belém könyékig. Én ezért fogok fizetni!

2013. ápr. 29. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/39 anonim ***** válasza:

Sajnos ez a probléma, amit felvetettél, az egész magyar egészségügyet érintő gond. Ha azt akarod, hogy normálisan ellássanak, meg kell fizetned a magánorvost. Nálunk ha szakrendelésre kérsz időpontot, 2-3 hónapra adnak. Persze ugyanaz az orvos, sokszor ugyanott, az SZTK-s rendelésére már másnapra behív, ha megemlíted, hogy magánrendelésre mennél.

A lányomat hónapok óta nem tudom elvinni a kötelező 1 éves szemészeti vizsgálatra, mert 2 hónapos intervallumra kapunk időpontot, amit előtte 2 nappal mindig lemondanak.

Én nagyon szomorúnak tartom ezt az egész helyzetet, és valószínűleg csak egyre rosszabb lesz!

2013. ápr. 29. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/39 anonim ***** válasza:
100%

Én se fizetős dokihoz jártam és velem nem volt lekezelő! Sőt!


Mindenkinek a maga tisztje eldönteni, hogy fizet, vagy nem és szintén a doki maga dönti el, hogy elfogadja e, vagy nem! Nekem aki sürgősségi császározott, fogadott doki hiányában az ügyeletes, ő nem fogadott el pénzt!


Keress másik dokit!

2013. ápr. 29. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/39 anonim ***** válasza:
100%

Úgy látom, hogy két küldön esetet kell figyelembe venni!1. Sztk- rendelésre jár a kismama és ott hálapénzt fizett az orvosnak

2. Magánrendelésre jár a kismama és ott az orvos munkadíját fizeti ki.


Az 1. pontban lévő esettel nem értek egyet, mert ha már az állam által finanszírozott ellátást veszi igénybe, figyelembe véve az ott nyújtott szolgáltatást, ott az orvos megkapja a saját fizetését, azért, hogy ellásson..Miért fizetne még a kismama? Többet akar, jobbat akar, nagyobb figyelmet? Akkor válassza a magánrendelést.


És itt jön számomra a 2. pont-mint magánrendelsek előnyei. Sokkal jobb ultrahangos gépek, jobb technika. A negyed órás nyűglődésemet is végighallgatják és türelmesen választ adnak a kérdéseimre.A lelkemmel is foglalkoznak, amit sajnos az állami ellátás érthető módon nem biztosít, ahogy a legmodernebb berendezéseket sem. Nem 2 perc a 12. hetes uh, hanem fél óra. Mindig egy oroshoz járok, aki folyamatosan figyelemmel tudja kísérni a testem legapróbb változásait is, mivel minden előző állapotom rögzítve van nála. Folyamatában lát és nem csak egy-egy pillanatnyi állapotomat, amiről döntenie kell. A terhesség pedig lehet, hogy problémamentes x ideig, de lehet, hogy azon túl (Isten ne adja!) felmerüllnek problémák.


Szerintem mindenkinek szíve joga dönteni, és azt sem tartom elképzelhetetlennek, hogy talál olyan orvost az állami ellátásban aki minden viz

2013. ápr. 29. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/39 anonim ***** válasza:

Elméletileg egyetértek.

Évekig jártam magánrendelésre fogadot orvoshoz, úgy éreztem kifejezetten jó orvos-páciens viszony van közöttünk.

Aztán a sors úgy hozta, hogy a 39. héten begyulladt az epehólyagom, belázasodtam, sürgésségi császárra lett szükség.

A dokim szabadságon volt, este 8-kor üzent, hogy nem fog bejönni.

Az ügyeletvezető műtött, aznap láttam életemben először.

A saját orvosom a bent töltött 5 nap alatt felém se nézett, amikor a folyosón összefutottunk, csak makogott, de utána sem jött be megnézni a babát. Életem egyik legnagyobb csalódsa a fickó.


DE!

Azóta megint magánrendelésre járok (ahhoz egyébként, aki műtött akkor), mert egyszerűen 8 órás munka és egy óvodás kisfiú mellet nem tudok fél napokat, napokat várni arra, hogy protekció hiányában bekerüljek egy 5 perces uh-ra vagy NST. Szomorú, de ez van.

2013. ápr. 29. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!