Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Hová fajult a baba biznisz?...

Hová fajult a baba biznisz? Ekkora baj, hogy nem akarok fogadott orvost?

Figyelt kérdés

Első babás vagyok, egyelőre problémamentes a terhességem, budapesti kórházba járok terhesgondozásra. Folyamatosan azt tapasztalom, hogy az orvosok azt kérdezgetik van-e fogadott dokim, szeretnék-e? Szinte nem volt még olyan vizsgálat, amikor ezt ne kérdezték volna meg tőlem. Sorba szólítják be előttem a "fizetős" kismamákat, minimum 15 percet bent vannak. Engem ez nem zavar, mert szépen kivárom a sorom. Az viszont zavar, hogy a 12. heti uh-át 1 perc alatt megcsinálta a doki, saccperkb írta rá az értékeket a papírra, orrcsontot nem is írt, hogy van-e. (Még szerencse, hogy ezt a vizsgálatot profi helyen megcsináltattam máshol.) 22 éves vagyok, nekem nincs még olyan egzisztenciám, hogy minden terhesgondozásért 8-10 ezret csúsztassak a doki zsebébe, plusz X tízezret a szülésért. Sőt miért is fizessek pontosan?

- A vizsgálatok kötelezőek, mindenképp meg kell csináltatni. Mindenki érdeke, hogy egészséges kisbabák szülessenek.

- Otthon szülni tilos, tehát nekem is és az orvosnak is kötelessége kórházi keretek között "véghez vinni". (Nem mintha az otthonszülést támogatnám.)

- (Egyelőre) problémamentes terhesség esetében ÉN tehetek a legtöbbet azért, hogy a kisbabám egészséges legyen. (Vitaminok, egészséges életvitel..).


Akkor most miért is fizessek? Azért, mert az orvos a kötelességét végzi?

(Néhány éve volt egy mozgásszervi műtétem, ott a legjobb orvost választottam és neki fizettem. Mert ő nemcsak asszisztál, hanem TESZ a profi szaktudásával, modern, továbbképzéseken tanult műtéti technikájával azért, hogy jobb legyen.)


Haragszom. Mind az elkényeztetett, pénzhez szokott, a nemfizetőkkel flegma orvosokra. Mind az olyan kismamákra, akiknek szintén problémamentes terhesek és hozzászoktatják az orvosokat ehhez.


Ha jobb egzisztenciám lenne, én akkor is a babámra költeném azt a pénzt.

Hozzáteszem, hogy én is közalkalmazott vagyok, sokszor túlóráztam erőn felül, és nem kaptam semmilyen hálapénzt.


16 h km


2013. ápr. 29. 12:20
1 2 3 4
 21/39 anonim ***** válasza:

19-esként folytatnám....


aki minden vizsgálaton jelen tud lenni, az egészségügyi intézmény a legmodernebb technikával dolgozik, figyelmesek a betegekhez, időt szentelnek rájuk stb.... .Ha talál valaki ilyet, az szerencsés és olcsón megússza. Valószínű, hogy te kedves kérdező ilyen helyre jársz és azért nem jut eszedbe fizetni még akkor sem,ha úgy éreznéd, hogy megteheted. De ezzel nincs semmi baj. :)

2013. ápr. 29. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/39 anonim ***** válasza:
0%
Az orvosokra nem kell haragudnod, mert nagyon alulfizetettek, persze nem pont a nőgyógyászok. Ha nem fizetsz, úgy is meg fognak vizsgálni, meg fogsz szülni, ez a te dolgod.
2013. ápr. 29. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/39 anonim ***** válasza:
100%

Leírom, én hogy jártam.


2. gyerekkel ahhoz a dokihoz jártam magánrendelésre, akinél az első ügyeletben született. Hogy miért? mert dolgoztam, és nem akartam napközben órákat (volt, hogy az elsővel 2 vagy 3 órát vártam) várni a terhesgondozóban és az uh-on napközben, kényelmesebb volt, hogy délután 5-re mentem, max. fél órát vártam és sorra kerültem. Ennek ára volt, de megérte. Pluszban ha bármi gondom volt, akkor csak 1 telefon.


Tavaly ikrekkel lettem terhes. Úgy gondoltam, ráérek még dokit választani. 2. uh-n kiderült, hogy ikrek. Persze, az uh-n mindig más doki volt. Köv uh: elválasztó burok van (csak annyit mondott a doki, hogy ez jó, de miért, azt nem). Köv uh: elválasztó burok nincs. Ezt írta az uh-s orvos. terhesgondozós orvos: hát majd kérdezzek rá legközelebb, nem gond. Aztán 14 hetesen bevéreztem. Kórház, uh: nincs elválasztó burok.

Semmi komoly gondom nem volt, de bent fogtak. Másnap főorvos: vegyem tudomásul, hogy a 32. hétig a magzati halál 50 %, mivel nincs elválasztó burok, tök bunkón, köpni nyelni nem tudta, csak sírtam, az ápolónő vigasztalt a folyosón. És itt mondta, hogy ebből elég, odamentem ahhoz, akit ajánlottak, épp úő volt ügyeletben. Kérdeztem tőle, hogy járhatnék-e hozzá terhesgondozásra. Persze, és ha már bementem hozzá, nézzünk uh-t. És képzeld, meg volt az elválasztó burok.

Előtte senkit sem érdekelt, hogy van- vagy nincs, hiába volt 2 féle leletem. Aztán aki a bunkó dokival jött vizitelni, másnap bocsánatot kért, hogy ne haragudjak, fogjam fel rendszerhibának.


Ha semmi gond nincs, akkor azt mondom, hogy nem szükséges a fogadott doki, de látod, nézd az én példámat, addig le se sz@rtak, mikortól lett dokim, meg kiderült, hogy tévedtek. Ami nem derült volna ki, ha nem keresek én dokit.

2013. ápr. 29. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/39 anonim ***** válasza:

A kérdezővel értek egyet. 39. hetes vagyok, nem adtam senkinek egy petákot sem, és nem is tervezem. UH-t megfizettem egy magán orvosnál.. ennyi!

Nem vet fel a pénz, bár szép saját lakásunk van, autónk, minden ami kell, kölcsön nélkül ... erre én büszke vagyok. És nem szégyenlem, hogy úgy gondolom, hogy iszonyat drága minden, ami a babának kell, és nem telik nekem csúszópénzre. A babakocsi is használt lesz, és elfogadtam a barátnőktől a használt babaholmit is, és nagyon örültem neki. Ettől még nem szeretem kevésbé a babámat..

2013. ápr. 29. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/39 krisztivan ***** válasza:
Szia.Én sem fogadtam orvost.A terminus túllépés miatt az ügyeletes vizsgált meg és mindig magához hívott vissza:-) 10.napon megindította a szülést.Nem volt kedves doki de minden kérdésre tudott értelmesen válaszolni.A fizetős"vendégei" pedig velem együtt várakoztak mert ha egyszer mennie kellett akkor ez van:-)) Sztk-ba mindig ugyanahhoz a dokihoz mentem vissza.Elég jól ment a sor,kedves volt és mindenre válaszolt.Kérdezett ha,nem volt kérdésem 2 perc alatt megvizsgált és szívhangot hallgattunk aztán már mehettem is.Az UH-k pedig egy kórházzal szerződött partnernél voltak megcsinálva,full extra gép nagyon jó szonográfusokkal.Nekem szerencsém volt:-)) Péterfy kórház.
2013. ápr. 29. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/39 anonim ***** válasza:

A könyvajánlót nem azért írtam, mert sajnálom az orvosokat. Szó sincs róla, épp ezért mondtam, hogy olvasd el, jobban átlátnád a dolgokat.


Ha már csak abból indulunk ki, hogy önköltséges gyógyped a fősulin egy félév 100.000, addig ez orvosin 900.000, és ezt 6 + jó pár évig fizetni kell.


Már ebből a szempontból sem lehet a kettőt összehasonlítani. Szép hivatást választottál, és ők is! Nincs ezzel semmi gond, de ugyanúgy, ahogy a Te fizetésed is a béka segge alatt van, úgy az övék is. És nem gondolom, hogy keményebb munkát csinálsz.


De értsd meg, ez az ügy túlmutat a kapzsi orvostársadalom, és a mindent megfizető kismamák kooperációján.

2013. ápr. 29. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/39 anonim ***** válasza:

Bocsi, azt akartam írni, hogy nem gondolom, hogy keményebb munkát csinálnak. Ne haragudj!

Utolsó voltam.

2013. ápr. 29. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/39 anonim ***** válasza:
Az első babánál fizettem.. már 2 hete benn feküdtem a kórházban, ráhúztam. Tanakodtak felettem, hogy mi legyen. Jött a doki, akinek előre perkáltam, hogy nála szeretnék szülni, megegyeztünk, hogy akkor hétfőn beindítja. Hátfőn kifizetett annyival, hogy "drágám, most nem lehet, nem érzem jól magam, náthás vagyok". Csütörtökön jöttek a fájások. Doki sehol, az ügyeletesnél szültem, 12 óra vajúdás után kinyomták belőlem a babát, meg is halt. Az orvos utólag csak annyit mondott, hogy miért nem közöltem vele, hogy kinek vagyok a menye, mert őt most orvosok és ügyvédek zaklatják miattam. Meg tudtam volna ölni. Persze az összes leletem el is tűnt, mintha sosem jártam volna ott. A kislánynál császárral szültem, és nem adtam senkinek egy forintot sem. Most sem fogok.
2013. ápr. 29. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/39 Ananke ***** válasza:
Én is első babám várom,de én se fizetek a dokiknak.Szerencsére velem aranyosak.Lehet dokit kéne váltanod.
2013. ápr. 29. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/39 anonim ***** válasza:
10 es válaszoló vagyok! A magánügyet arra értettem,hogy én nem ítélem el azt aki nem fizet és azt sem aki fizet.Igen nagyon fontos vizsgálat a 12 heti,de látod te is elmentél és fizettél érte,h alaposak,kedvesek és profik legyenek.Én nem írtam azt hogy ez így jól van,SŐT...Azzal teljesen egyetértek,hogy ez szégyen,h így működik Magyarországon,de sajnos ez van.Ha olyan ellátást kapnék a Sztk-ban mint a magándokimnál,akkor én sem fizetnék.Gondolom olvastad,h nekünk az életünk múlt rajta,soha nem tudhatod ,h nem e lesz valami gond.Én ezért döntöttem a magán doki mellett mert bármikor bármi lehet...
2013. ápr. 29. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!