Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Átkozottul érzem magam....

Átkozottul érzem magam. Tudnátok segíteni?

Figyelt kérdés
19 éves vagyok és 16 hetes kismama. Nem terveztük a babát, de úgy döntöttünk, hogy akkor szeretettel várjuk, és felneveljük. Apa, család mindenben támogat. Az utóbbi pár hét jó is volt, hozzászoktam a megváltozott helyzethez. Viszont egy pár napja hihetetlen szomorú vagyok. Főiskolára járok, nem azt mondom, hogy állandóan buliztam meg mentem ide-oda, de néha azért volt programom. Most viszont szinte egész nap be vagyok zárva a házba. Apa dolgozik, szüleim dolgoznak, a barátaim tanulnak, itt vagyok teljesen egyedül. Veszélyeztetett terhes vagyok, emellett még mindig nem múlt el a hányós időszak. Teljesen mélyponton vagyok, mit tegyek, hogy jobb legyen? Most úgy érzem kettétört az életem.
2013. ápr. 29. 21:40
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Szokj hozzá, tanulj, pihenj, főzz, stb...miért vagy veszélyeztetett?
2013. ápr. 29. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%

Igen, igen, átalakul az életed. S nehéz hozzászokni az új szituhoz.

Viszont, ha már így alakult, akkor nézz előre, és keresd meg a mostani állapotban a legjobbat, mert hiába vagy szomorú, hogy esik az eső, akkor is esni fog...tehát ne rágódj feleslegesen!

Szóval fel a fejjel! A babádnak kell most előtérbe kerülnie, és ha ez részedről áldozattal jár, akkor természetes, hogy a szokatlan helyzet kivált némi szomorúságot.

Hagyj magadnak időt, hogy megszokd az új helyzetet.

Nehéz, de a kicsi már úton van. Neki nem egy múlton rágódó anyuka kell majd!

Ja, és a hormonok...na azok simán fejbe tudnak vágni. Mikor már azt hiszed, erős vagy, jön egy "hormon-hullám" és összetörik a lelked. Na, ezen át kell menni, és később magad sem fogod érteni, hogy min járt ennyit az agyad.

2013. ápr. 29. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%

Jó helyen vagy, olvass ilyen oldalakat, kérdezz hozzád hasonlóktól, regisztrálj valami fórumba, ahol tudsz beszélgetni ugyanakkorra kiírt kismamákkal, pld nlc, anyatanya, olvass, ha halasztasz a főiskolán, akkor is olvashatsz a tanult témában, fogd fel úgy, hogy időmilliomos vagy!!!! Én nem voltam veszélyeztetett, majdnem végig dolgoztam, de amikor már nem, akkor csak vártam a babát, boltba jártam, varrtam, pakoltam, stb...

A barátaid tanulnak, de nyugi, lesznek új barátaid, vizsgálatok előtt a váróból, stb.

2013. ápr. 29. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
Próbálom hasznosan tölteni az időmet, de ágynyugalomra vagyok ítélve, pedig én imádok pörögni, tenni a dolgomat. Vészes vérszegénységgel kezdtem a terhességet, valamint vérezgettem is, ezért vagyok veszélyeztetett. Köszönöm a tanácsaitokat, és nem sajnáltatni szeretném magam, mert tudom hogy a világ legnagyobb öröme (lesz) anyának lenni, de most kétségbe vagyok esve.
2013. ápr. 29. 21:52
 5/14 Ananke ***** válasza:
Néha én is így érzek,pedig én 30 leszek.De mióta nem minden lelet lett rendbe,azóta csak azon jár az eszem,hogy egészséges legyen!Vigyázz magadra,és jó baba várást!
2013. ápr. 29. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
Kézimunka esetleg érdekel? Gobelin, keresztszemes? Engem átsegített már sok mindenen, meg szeretem is csinálni. Nézz filmeket, olvass.
2013. ápr. 29. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
Anyukám most hozott csomó gyöngyöt meg damilt, mert régen nagyon szerettem karkötőket, nyakláncokat, fülbevalókat készíteni :)
2013. ápr. 29. 22:12
 8/14 anonim ***** válasza:
Biztos, hogy nem kelhetsz meg fel? Gyogyszert is szedsz meg? En 8 hetet fekudtem, meg a 10. heten is eros verzesem volt. A 12. heten az egyik doki, a 13. heten mar a masik doki is felmentett a fekvesbol. (Ket dokihoz jarok a biztonsag kedveert) Nekem azt mondtak, ezzel olyan korba lepett a terhesseg, ami mar nem olyan veszelyes. Ilyenkor nagyobb hematomaval szoktak meg fektetni, illetve akinek 5-6 honap korul nyilik a mehszaja. Szoval szerintem kerdezd meg a dokit, pontosan milyen eletmidot javasol most neked! Ha lehet, ne fekudj foloslegesen... Szerencses vagy a csaladoddal, persze ez a normalis, de megis... A pici majd mindenert karpotol, ha megszuletett, lehet majd kimenod, el tudsz majd jarni sportolni, vagy akar moziba a baratnoiddel! A szuleid is tudjak, hogy szukseged lesz erre es amikor azt mondtak, tamogatnak, biztos ezzel is szamoltak... Kitartas!
2013. ápr. 29. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
A 13.héten kezdtem vérezni.
2013. ápr. 29. 22:42
 10/14 anonim ***** válasza:
O, igy mas. Kiderult az oka? Hematoma?
2013. ápr. 30. 07:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!