Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Császárral szült kismamák,...

Császárral szült kismamák, tudtatok szoptatni? Hányadik napon indult meg a tejetek? Szedtetek valami tejtermelés serkentöt?

Figyelt kérdés

2013. ápr. 30. 15:05
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
Szerdán császároztak és szombat reggel 40 ml-t szopott a fiam. Addig nem volt tej, de akkor is csak nagyon kevés. Laktoherb teát ittam napi 1 l-t. Utána beindult. A császárnak sajna ez a hátránya. Mindkét gyerekemmel így volt . Az egyik már 4 éves, a másik 6 hónapos. <3
2013. ápr. 30. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
Én tudtam jó sok tejem volt, de a fiam két hónaposan elválasztotta magát.
2013. ápr. 30. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:

2. napon lett tejem, és 7 hónapig tudtam szoptatni. Kicsit küzdelmes volt számomra, nem ment olyan könnyen, mint gondoltam, de örülök, hogy eddig is sikerült szoptatni.

Nekem a rostos őszilé jót tett, bár sokszor nem ajánlják, mert hasfájást okozhat a babánál, de nálunk ez nem volt jellemző.

2013. ápr. 30. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
Úgy tűnik tényleg nincs összefüggés. Nekem természetes szülés, 5. napon lövellt be a tej, 10 ml körül lehetett két mellből, ugyanis a mérleg vagy nem tudta egyáltalán mérni, vagy épphogy kimozdult :( Később is nagyon kevés tejem volt. Nem rémisztgetés, csak most gondoltam megosztom veled. Fontos a pozitív hozzáállás is: nem tudhatjuk mi lesz, de alapból bizakodni kell mindenkinek. Én is úgy állok hozzá a következő babához, hogy hátha nála majd menni fog. (persze ha nem,hát nem, de igyekezni fogok)
2013. ápr. 30. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
4. napon, 16 hónapig szopott - néha More Milket szedtem növekedési ugrásoknál.
2013. ápr. 30. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
3. nap indult be,másnap már 70-et szopizott,jó sok tejem volt,tele raktam a fagyasztót vele tartaléknak. Én nagyon akartam szoptatni. De nem a szülés módjától függ,hogy tud-e az ember. Lehet genetika is,meg hogy mennyi tejmirigye van az embernek,ez nem a mérettől függ. Nekem is kicsi a mellem. Most 7 hónapos a kislányom és még mindig a fő tápláléka az anyatej. Kap már pépeset,de még mindig sokat cicizik,amit nem bánok,mert nagyon jó érzés. Kívánom,hogy neked is sikerüljön a szoptatás.
2013. ápr. 30. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:

Nem igazán!:(

Nagyon nehezen indult be a tejem,és a kórházban töltött 3,5nap után majdnem fél kg-ot fogyott a lányom.


Otthon majdnem egész nap a cicin lógott,egy kevéske tejem mindig volt,de folyton csak sírt!:( Akkor még nem tudtam hogy nem elég neki a tej! 2,5hónap után feladtam!


Szedtem laktoherbet és fejtem is,de nem volt sok haszna. Ahogy abbahagytam a szoptatást,pár nap alatt el is apadt a tejem,és a gyerek sem sírt már annyit!

2013. ápr. 30. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
Nem az számít,hogy hogyan születik meg a baba.Császárnál is 3.napon volt tejem,hüvelyi szüléseimnél is ugyanígy.Az orvos elmondta,hogy a tejtermelést maga a méhlepény távozása indítja be(addig olyan hormon termelődik,ami gátolja ezt),és teljesen mindegy,hogy a lepény miként távozik,megszületik,vagy leválasztják.
2013. ápr. 30. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
Minél gyakrabban teszed majd cicire,annál hamarabb beindul majd a tejcsi.
2013. ápr. 30. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:

Kisfiamnál a 4. napon lett tejem, 1,5 éves koráig szoptattam. Ha úgy éreztem kicsit csappant a mennyiség, akkor sört ittam és homeos bogyót szedtem.

Kislányomnál már a 3. napon annyi tejem volt, hogy miután megszoptattam még 50-60 ml-t lefejtem. Meg is dicsértem a férjemet, jól sikerült a tejfakasztó buli. :) A praktikák hasonlóak voltak, mint az első gyereknél, a lányom 11 hónaposan elválasztotta magát.

2013. ápr. 30. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!