Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » A méhlepényleválás fájdalommen...

A méhlepényleválás fájdalommentes?

Figyelt kérdés

A védőnőm riogat, hogy ingadozik a vérnyomásom (néha magas,máskor olyan mintha elaludnék) enyhén vizesedek és ez toxémia gyanús mely miatt leválhat a lepény. Mondta, hogy még a vért se venném észre mert zárt a méhszáj. Most tényleg nem venném észre és nem jár fájdalommal? Amúgy a babóca megszülethetne bármikor mert 2 hete visszatartás miatt kórházban voltam, kapott tüdőérlelő szurit is. Úgy gondolják kibújhat bármikor. Orvossal el lehet ilyen esetben intézni a szülésindítást? Köszi a válaszokat!

36 hkm



2013. máj. 2. 13:10
 1/10 anonim ***** válasza:
2013. máj. 2. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Mit jelent a néha magas? mennyi? Egyébként én is úgy tudom hogy maga a leválás nem jár fájdalommal (barátnőmnek sajnos így volt de nyitva volt a méhszáj és így vérzett is szóval kiderült hogy baj van hálistennek).

Én most beleástam magam a témába mert nekem is egy kis darabon le van válva és egész terhesség alatt vérezgetek úgyhogy heti szinten rohangálok uh-ra. (mindig el is mondja az orvosom hogy amint újból vérzek azonnal menjek az uhra).

Egy idő után zárt méhszájnál biztos jár fájdalommal amúgy mert akkor feszülni fog a méh a bent maradt vértől.

Védőnőhöz és riogatáshoz nem tudok hozzászólni én ezt orvossal beszélném meg, nem védőnővel.

2013. máj. 2. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
2 es vagyok az lemaradt hogy az sem mindegy mekkora a lepényleválás mert ha teljes akkor valóban nagyon hamar kifejlődik a teljes kép amiből egyértelmű hogy mi a gond, de ha csak részben válik el akkor lassabb a folyamat és nem is jár feltétlen lényeges fájdalommal. Nekem se járt semmi különösebb fájdalommal, bár kisebb terhességben kezdődött.
2013. máj. 2. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Akkor a védőnőd szerint a menstruáció alatt hogyan távozik a vér a méhedből?


Vérezne, a kisebb leválás is vérzik.

2013. máj. 2. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
A vérnyomásom néha ilyen,pont védőnő mért és 147/102 volt. Rá 10 percre pedig 120/96. Ma pl. reggel 131/81 védőnőnél 114/86. Az orvosommal kedden találkozok nst-n, szerintem is ő tudja majd jobban a dolgokat. De mindenesetre kórházi cuccal megyek majd, ne érjen meglepetés ha befektet.
2013. máj. 2. 13:24
 6/10 A kérdező kommentje:
és a vizeletemben nincs fehérje, szóval ezzel sincs gond,csak a vérnyomásom meg hogy minimálisan vizesedek
2013. máj. 2. 13:25
 7/10 anonim ***** válasza:

2 es vagyok óó ne aggódj akkor csak riogat...a 140/90 az határeset , azt hittem jóval magasabb kiugrásaid vannak. Nekem az első babámmal a vége felé (37.hét) MINDEN nstn 140/90 et mértek nézték a vizeletet, nem volt fehérje. Ennyi. A saját orvosom se mondta hogy ezzel gond lenne, annyit mondott hogy igen így a vége felé már feljebb szokott menni a vérnyomás.

Alap állapotomban nekem is 110/70 max...

2013. máj. 2. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat 2es :) Kedden a dokimnál is rákérdezek,lehet azt mondja, hogy ez nem is vészes. Csak felidegesít az ilyenekkel a védőnőm, bár az a dolga, hogy elmondja mik a lehetőségek.
2013. máj. 2. 14:25
 9/10 anonim ***** válasza:

A védőnőd egyszerűen hülye ha ilyeneket mond, a toxémiának 3 együttes feltétele van: fehérje a vizeletben, erős vizesedés és tartósan 140/90 feletti vérnyomás. Tartósan az nem azt jelenti hogy alkalmanként, hanem hogy mondjuk ha napi 5-ször méred otthon, nyugalomban, abból 4x felette van, és ez több napon át így megy. A vér pedig akkor is kijön ha zárt a méhszáj, azért az ki tud folyni rajta.

Elkeserítő hogy ilyen szakmai tudású (illetve nem tudású) védőnők is vannak...

Szülésindítást nem csinálnak 36 hetesen semmilyen okból, ha SOS fellép valami nagy baj akkor császároznak. De hidd el kell neki még az a 2-4 hét ott bent, hiába kapott tüdőérlelőt. Ne aggódj feleslegesen a védőnő hülyeségén.

2013. máj. 2. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Szerinte már ez a 2 feltétel is adhat rá okot, ahhoz képest, hogy nem is olyan a lábam mint egy vízilóé, néha bedagad ha megterhelem magam... még vészesnek se mondható, a vérnyomásom se, hisz itthon mindig jókat produkálok, és nála volt egyedül rossz... kicsit bosszant, hogy ilyeneket mond főleg így a végefelé
2013. máj. 2. 15:09

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!