Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Milyen érzés a méhösszehúzódás?

Gabi86 kérdése:

Milyen érzés a méhösszehúzódás?

Figyelt kérdés

2013. máj. 2. 22:02
 1/4 anonim ***** válasza:

Rohadtul fáj. Ha valaha már fájt valamit nagyon, na azt szorozd meg több ezerrel mondjuk. Úgy érzed, mintha valaki kést forgatna a hasad helyén egy dinnyényi helyen, és kő kemény. Szülésnél.

Ha csak simán méhösszehúzódás van, mondjuk a terhesség fele tájt, vagy kicsit később, akkor csak a keményedés van meg.

2013. máj. 2. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Ez mindenkinél más, cáfolnám elsőt abban, hogy a terhesség alatt csak keményedés van meg, mert nekem nem, ez a második terhességem és 37. héttől olyan jóslóim vannak mint vajúdásnál voltak anno a fájások (mondjuk nem mint az oxitocin gerjesztette 1-2 percesek, hanem a még természetesen maguktól jövő 5 vagy 10 percesek). Nekem keményedik is meg görcsöl is meg fáj is, és nekem hátulról, derék alól indul, övszerűen terjed előre és has aljából felfele. Olyat is hallottam hogy van aki csak derékban és a hátában érzi, van aki csak a hasában, szóval nem egyforma ez mindenkinél. De fájni mindenkinek fáj valamilyen szinten.
2013. máj. 2. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Van többféle

Van jósló, erről sokat olvashatsz. Nekem nem volt.

Vannak keményedések

Nekem ezek olyanok voltak, mintha olyan kaját ettem volna, ami megfekszi a gyomrom. Pl gomba. Olyan gyomorgörcsöt okoz, hogy csak na. A hátam is fájt olyankor, le kellett ülnöm, nem tudtam felkelni, nehezen vettem levegőt.

De lehet olyan is, hogy csak azt érzed, hogy befeszül a pocakod, és húzódik.

Aztán vannak a fájások

Nekem a szülőszobán töltött első másfél óra kellemesebb volt, mint a keményedések. A kitolási szak előtti 1 óra volt elég durva. Hát ezt nehéz leírni, hogy milyen. Kicsit mintha húzná ki valami az összes belső szervedet. Nekem sehol máshol nem fájt, csak a hasam, nem sugárzott ki sehova, de így is volt, hogy szentségeltem közben. A kitolási szakban a fájások meg gyakorlatilag összehúzzák a testedet, előre kell görnyedned, ha jön, és nyomási inger van. Nekem nem székelési inger volt, hanem csak annyit éreztem, hogy jön valami kifelé, meg hogy hol.

2013. máj. 3. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
köszi a válaszokat.
2013. máj. 6. 16:56

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!