Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Oldalkamra hátsó szarva...

Oldalkamra hátsó szarva 9mm-re tágult! Ugye nem lesz baja a babámnak? Ki vagyok készülve kérlek biztassatok!

Figyelt kérdés

Csütörtökön voltunk 4d ultrahangon, és mivel kedden kell visszamennem a dokimhoz, ezért eddig nem mentem..


Van több gond is, de ezt találom a legsúlyosabbnak, van vesetágulata is a kisfiamnak, de ez már megvan vagy 10 hete, és nem kóros...

Ezen kívül a méhlepényem is II. fokban érett, és a méhszájam is kezd nyílni...


Szóval már amúgy is ki vagyok idegileg, de mikor kérdezték, hogy volt-e valami fertőzésem mert biztosan attól van...

Volt hüvelyi fertőzésem is de nagyon enyhe és ki is van már kezelve, illetve most műtötték a lábujjamat mert benőtt a köröm, és lehet hogy az ottani gyulladástól van..


A leleten ez van pontosan:


Az oldalkamra hátsó szarva 9mm. A plexus nem éri el az oldalkamra falat. Kontroll jav!


Kérlek biztassatok kicsit, mert én azóta csak sírok, hogy fogyatékos lesz a gyerekem én miattam, mert volt valami fertőzésem.. ki vagyok nagyon!! Ugye minden rendben lesz??? Olyan gyönyörű volt a videón is, nem tűnt betegnek, vagy ilyesmi, szerintem már csak én képzelgek.. de annyira megijedtem...


Egyébként minden más tökéletes, más most 1500 grammnak becsülték, pedig még 1 kg-nak se kéne lennie...


Kérlek írjatok tapasztalatokat, mert le kell nyugodnom!


27 hkm



2013. máj. 4. 10:24
1 2
 1/16 A kérdező kommentje:
Fú hát ez nem nyugtat meg, hogy senki se járt még így... :((
2013. máj. 4. 11:03
 2/16 anonim ***** válasza:

Figyelj, minden eset egyedi így lehet hogy rátok pont nem igazak ami nálunk volt, nekem a kisfiamnál 24 hetesen 4 d uh-n mérték a vesemedencéket nagyobbnak, a gyomrát is, illetve amit írsz nálunk is így volt csak 10 ill.11mm volt az oldalkamra és ugyanez volt a szöveg hogy plexusok további vizsgálata javasolt.

Hetente-2 hetente jártunk uhra végeztek genetikai vizsgálatot (ezt nem igazán értettem mondjuk mert az csak down meg edwardsra vizsgál tudtommal akkor pedig már korábban kiderült volna hogy gond van más értékekből de előzőleg minden értékünk tökéletes volt (nt, afp stb.))

Végül a 34.hét környékére egyik eltérést se találták már az uh-n rendeződött minden.

Végül egészséges kisbabánk lett de az a pár hónap végig szorongással telt.

2013. máj. 4. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm, kedden megyek dokihoz, és remélem, hogy megnézik és nem lesz nagyobb a tágulat, mert már így is kikészülök amíg eljön a kedd...


Közben olvasgattam a neten, és sok pozitív történetet olvastam nagyobb tágulattal is...


Remélem minden rendben lesz, már azt se bánnám, ha császár lenne, vagy ha kicsit korábban jönne, csak legyen egészséges...

2013. máj. 4. 12:14
 4/16 anonim ***** válasza:

Szia!


Nem baj, ha tovább küldenek. Ha súlyos rendellenesség lett volna, azt közölnék és a terhességet megszakítják!

Sajnos tudom, hétfőn veszik el a babámat...

genetikára menjetek mindenképp, sok mindent észre vesznek nem csak down és edwards-kórt... De ha nem küldtek oda akkor nincs komoly baj és rendeződni fog biztos mint a válaszolónak is..



Nekem Fiamnál volt folyamatos hüvelyfertőzésem 14 héttől gombás voltam és nem bírták kikezelni + benőtt a köröm nekem is műtötték...

Már bánom nagyon...

Megműtötték 9 hónap alatt 4szer... mindig lekapták... Találtam egy olyat, hogy körömszabályozó kapocs. 3to spange. egy ügyes csajt (szolnokon találtam, tőlünk 70km össz 140 havonta +4ezer forint a kezelés alkalmanként) és fél év alatt helyre hozta a lábam...


Nagyon nagyon bánom, hogy hagytam a terhesség alatt 4szer letépetni meg, hogy utána is félévente... Mikor jött a hideg és már nem tudtam papucsban közlekedni...

Novemberben is flip-flopot hordtam...


úgy akadtam rá, hogy altatás alatt elvégezhető műtétet kerestem mert ez olyan fájdalom a letépés hogy soha többé nem akarom érezni... 80 ezres lett volna az altatásban végzés és kiakartam fizetni már mire ráakadtam...

2013. máj. 4. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:

Sajnos én is hajlamos vagyok rá, hogy benőjön, már nem ez az első ilyen műtétem, de ez nagyon gyorsan gyógyul úgy látszik, mert mire műtöttek, addigra sikerült lehúznom a gyulladást..


Viszont a hüvelyi fertőzés már többször is előjött, és most mikor voltam a dokinál akkor ő nem is látott semmit, csak én éreztem, hogy valami van... szóval enyhe fertőzés lehetett... de fogalmam sincs mitől jöhetett elő a tágulat...

2013. máj. 4. 12:36
 6/16 anonim ***** válasza:

rendbe fog jönni mint mindenki másnak :)

Erre gondolj!

Jó egészséget Nektek!

2013. máj. 4. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:
Köszönöm, próbálok a pozitív történetekre koncentrálni, csak olyan nehéz...:( de talán a doki megnyugtat kedden :)
2013. máj. 4. 12:44
 8/16 anonim ***** válasza:

1 vagyok, tuti nem a hüvelyi fertőzéstől vannak ezek az eltérések, nekem a második babámnál 3 szor volt, 2 szer kaptam antibiotikumot a férjemmel együtt stb. és a babám makk egészséges volt pocakon belül is, meg születés után is.

Ahhoz hogy ilyen rendellenességet fertőzés okozzon az inkább olyasmi mint a rubeóla vagy bárányhimlő de gondolom ilyesmin nem estél át.

2013. máj. 4. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:
Nem tudok róla, hogy nagyobb fertőzésem lett volna... azért is gondoltam még a lábujjamra, hogy esetleg elfertőződhetett, de az meg olyan szépen gyógyult..
2013. máj. 4. 13:19
 10/16 anonim ***** válasza:

nekem vadhús is nőtt rá állandóan... Azért kellett mindig letépni, hogy rendesen mindenhol kibírják pucolni... Fiamnak nem volt tőle baj. Ha elfertőződik (márpedig nekem az volt) lépni se fogsz tudni sajnos...

Ha gyakran szenvedsz vele akkor rakasd fel a spange-t!

De ne akkor mikor már begyullad!!! Mert akkor beleőrülsz úgy fáj!!!

Akkor amikor épp, hogy csak növöget (ha letépték akkor főleg most míg esetleg csak félúton van)! Ha egy pici köröm már van akkor tetesd fel! Már nagyon sok helyen csinálják! Nem tudom, hol laksz de én pesttől 20 percre és ellenkező irányba indultam "gyógyulásért" a csajhoz szolnokra még romániából is jártak át, most már gyálon pestlőrinczen stb magánklinikákon is láttam, hogy csinálják!!

Ha még nem gyulladt be nem fog fájni :) Én mindenkinek ezt ajánlom és ba.sszák meg a sebészek az ollójukat... Sógornőm is felrakatta csórinak fél évente lézerezték és az se segített neki sem!

2013. máj. 4. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!