Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » A terhesség hányadik hetétől...

A terhesség hányadik hetétől tudják már lehetőleg károsodás nélkül megmenteni a babát? Akinek koraszülött volt a babája, hányadik héten született?

Figyelt kérdés
2009. szept. 29. 09:40
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
úgy tudom, a 28 héttől. Habár azt is olvastam, hogy a koraszülés alsó határa a 24. héten van, de az még nagyon korai szerintem.
2009. szept. 29. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

Ezt így nehéz megmondani, az időre született babával is lehet gond pl. szülés közben.

Nekem 24. hét rémlik, de nem mernék rá megesküdni,h. onnantól próbálják megmenteni a picit. Viszont nem valószínű,h. egy ilyen korú újszülött "megússza" károsodás nélkül.

Sógornőm ikrei a 33. héten születtek (1400 és 1600 g-mal), most 5 hónaposak és nagyon szépen fejlődnek, egészségesek!

De ha babát vársz, ne gondolkodj ilyeneken, csak feleslegesen idegesíted magad!

2009. szept. 29. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Igy van,ugy gondolkodj,hogy végigviszed.Sógornőm koraszülött osztályon dolgozik,meg bébiszitterkedett,24 hétre született kislánnyal volt,hát...most kb.6 éves,folyamatos gyógytorna,szemészet...állitólag amerikában már a 20.héttől megakarják menteni a babákat.de ahogy nekem se,meg sok másnak,akik itt vannak,neked se lesz koraszülött.ja,és az elsőnek igaza van a 28.héttel,mert akkor már a tüdő ki van nagyjából fejlődve.
2009. szept. 29. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

A bnőm 6és fél hónapos terhesen szülte meg a babáját,pontosabban császározták,sajnos félrekezelték,mikor szivárgott a magzatvíz.no,ez már 7.éve volt,akislány 1.15kg-mal született,most pedig egy gyönyörű,egészséges,tündéri,és nagyon okos gyerkőc.

2009. szept. 29. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
52%
24. héttől életképes a magzat, hogy kérosodik-e az más kérdés, igazán biztonságban ma Magyarországon a 34. hét után van, de akkor is hosszú kórházi kezelés és kontrollok várnak rá.
2009. dec. 1. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Nekem a 30. hétre születtek meg anno az iker lányaim. A nagyobbik (1430 gr) lánynak semmi baja, jó tanuló, jó sportoló, egészséges masszív lány. A kisebbik (1130 gr) mozgás és értelmi sérült lett. :) Talán ha császároztak volna neki is lett volna esélye, de nem lehet megmondani még utólag sem. Igaza van a 2. hozzászólónak, nincs pontos időpont, hogy mikortól lesz egészséges.

Én most 28 hetes kismama vagyok, én is folyamatosan agyalok hogy mikor érem már el a bűvös határt, de tudomásul kell vennem, hogy nincs ilyen!!! Ha részletezném a lányom sérülésének okát, egy egész oldalt betöltene a történet, annyi tényező játszott egyszerre közre.

Próbálj meg ne erre gondolni, én is azt teszem. Ki kell húzni a végéig.

Amúgy persze megkérdeztem a mostani orvosomat erről, mert bennem van a para. Azt mondta a 28. héttől elég jó esélyei vannak, de a 40. hét az ideális!:)

2009. dec. 1. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Nemrég láttam a tévében egy riportot,és ott azt mondták,hogy Magyarországon az a törvény,hogy a betöltött 24.hétre született babák megmentéséért mindent meg kell tenniük az orvosoknak,bár akkor csak kb. 10% az esély arra,hogy teljesen egészséges legyen.Ilyenkor már a szülők sem dönthetnek úgy,hogy az esetleges károsodás miatt kapcsolják le a gépet,mégha nagy fájdalommal le is mondanának róla.A 24 hét előtt születetteket pedig úgy kezelik ha baj van,mint egy vetélést.Ez így elég szörnyen hangzik... Korábban állítólag 28 hét volt ez a határ,talán az volt a reálisabb. Engem is sokat foglalkoztat a koraszülés,mert erre számíthatok,hármasikrek vannak a pocakomban.

21+1 km.

2009. dec. 1. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

En is azt akartam leirni amit az elozo.Meg csak anyit tenek hozza a szomszedunkban van ket iker lany ok 1,5 kgmal szulettek nem tudom pontosan hanyadik het csak anyit hogy joval az ido elott ma mar mindketto gimnaziumba jar kituno tanulmanyi eredmenyeik vannak semien szinten nem karosodtak. ugyhogy a koraszules nem feltetlenul jar karosodasal,valamint attol hogy nem lesz koraszulott attol is meg lehet baj.

Ne idegeskedj nem kell erre gondolni minden rendben lesz!!

2009. dec. 1. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
72%
Egy családi lapban olvastam pár napja egy kislánnyaról, aki 900 gm-mal született. Teljesen egészséges.:) Ha jól emlékszem, már 4 éves múlt.
2009. dec. 1. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Én a 32. hétre szültem a kisfiamat. 2040gr és 44cm született. .Most dec. 4-én lesz 1 éves. Ő már ül, mászik, már elengedi a bútorokat és megy, igaz, még nem nagy távokat. Minden mozgás sor meg volt. Nagyon okos, értelmes kisfiú. Mi

is végig jártunk minden orvost, és eddig úgy néz ki minden ok nála. Mi mikor bent voltunk, nagyon sok baba volt bent aki, a 32-33-34 hétre születtek meg. Nem tudom mi az oka, de 35-36-37 hetes baba nem is volt velünk bent. A mi szobánkban volt egy ugyan így 32 hétre született kislány. Neki még az agya nem volt teljesen kifejlődve, de azóta ő is behozta teljesen a lemaradást. Egészséges, okos kislány. Volt még velünk egy 24 hétre születt baba. Ha jól emlékszem 650gr született. Azóta már ő is otthon van, eddig vele is minden rendben. Igazi kis harcosok ezek a babák. Az én kisfiam most 9620gr. Szóval ne izgulj. Ha mégis hamarabb jönne a baba, nagyon sok esélye van arra, hogy egészséges baba legyen belőle.

2009. dec. 2. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!