Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Miért kezdesz azonnal egészség...

Miért kezdesz azonnal egészségesen élni, amint megtudod, hogy terhes vagy?

Figyelt kérdés

Mi a tényleges oka annak, hogy azonnal abba hagyod a cigit, sok zöldséget, gyümölcsöt eszel,stb...

-valójában attól félsz, hogy nem lesz egészséges a gyerek?

-vagy attól, hogy egy beteg gyereket kellesz NEKED felnevelned?

Tudom, hogy mindkettö OK lehet, de ha a szived mélyére nézel melyik a nagyobb félelmed?


2009. szept. 29. 18:18
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
81%
Én sosem cigiztem, kávéztam, ittam, drogoztam, egyetlen szenvedélyem a kóla volt, napi 2l legalább. Mikor megtudtam hogy babám lesz, azonnal letettem, és azért, mert úgy vártam rá, és nem akartam hogy bármi baja legyen attól hogy felelőtlen vagyok mivel a kóla kioldja a kálciumot a csontokból. Minden nap szedtem a vitamint, és gyönyörű egészséges babám lett!
2009. szept. 29. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
51%
unatkozol....
2009. szept. 29. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
85%

Nehéz kérdés, de talán az 1.

18. hétben vagyok, igazából nem változtattam sokat. Eddig sem ittam, dohányoztam, káros szenvedélyem nem volt. Sok gyümit ettem, s eszem most is. Iszok szénsavas üdítőt, csak talán nem annyit. tehát szerintem a változtatás is egyénfüggő. Ismerek olyat, aki végig cigizik, s abszolut nem is zavarja...

2009. szept. 29. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
83%
érdekes kérdés. Én bele sem gondoltam a második lehetőségbe. Csak az elsőtől félek, a második nem érdekel. Ha a baba beteg lesz, az a te kereszted, neked kell viselni, attól még ugyanúgy a te babád, és ő nem tehet arról, hogy ilyen vagy olyan lesz.
2009. szept. 29. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
51%

szia!


Ezt a cigi-csikket meg a sörös poharat szorongató kismamáktól is kérdezhetnéd :(

2009. szept. 29. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
88%
ANYAI ÖSZTÖNÖK BEINDULNAK,SEMMI MÁS...!
2009. szept. 29. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
91%

Tényleg érdekes kérdés... Én pl nem is szándékosan, hanem mert ezt kívántam. Rengeteg gyümölcsöt megettem, olyan is volt, hogy leültem tévézni és közben elpusztítottam 2kg mandarint. A zöldség ugyan ez. Barna kenyeret meg amúgy is szeretem. Alkoholista nem voltam, így nem volt nehéz lemondanom róla, csak a mentes vizet szerettem amúgy is. Tehát amúgy is így táplálkoztam, csak a terhesség alatt több zöldség-gyümölcs és víz csúszott le. (a nyers húsról nehéz volt lemondani :)...) Néha még a vitamint is beszedtem.

Én nem paráztam ezen, hogy egészséges lesz, vagy nem, a legegészségesebben élőknek is születhet beteg gyermekük, szerintem ez inkább sorsszerű. Tudtam, hogy ugyan úgy fogom szeretni és gondját viselni akkor is.


Ezen felül, most pedig lehet lepontozni:

Én bizony elszívtam 1-1 cigit is! (nem óránként, nem naponta, csak alkalomadtán, mielőtt megköveztek)

10 hós egészséges kisfiú anyukája :)

2009. szept. 29. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
köszi a válaszokat. Csak érdekelt, hogy rejtözik-e az emberben egy ilyenfajta mondjuk ugy önzöség. Van pár válasz amit nem itéltem hasznosnak, mert egyáltalán nem a kérdésre adott választ, de nem mindegyiket én pontoztam le, nehogy azt higyjétek. Mégegyszer köszi.
2009. szept. 29. 21:43
 9/14 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem nem önzőség, ha egészséges gyereket szeretnél, ez benne van minden anyukában.

Én megmondom őszintén, féltem, és sokat aggódtam amiatt, hogy baja lesz a picinek, de abba bele sem gondoltam,h. milyen egy beteg gyereket felnevelni.

A cigit én is abbahagytam, más káros szenvedélyem nem volt. Viszont az étkezési szokásaimon nem sokat változtattam, nem ettem éjjel-nappal zöldséget gyümölccsel, mindig csak azt, amit megkívántam, erre nem igazán figyeltem oda.

2009. szept. 30. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%

Ez részben beállítottság kérdése is. Én pl. hiszek a karmában, mert tudom, hogy létezik. Sok dolog vált világossá az életemben, hogy mi miért alakult úgy ahogy.

Pl. 10 évig hiába küzdöttem gyerekért. Nem jött össze. Pedig egészségesen étkeztem és sportoltam. Aztán feladtam és rászoktam a cigire, ellustultam. Közben tönkrement a kapcsolatunk a férjemmel és éppen válni akartam, mikor megtudtam, hogy terhes vagyok. Már akkor öklendeztem a cigitől, tehát el sem tudtam szívni csak az első 2-3 slukkot.

A cigi elmaradt, nem kívánom a gyümölcsöt, de néha le-letuszkolok párat, a zökdségeket sem kívánom. Marad a vitamin.

31 éves vagyok, 32 leszek mire jön a baba. Tudom, hogy vannak kockázatok a baba egsézségét illetően. De hiszem, hogy ha esetleg egy beteg gyerek születne le hozzám, azt is ugyanúgy szeretném, ha nem jobban, mint egy egészséges kisbabát. És biztos mindent megtennék az állapota javításáért, mint annak idején is mindent megtettem, hogy babám lehessen.

Talán a sors akarta így. Most persze nem válunk, hanem együtt várjuk a közös gyermekünket. Mindegy mi lesz és milyen lesz, mert ő a miénk lesz, a mi felelősségünk.

Persze egészséges babára vágyom, és eljárok a vizsgálatokra, végigizulom mindegyiket, mint bárki más. Hiszen az egészséges gyereket is fel kell nevelni, és úgy, hogy az az ő hasznát szolgálja, az ő fejlődését mozdítsa elő.

2009. szept. 30. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!