Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mennyire kerülitek a stresszt...

Mennyire kerülitek a stresszt várandósan? Mit tegyek, ha stresszhelyzet közelít, kerüljem el vagy nézzek szembe vele?

Figyelt kérdés
Egy nehéz iskolát végeztem el, most egy tényleg kemény vizsga vár rám, de várandós vagyok. Kb. félidős leszek, mikor mennem kell(ene). Van még lehetőségem halasztani, ha akarok. Azt gondoltam simán elmegyek, de most, hogy közeledik az idő, napról-napra nő bennem a feszültség. Mit tennétek a helyemben? Kb. másfél órás, 90 tételes szóbeli, magas bukási aránnyal, sok keresztkérdéssel, (több tételt kell húzni, több tanár kérdez). Mikor teszek jobbat a babámnak? Ha elmegyek most, és vállalom a következő időszakot és a vizsgát minden stresszével együtt, vagy halasztok és akkor megyek el erre a vizsgára, amikor már megszületett, és az apukája vigyáz rá, amíg bent vagyok? Ti hogy döntenétek? (Munkahelyem nem függ a diplomától, szeretnénk még egy babát, mielőtt visszamegyek dolgozni.) Nem akarok neki rosszat, viszont a suli is fontos azért. Mit tennétek a helyemben? (Ne mondjátok, hogy vegyem lazán, mert az sajnos nem fog menni. Korábban talán ment volna, de mióta baba van a pocakomban, nagyon érzékeny lettem.)
2013. máj. 8. 08:33
 1/9 anonim ***** válasza:
Sokat nem veszi tesz vele, ha elmész es megpróbálod. Ha sikerül, jó, ha nem, megpróbálod később ujra. Mondjuk kisgyerek mellett nehezebb lesz felkészülni, mint nélküle.
2013. máj. 8. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Engem csak az tart vissza, hogy a stresszt a baba is átéli, a vérnyomásemelkedéssel, pulzusemelkedéssel, és stresszfaktorokkal együtt. Tudom, hogy sokan egész végig stresszben élnek, és nem esik bajuk, de azért az ember meggondolja, ha elkerülheti. Személy szerint nekem nincs veszítenivalóm, ez tény, max. nem sikerül, ha nem lenne baba, simán mennék, persze, de ha rá rossz hatással van, akkor azért érdemes mérlegelni. Erre gondoltam.
2013. máj. 8. 08:43
 3/9 anonim ***** válasza:

Szedj magnéziumot az segít.

Plusz ha látszik, hogy babát vársz akkor kicsit engedékenyebbek a vizsgáztatók.

3 tárgyból szóbeliztem 5 hónapos terhesen.

Pénzügy, gazdaságtan, könyvvezetés.

Mind sikerült, a vizsgáztatók mind nagyon kedvesek voltak.

34 hkm

2013. máj. 8. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Azt nem tudom, hogy mit tennék a helyedben... de azt el tudom mesélni, hogy én hogyan csináltam. Elég stresszes volt a melóhelyem, minden nap ki voltam készülve. Bár nem a munkahelyemet okolom, de nyilván közrejátszott a stresszes élet első babám elvesztéséhez, akire több mint egy évet vártam. Majd megint hónapokig nem estem teherbe, így párommal úgy döntöttünk, hogy itthon maradok. Ahogy felmondtam és megnyugodtam, azonnal teherbe estem. Egyenlőre nem akarom elkiabálni, mert még elég korán vagyok.
2013. máj. 8. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Hosszú kezelésen vagyok túl én is, sokat küzdöttünk ezért a babáért, talán ezért is parázom túl a dolgokat. A vizsgabizottság empátiájára nem alapozhatok, sajnos. Férfiakat is ríkattak már meg vizsgán (eü irányzat, "ha nem tudod a választ, meg fogsz ölni valakit" hozzáállás), szó sem lesz itt kedvességről vagy engedékenységről. SZakmailag meg is értem, emberileg félek tőle nagyon.
2013. máj. 8. 09:14
 6/9 anonim ***** válasza:
Én 6 hónaposan voltam vizsgázni, 4 órás vizsga volt, írásbeli. Túléltem, de azt ajánlom, hogy előtte való nap pihenj amennyit csak tudsz, meg feküdj le időben aludni. Én itt rontottam el, hogy későig tanultam, másnap még korán keltem átnézni,aztán mire odaértem olyan fáradt voltam,h alig bírtam figyelni, terhesen nem olyan a vizsgázási energia, mint normál állapotban:)
2013. máj. 8. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a sok segítséget és tippet! :)
2013. máj. 8. 09:46
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Én igaz nem vizsgázok, ez a harmadik terhességem, de érzem, hogy a babám nem szereti a stresszt, szerencsére csak nagyritkán kerülök ilyen helyzetbe.

Viszont a második terhességem tuti, hogy a stressz miatt lett koraszülés.

Ugyanis a 32. héten befektettek, a 3 éves otthon lévő lányom miatt stresszeltem, mert mindenáron anyósom akart rá vigyázni, akivel még az életben nem aludt egyszer sem, de ő bizonygatta, hogy megoldja. Hát este 10-kor még üvöltött szegény gyerek, nem tudta elaltatni. Kb fél órán belül elfolyt a magzatvizem, majd sürgősségi császár :(

Szóval én többet biztos nem kockáztatnék.

2013. máj. 8. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Lehet halasztanám a vizsgát a helyedben, de tanulnám folyamatosan az anyagot, mert pici baba mellett valószínűleg bőven elég lesz az ismétlés.
2013. máj. 8. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!