Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 20 hetes kismama vagyok, és a...

20 hetes kismama vagyok, és a köv. Vizsgálat a vércukor lesz a 24. héten, kaptam laborba beutalót. Nekem a dokim azt mondta előtte egyek egy zsemlét, és tejet, nektek is lehetett?

Figyelt kérdés
A labort ott csinálják ahol a nődokim van az sztk-ba? 7 órára vagyok időpontra az orvoshoz,és utána megyek laborba? Köszi

2013. máj. 9. 11:10
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:

Nem szabad enni! Pont az a lényege a vizsgálatnak, hogy vesznek vért éhgyomorral, azután megitatnak veled egy pohár cukros szirupot, és 2 óra múlva megint vesznek vért!

Ja, és egy fél citomot vigyél magaddal!

És ott csinálják a vizsgálatot, ahol az eddigi vérvételeket is!

2013. máj. 9. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
Szerencsés vagy, hogy így nézik. A legtöbb helyen (mint pl. ahol én voltam ott is) cukros löttyöt kell inni. Na az valami borzalmas. :-) Igen, ott csinálják a labort is általában.
2013. máj. 9. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
Nekem sem lehetett enni-inni semmit, a vérvétel előtt jópár órával. Ott csinálják, ahol az Afp-t is csinálták.
2013. máj. 9. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
Elsőnek: van, hogy zsemlével és tejjel nézik. Az éhgyomri vérvétel után kell a zsemle és a tej.
2013. máj. 9. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
Egyedül terheléses vérvétel előtt volt tilos enni. a többinél még csak-csak lehetett pár falatot de itt nem. a másik kérdésedre nem tudok válaszolni nem tudom felétek hol csinálják meg hogy van. nekem aznap nem is kellett nődokihoz menni csak vérvételre.
2013. máj. 9. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
hát, én ilyenről még nem hallottam, de elvileg tedd azt, amit az orvosod mondott. csak akkor van gond, ha te értettél félre valamit. amúgy az első vérvételnek szerintem mindenképp éhgyomorra kell menni. nálam utána jött a cukros oldat, amit 10 percen belül kellett meginni. aztán 60 perc és 120 perc múlva megint vérvétel. én semit sem ehettem a legvégéig, csak mentes vizet ihattam, abból is csak pár kortyot. így sem volt rossz élmény, nekem nem volt elviselhetetlenül geil és nem is lettem rosszul tőle.
2013. máj. 9. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim válasza:
Igen, van ahol így csinálják a terheléses vércukrot. De fontos, hogy 60 perccel evés után kell levenni a vért. Plusz mínusz 5 perc belefér, de 10 már nem. Tehát ha 7re van időpontod, akkor 6ig be kell fejezni az evést. Ezt nagyon a lelkemre kötötte az orvosom. Ja és este 6ig volt szabad enni, és szénhidrátot nem, inkább fehérjét. Neked nem mondta így el az orvosod?
2013. máj. 9. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

7.

nekem se mondta el. az internet a legnagyobb barátom, mióta terhes vagyok... (na, most mosolygós v szomorú szmájli menjen ide?)

2013. máj. 9. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
Nekem sem lehetett semmit ennyi és inni az éhgyomri előtt,aztán miután levették jött a cukros lötty,de kibírható volt!
2013. máj. 9. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Nem tudom, nálatok hogy megy, de tán okosabb lenne felhívni a labort, hogy ők hogyan végzik a tesztet. Én mikor megyek időpontot kérni, a laborasszisztens hölgy mindent elmond, pontosan. Én nem hallottam a tejes-zsemlés vérvételről, de ők tudják, lehetséges, hogy felétek így működik. Persze, azért jobb személyesen megérdeklődni, nehogy kiderüljön, hogy valami félreértés volt.
2013. máj. 9. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!