Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 20 hetes kismama vagyok, és a...

20 hetes kismama vagyok, és a köv. Vizsgálat a vércukor lesz a 24. héten, kaptam laborba beutalót. Nekem a dokim azt mondta előtte egyek egy zsemlét, és tejet, nektek is lehetett?

Figyelt kérdés
A labort ott csinálják ahol a nődokim van az sztk-ba? 7 órára vagyok időpontra az orvoshoz,és utána megyek laborba? Köszi

2013. máj. 9. 11:10
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:

Nekem a terheléses cukor mérés 2 napot igényelt.


1.nap: éhgyomorra 1x vettek vért. Aznap megkaptam az eredményt, amit másnap vinnem kellett a következő vérvételre.

2.nap: Éhgyomorra kellett érkeznem az előző napi lelettel. Levettek egy adag vért, utána jött a tea (esetedben zsömi+tej), ezt közvetlenül az első vérszívás után meg kellett innom egy szuszra, utána 2 órát kellett üldögélnem (addig nem szabad mászkálni!) utána jött a 2. vérvétel. Lényegében ennyi.

2013. máj. 9. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:

Nekem is csak tejes zsemlés vizsgálatot csináltak, éhgyomri nem is volt. Ha ez rossz lett volna akkor kellett volna a cukros löttyös 3 pontos vérvétel, de elsőre a dokim mindenkinek csak ilyet csináltat.

Vérvétel előtt 1 órával egyél meg 1 zsemlét és 2 dl tejet, és figyelj, hogy tényleg 1 órával később vegyék le a vért, se előbb se később.

2013. máj. 9. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm a sok segítséget, aranyosak vagytok,dokimat azért biztosra felhívom és megkérdezem. amúgy csak annyit mondott az orvos hogy egyek előtte itthon 1 órával zsemlét és tejet. ennyit:) elég szűkszavú orvos, de jó szakember, akkor beszél ha kérdezek:). Csak azt nem tudom hogy most egy másik sztk ba megyek hozzá, mint ahol csinálták a down és afp-t, akkor gondolom ebbe a másik sztk-ba csinálják meg a labort? Van valaki köztetek, aki első babáját várja? Mert nekem első lesz, ezért tájékozódok:).
2013. máj. 10. 10:00
 14/14 anonim ***** válasza:
nekem is első, de a helyi viszonyokat csak az ott dolgozók ismerhetik, mi nem. ennyire konkrát dolgokat tőlük kérdezzz.
2013. máj. 10. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!